Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 23.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано15.02.10 15:00



Другото ни разминаване е .... ти водиш диалог, който да сложи край .... аз водя диалог, който да сложи начало.

Аз нищо не продавам, което ти вече да нямаш (само че не си открила), както и ти нямаш какво да ми предложиш за купуване, което аз вече да нямам(всичко което ми казваш вече съм открила).

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано15.02.10 15:04



1. Да си мисли че няма повече е присъщо не безумеца. повечето хора са наясно, че никога няма да могат да научат всичко и да могат всичко което им се предоставя.



2. и това го разбра без да си водила с мен диалог по темата? Интересно. И ти ли си ясновидка като вентила?

3. Отново се хващаш за думите, а не проникваш в смисъла и после кажи че аз аз съм виновна, че ти отново не желаеш да проявиш разбиране.

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано15.02.10 15:07



Изобщо не ти обяснявам такова нещо.

Казах само, че става въпрос за различни гледни точки. Не съм правила квалификации, каквито се опитваш да ми вмениш.

И че това, което на теб ти се струва плява, си е ок за друг. За който пък твоето е плява.

Така, че от моята пък гледна точка няма плява.



Или това че определени аспекти на едно нещо не ни пасват, не го праят несъщесвуващо.

Твоята гледна точка не е невярна, тя прост е твърде тесничка.



Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано15.02.10 15:19



1. ааа без разводняване, ко обичаш. говорехме конкретно за тва, че Бог бил повече от човека и за тва не би му се смял.. така де, тва ти го написа;

2. ще трябва няк'си да приемеш, че знам кво пиша за да си в диалога по тая тема;-))) можеш ли?;-)))

3. дали нещо е полезно или вредно си е субективна преценка на всеки, за тва не го коментирам, и това не касае нито разбирането като такова, нито естествените процеси, които следват от него; ако ми следиш мисълта, би ли се върнала да изкоментираме първото ти твърдение по тая подтема?:)))))))



Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано15.02.10 15:22



"Всяко същество, което не разбираме е повече от нас, защото е постигнало неща, които ние още не сме проумели. "

Това имам предвид.





Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано15.02.10 15:21



Да си мислиш че всичко е полезно при положение, че много от нещата при консумация могат да те убият; да си мислиш че всеки знае какво е любов и може да те обича, при положение, че много от хората приемат любовта като притежание или покупко-продажба. Да си мислиш, че всичко написано в Библията е буквално, при положение че старият и новият завет си противоречат или че тя не напразно се ползва, за да манипулира и насажда вражда между мъжете и жените като изкарва единия че е произлязъл от другия, т.е. е нещо по-нисше от него? Разделяй и владей, стара като света военна тактика.

Това ли ти наричаш широка гледна точка?
Тогава нека моята гледна точка да е тесничка, щом не позволява на другите да ми слагат вериги и ограничават свободата ми.

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано15.02.10 15:24



Интересни твърдения. Предполага се да знаеш кво съм открила





Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано15.02.10 15:26



Ъ, не. Това за пръв път го виждам, камо ли пък да съм го наричала широка гледна точка.



Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано15.02.10 15:34



1. Не аз разводнявам, а ти със своето неразбиране.
Написах точно това, а ти схана ли какво имам в предвид или се хващаш като удавник за сламка за всяка дума???


Бог е повече от човека, защото има повече знания и защото не прави грешките които човек прави, но не защото не прави никакви грешки, а защото е научил уроците от човешките грешки, за това той е на едно по-високо ниво от нас. Най малкото ние сме на земята, а той на небето. А може пък да е и над небето, щом му е толкова невъзможно да слезе на земята.
Виж колко много думички, сега си избери една от тях и се хвани, за да не се удавиш.

2. Няма как да приема, че знаеш какво пишеш, след като нито една думичка не ти е по темата, а все е за думички които аз използвам, а ти не разбираш.

3. Дали нещо е полезно или вредно не е субективна преценка на всеки. За детето и бъркането в контакта е нещо което смята за полезно, и пипането на нажежен котлон смята за полезно, но само защото не разбира нито за какво служат, нито как се ползват. Това че гъбите се ядат ... дали е субективна преценка коя гъба е полезна и коя вредна?
Субективно е само отношението ти към истините. Но твоето отношение не ги променя и не ги прави по-полезни или по-вредни. Това че ти мислиш една гъба за полезна, а друг я мисли за вредна ... тя дали ще убие само този който я мисли за вредна????

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Различните гледни точкинови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано15.02.10 15:40



Не е ли очеваден смисъла му?

Възрастният е повече от едно дете, защото има повече знания, повече умения, повече навици. Това го прави по-самостоятелен, по-уверен, по-продуктивен и най-вече по-полезен за себе си и околните. Като под повече имам в предвид качествено, а не количествено.

Сега по-ясно ли е или пак да обяснявам?

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.