Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 16.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Чест или Репутациянови  
Автор Изaбeлa (sunny :))
Публикувано09.01.10 02:43



Зачетох се тези дни по други няколко клуба и какво да видя. Обсъждане на това което става в клуб Любов. Кое беше странното ли?
Това че коментиращите са били само сеирджии, които не са казали мнението си тук, а са се изпокрили в другите клубове, за да споделят ставащото доста поокрасено в зависимост от това, кой от участниците им е по-антипатичен поради някаква си тяхна субективна причина .
Странното желание да оклеветиш непознат и да го наречеш агресивен и с прекалено самочувствие, макар в същото време да се подиграваш с хора в нужда които не са могли да формулират правилно проблема си поради причини които не ги прави по-малко човешки същества, да не говорим че са майки и то пак зад гърба им (

). Или да налиташ на бой и да се зъбиш по улиците на достатъчно изнервените хора( ). И всичко това помпозно опаковано в тема: Ние сме най-великите, я ги гледайте другите какви са тъпаци. ( )
Да споменавам ли изобщо онези само четящи, които си седят зад бюрата и трепят работно време в четене на чужди саги поради липса на собствена? Същите тези, които като се приберат в къщи гледат Перла и Листопад поради същите жалки причини. И така животът им преминава докато те са вперили поглед в чуждия. И те се смеят на кое точно? Че другите падат и стават, че получават удари но въпреки това не смъкват глава, че имат смелостта да живеят живота си, а не да преживяват живота на другите?


Та тук си зададох въпроса: Кое струва повече в нашето общество , Чест или Репутация?(Репутацията е това, което другите знаят за теб, а честта, това, което ти знаеш за себе си.)
И както се вижда, отговорът е че Репутацията е скъпо струваща стока, с която хората се опитват да запълнят липсата на чест.

Вие кое предпочитате?

Редактирано от Изaбeлa на 09.01.10 02:48.



Тема Re: Чест или Репутациянови [re: Изaбeлa]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано09.01.10 10:28



тарикатлъка си има цена

дългове се плащат с пари или кръв..който срал ша си яде лайната в буквален смисъл на думата та да се наuчи как се пускат слухове

на това се казава сериозен подход!

Veni, vidi, vici

Редактирано от мapдyk на 09.01.10 10:40.



Тема Re: Чест или Репутациянови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 (ПлюшеноМечеБоец)
Публикувано09.01.10 10:38



Когато нямаш ум имаш само едната Чест.

Когато не си щастлив имаш само едната Чест.

Колко голяма любов трябва да притежаваш за да се противопоставиш на Законите на джунглата?

Тема Била съм хапала, била съм нападала и какви ли не щнови [re: Изaбeлa]  
Автор Изaбeлa (sunny :))
Публикувано09.01.10 13:33



Да попитам обаче?
Вие защо се изживявате като жертви и защо приемате изказването на лично мнение подковано с логически заключения като нападение спрямо вашата персона? Защо вместо да намерите и вие някаква подкрепа на твърдението си (за да се види че е ваше в следствие забелязване на ставащото около вас, а не клиширано умозаключение което ви е лепнато в процеса на порастване или гледане на филми и сериали, наричано от вас опит) се впускате в клеветене, обиди и лични нападки?

Разговорите с непознати са много интересно нещо. Те се използват за да извадиш цялата налична информация по дадена тема или проблем (станал такъв поради невъзможността да я погледнеш многостранно докато я криеш в чекмеджетата на мисълта) и да ги погледнеш от страни, да си вземеш нещо от другите ако то пасва на пъзела (който само ти единствен можеш да видиш поради това че само ти се познаваш и си знаеш границите които можеш да си позволиш) да се помъчиш да го погледнеш и от друга гледна точка ако ти се предложи такава и да върнеш в главата си само най-необходимото погледнато от най-добър ъгъл.

Тук обаче какво става?

Една част само четат и лепят етикети според информацията която си изнесъл да подредиш? Защо? Защото си имал смелостта да използваш мозъка си, а не да приемаш клишета до които уш се стигало чрез опит и които наричат „истини”? Защото си поместил трътката си и си погледнал нещата от няколко ъгъла, а не си стоиш мълчаливо в удобният мисловен модел в който хващаш паяжини? И защото си търсещ, а не лееш мисловни клишета които да се харесват на околните, ставаш „не намерил себе си” (да намериш на кой искаш да приличаш не значи че си намерил себе си обаче), невежа (не цитираш клишета, а търсиш работещи модели), библиотекар (защото информацията ти е от тези които описват пътя, а не тези които твърдят че имат но без да са си помръднали трътките), объркан (защото си си направил труда да погледнеш три измерно и дори търсиш четвъртото измерение, а не си останал на двуизмерното добро и лошо, умно и глупаво, бяло и черно и т.н.) .....

Друга част лепят етикети наляво и надясно с единствената цел, да не се забележи техният, който в повечето случай е същият. Агресията поражда агресия, но винаги в очите на гледащите не породилият агресия е агресивен, а този който се е отбранявал. Не го е срам, вместо покорно да наведе глава и да остави каките и батковците да покажат колко са велики. Агресивен самохвалко такъв. Вместо да вземе акъл от тях без да му мисли много, той взел да се занимава с глупости. Я веднага да излизаш навън и да дишаш дълбоко, какво си седнал да използваш най-ненужният си орган. Не виждаш ли че не напразно му се казва „СИВО вещество”, защото е безлично.

Трети живеят за да калят. Но защо го правят? Защото когато видят изворче или дори локва с вода от която могат да пият те първо държат да стъпят в нея, а после се ядосват че била мътна и не ставала за пиене и от безсилието което ги обхваща че не могат да утолят жаждата си почват да рият докато разкалят терена и да мятат калта без да ги интересува че тя каля и тях. А минаващите и гледащите му се кефят докато калта каля и тях. Жалко само че от всичката тази картинка, калящият пак си остава жаден.

Има една друга малка част, заради която пиша все още тук и те са хората които когато някой изкара да тупа дюшеците, ала Баба Марта, те минават и ако има нещо ще си вземат, ако имат нещо ще оставят и ще си продължат без от това да правят трагедия. Като това не изключва оживен спор, приличащ на война или спречкване за мерене на шпагите. Защо ли? Защото всичко е очи в очи, без подмолни заговори и задкулисни игрички (с цел да спечелиш курволяшката незнайно какво, а не да помогнеш на търсещият).
И защо уважавам тази хора ли? Защото и през ум не им минава да приемат нещата лично. Защото те притежават Чест, а не се борят за Репутация.



Тема „И тя ми била психолог.”нови [re: Изaбeлa]  
Автор Изaбeлa (sunny :))
Публикувано09.01.10 13:36



Не, човек съм, който си прави труда да намери причините за поведението на хората като ги провокира да му лепят собствените си проблеми и нелицеприятни за самите тях собствени качества които прикриват.
Защо го правя? Защото мога ли?
Не. Защото знам че зад никовете стоят човешки същества, които дори да не познавам (което е оправдание за мнозина да спрат да се държат човешки), знам че и те обичат някого, загубили са някого, имат съкровени желания, и най-вече имат нужда от единственото истинско нещо, любовта и търсят своят път към нея, макар никога да не са я губили. Защото си правя труда да ме е еня за всеки с когото общувам.
Ще кажете че не си личи? А някой забелязвал ли е, че винаги се боря или състезавам, но и винаги съм победена или на втора позиция? Защо? Защото не знам кога да се оттегля? Или защото не търся победата а ползата не само за себе си, но и за събеседника си. Или защото знам, че днешният агресивен и неуверен човек (поради смелостта си да се разкрие, а не защото е такъв по презумпция) е утрешният уверен и по-добър човек. А днешният присмехулник е утрешното загубило своята човечност, бездушно същество.
Колкото и да ви шокира. Психологът не е човека с отговорите, а човекът който умее да задава правилните въпроси. А успешността на една психотерапия, на един разговор дори ако щете, зависи от това, дали сте готови да отговорите на въпросите или ще почнете да обвинявате задалият ги в малоумие, алогичност, агресия, обърканост и т.н. само и само за да отхвърлите въпросът който е започнал да подронва сляпата ви увереност че клишето което сте приели за истинно е един балон (голям, но празен).



Тема Re: Чест или Репутациянови [re: мapдyk]  
Автор Изaбeлa (sunny :))
Публикувано09.01.10 13:39



Прав си, и това е доста сериозен подход, когато думите не са достатъчни





Тема Re: Чест или Репутациянови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (sunny :))
Публикувано09.01.10 13:41



Странно


Ти нямаш нито ум, нито си щастлив, но нямаш и чест
Как точно доказваш това клише?



Тема Re: Чест или Репутациянови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 (ПлюшеноМечеБоец)
Публикувано09.01.10 13:44



Абе я ----.
Седнал съм да пиша на най-тъпото същество из нета.



Ако беше мъж щях да заобикалям твоите противни мнения.

Постоянно плюеш по мъжете и ги обиждаш че са те харесвали.Много си гадна.



Колко голяма любов трябва да притежаваш за да се противопоставиш на Законите на джунглата?

Редактирано от blood2 на 09.01.10 13:45.



Тема Re: „И тя ми била психолог.”нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 (ПлюшеноМечеБоец)
Публикувано09.01.10 13:50



Аз затова от дете задавам правилните въпроси и всички ми се присмиват.Смятат ме за луд,а избиват комплексите си върху мен.



От известно време не задавам в реалността никакви въпроси на никого.Абсолютен непукист съм.Искам да умра.

Защото колкото повече правилни въпроси задавам,толкова по-ожесточено ме нападат хората.И ми се подиграват.И ми казват че съм нищожество.И ми иде да се скрия някъде.И ми иде да умра от срам.

Да умра от срам защото съм ЛУД.ЛУД съм защото задавам въпроси.



Ако смяташ че това е правилният подход-задаването на правилните въпроси,то психиатрите са най-лудите хора на този свят.



Колко голяма любов трябва да притежаваш за да се противопоставиш на Законите на джунглата?

Тема Re: Чест или Репутациянови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (sunny :))
Публикувано09.01.10 13:53



Някой да те кара да ме четеш или да ми пишеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.