Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 28.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Предложениенови [re: odni_bodni]  
Автор next time babe ()
Публикувано19.01.10 13:24



Психоаналитик, който не съм наемал - хех!

(probably you need one , even for a self-esteem, за да го оборваш един вид)

Стилът ти и умствените ти постижения ти ми напомнят на тези на Милен Цветков, жълто и арогантно. И не се съмнявам, че с мен ти е скучно, но нямам и намерение да ти го правя по-интересно, защото и ти не си интересен, пич. Даже си много скучен, независимо колко се опитваш да бъдеш скандален, скандалът не винаги е в арогантността....

Редактирано от next time babe на 19.01.10 13:26.



Тема Re: Предложениенови [re: odni_bodni]  
Автор next time babe ()
Публикувано19.01.10 13:28



Зигмунд Фройд, Три есета върху сексуалността - both tendencies commonly occurred in the same individual



Редактирано от next time babe на 19.01.10 13:31.



Тема Re: Предложениенови [re: next time babe]  
Автор odni_bodni (новак)
Публикувано19.01.10 13:54



1.Фройд е психиатър.
2. Изучаващ първичното в човешката психика. Проявяваща се при психиатрични случай.
3.Основоположник на психоанализата (откривател на терапевтична методика а не откривател на човешката психика).
4. Припада при всеки опит някой да обори твърденията му. Това прави твърденията му особено субективни.

Нали не искаш да кажеш че всички сме психясали първични същества?

Аз лично предпочитам неговите ученици Юнг и Адлер които са доста по-адекватно мислещи.



Тема Re: Предложениенови [re: odni_bodni]  
Автор next time babe ()
Публикувано19.01.10 13:56



Юнг и Адлер сами по себе си са имена, но не са продуктивни като школи в психоанализата, всъщност не са продуктивни като цяло, Фройд е бил невролог, а не психиатър





Тема Re: Предложениенови [re: next time babe]  
Автор odni_bodni (новак)
Публикувано19.01.10 14:02



Как можеш да обориш психоаналитик? Та той не казва нищо което може да бъде оборено. Само псевдо-психоаналитиците си позволяват да дават съвети и да анализират на глас. Знам го от опит и защото психясах една такава псевдо.



Не съм скандален ... не съм арогантен ... не съм умен ... нямам стил ... не съм интересен ... Не съм държал да разговарям с теб. Дори не аз те заговорих. Не дръж мен отговорен че не можеш да водиш интересни разговори. Не ми приписвай качества които сама извади от мен на яве с поведението и думите си.
Не вини мен че не си способна да общуваш с непознати.



Тема Re: Предложениенови [re: next time babe]  
Автор odni_bodni (новак)
Публикувано19.01.10 14:16



Фройд е бил невролог, а не психиатър Още по-зле. Материя а не психика.

Като изместваш с всеки пост темата на разговор ... дали ставаш по-убедителна? Знаеш ли за какво започнахме този разговор?



Тема Re: Предложениенови [re: пpocтo цвят лилaв]  
Автор Hisia (kweli)
Публикувано19.01.10 17:01



Изобщо не е така.
Садиста причинява болка на другите, защото той самият не изпитва такава. Чувства се жив когато усеща живота в околните. А усеща техният живот като ги кара да страдат, поради невъзможността да ги накара да се радват толкова бързо и качествено, както да им причини болка и страдание. Той съпреживява чуждата емоция поради липса на собствена.
Мазохиста от своя страна е хипер чувствителен поради което прекалено бързо прескача границата която обръща полюса на емоцията (прекалената скръб се превръща в хистеричен смях; прекаленото щастие се обръща в буен плач).
От страни погледнато, мазохиста, изживява емоцията и на този на когото причиняват вреда и на този който я причинява. За това садиста е най-удовлетворен когато измъчва мазохист.

Обаче няма как един и същи човек да е едновременно и безчувствен и хипер чувствителен. И това най-вече Фройд (невролог) може да го потвърди. Така че не знам къде и какво си чела, но Фройд такова нещо не е писал.

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.


Тема Re: Предложениенови [re: next time babe]  
Автор Hisia (kweli)
Публикувано19.01.10 17:21



И защото не са продуктивни, за това толкова често се използват в обществото думи като "комплекси"(Адлер) и "интроверт и екстраверт" (Юнг).
Евала

Направо изби рибата с това изказване

Защо ползваш материя която не познаваш?

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Предложениенови [re: Hisia]  
Автор next time babe ()
Публикувано19.01.10 20:02



аз пък си мислех, че неврологът теодор зайхен е изковал понятието комплекс, а за другото, защото никой уважаващ се психоаналитик не се смята за юнг-ист, ама може и да греша, все пак повечето са фройдисти



Тема Re: Предложениенови [re: next time babe]  
Автор Hisia (kweli)
Публикувано19.01.10 20:38



И как точно невролог ще изкове понятие което няма нищо общо с нервната система? А откритията на Юнг и Адлер са общовалидни за всички направления в психологията за това няма направление в тази насока. А фроидистите са терапевти които ползват дългата и протяжна психоанализа на Фройд, в която идеята е да се върнеш в спомените си чак до най-ранно детство. Тя отнема години и е изключително непрактична в нашите времена. Което не значи че няма последователи.



Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.