Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 04.07.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Aнимaтop]  
Автор Изaбeлa (mere)
Публикувано08.09.09 00:10



Благодаря ти



Да си кажа честно, така и не разбрах, как един човек който не проявява уважение към другият ... може да очаква (или друг да очаква от него) откритост, честност и искреност в отношенията

Най-лесният път да се откриеш е в очите на другите, които те гледат с обич. Как би могъл да се открие човек, който не може да пробужда обичта на другите или не може да ги погледне в очите?!?

Мъжът, показва с поведението и жестовете си дали харесва една жена, а жената, показва със зениците на очите си дали харесва и приема благосклонно жестовете на един мъж

И въпреки всичко, най-важен е моментът. Ако го изпревариш или го пропуснеш, значи още не си научил достатъчно за любовта и все още тя не гори в сърцето ти. Но ако нацелиш моментът, ти ставаш господар на ситуацията, а това може да стане само ако си горял в огъня на любовта


п.п.
Нахвърлях няколко мисловни щрихи, за да не ставам прекалено обяснителна. Защото знам, че ще ме разбереш

Когато се въдвори хармонията, чувствата ще дойдат...

Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Изaбeлa]  
Автор Aнимaтop (новак)
Публикувано08.09.09 00:24



"п.п.
Нахвърлях няколко мисловни щрихи, за да не ставам прекалено обяснителна. Защото знам, че ще ме разбереш"

за едно- да, за друго-не



ако има много силна и истинска любов, взаимна- моментите са напълно неоцеЛяеми и от зрели хора.

любовта, обаче спи отзаде и се себедоказва тайно загатната, в това да не ожеш да не търсиш момента пак и отново и то и когато всичко е станало сбъркано и неточно.
картината е нацапана и сразляти бои, но не и уравновесено предадена.
няма как да бъде друго самата споделена любов.
но при нея - за да не изгубиш човека ти не можеш да си позволиш този флирт
така лесно.
по-скоро сбъркваш множество моменти.
и ако гориш сега в лбота, никоя минала където си горял, за теб не е опит, нито урок, защото ти вече не я чувстваш и я мислиш погрешната, онази "не-любов", от която извода тук не важи и която тук няма нищо да ми каже за моите грешки или сполуки.
затова аз смятам - накрая ако става дума за една любов, а не харесване- то става дума не за жестовете даже, ами за "не-жестовете", "не-погледите", а направо цели дела и думи, които седят отзаде в тишината и скривалището
и дори по тях не може да се съди.
не по зениците на жената.
не по моя жест.
по моето обръщение е
другото е харесване, аз говоря за любов, за силни чувства.
ако ти се издадеш по зеницата си, то ти твърде малко ме харесваш
имаш просто интерес. това е.
не любов.

едит- мисълта ми е има твърде изобреттелни жени, които те обичат, но много по-подробно и изкусорено те няма да ти покажат това.
и зеницата не би ги издала, повярвай. тя дори мисли, докато не се издава.
тя не иска да се издаде, защото значи, нещо я тревожи и аз трябва да узная защо, тъй като ако я познавам или изобщо ми е интересна, то ще знам-не е от срам , а има реална причина. ще искам да я открия повече от детектив, с цената на цялото си време. ще бъде зад всичко, което правяпрез ноите и дните, не като фикс идея, а като цел да я разбера.

а пък ти много добре знаеш, че жената често иска да изневери, да прави секс с мъж, да се отдаде, но истински обича и изпитва любов, не към обекта, с който нещата са станали бързо, а с онзи, който цени и уважава и с който дори не смее да подейства.
това е.
знаеш го много добре, при положение, че жените сте жертвоготовни, обичате живота, децата, мира, позитивните страни, както и мъжете,но вие още повече. вие сте в това отношение стремление и бог, приятел исмисъл за мъжа и неговия живот.
край. друго повече, не би могло да се опише и каже

Редактирано от Aнимaтop на 08.09.09 00:37.



Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Aнимaтop]  
Автор Изaбeлa (mere)
Публикувано08.09.09 01:08



Чакай сега малко ... говоря за самото начало в който се раждат желанията. Няма как да има любов още в самото начало. Любовта се изгражда с взаимност с опознаване.
В самото начало мъжа проявява желание да влезне в душата на една жена, да я опознае и за това прави жестове с които да отключи вратата която го спира. Жената от своя страна показва чрез зениците на своите очи дали е отворила вратите за него, дали жестовете му са били ключа към нейната душа

Моментът за който говоря е когато мъжът е направил точните жестове (Ако жената се направи в този момент на интересна и се дръпне, ще загуби това, което иска, защото ще е дала погрешен сигнал. Мъжа ще приеме че това не и харесва.) или жената е отворила зениците си/портите (Ако мъжа се направи на интересен и се дръпне, ще загуби това което иска, защото ще е дал и той погрешен сигнал. Жената ще си помисли, че не я харесва и всичко това е било само игра.)
Ако се налучка този момент, от там нататък има шанс да се тръгне по пътя или на любовта или на приятелството в зависимост от обстоятелства, желания и т.н. За това казах, че без уважение и без уловеният миг ... любовта ще изчезне преди още да се е появила

Да те е грижа за другият, да искаш да разбереш това с което той се бори сам, за да не е вече сам и да му позволиш да е до теб и ти да не си сам, да се чувстваш като у дома си в душата му и да не се плашиш, когато той е твоята ... това е любов и е най-красива и сладка, когато е взаимна
Ако е едностранна ... това си е жив терор и желание да му станеш ментор (само ти да влизаш в душата на другият и само ти да му помагаш).

п.п.
Ако разбираше всичко, щях да се замисля дали не страдам от раздвоена самоличност и не пиша и с мъжки ник

Когато се въдвори хармонията, чувствата ще дойдат...

Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Изaбeлa]  
Автор Aнимaтop (новак)
Публикувано08.09.09 08:58



така е

"п.п.
Ако разбираше всичко, щях да се замисля дали не страдам от раздвоена самоличност и не пиша и с мъжки ник "



представяш ли си ?
и си пишеш сама и отговаряш,
че то е възможно де пък и го намирам за доста ползотворно

Аз доскоро се отказвах да живея не виждах смисъл в нищо,
но изведнъж помъдрях и какво стана не зная, но ми се открехнаха портите на щастието от живота и надеждата.
Не вярвам вече единствено в несподелената любов.
Според мен любовта винаги е напълно споделена и взаимна, но различни фактори поврияват така, че понякога е неосъществима и се губи в погрешността и неразбирането на самия себе си и другия.

Това е когато не си все още готов да бъдеш личност с отговорности и собствен живот- тогава нямаш шанс да почувстваш истински любовта. А почувствал ли я е някой- не смята, че заради болката и се отказал от нея. Тя е повече от смисъл в живота на мъжа.
Хора, които държат най-много на мъжките си контакти и приятелства, аз с времето се убедих, че имат педерастки и обратни наклоннности, които рано ли късно проличават. Да, в момнта обществото до голяма степен е ориентирано все още така социално, но не е правилно и отживява. Равенството между половете всъщност дава възможност да се изпитат истински чувства, а не чисто собственическото обсебване и сбърканото схващане за любовта-мерелин монро и пепа-секса.
А пък онези мъже,, засрамените от думата "любов" наричайки я " избиване на хормони " или "аре да не говориме за жени" "жените са ... и те с си ... и няма никог да има разбиране- те са като от две планети различни същества " са толкова нещастни и "злета", изгубили и всеки път свободни, че направо ми е жал.
Това са едни хора доста сбъркани и депресирани, не зная в какви семейства са расли, но има нещо жестоко педерастко в тях. Стремят се често пъти да се докажат пред приятелите си в мъжка компания, на футбол често получават оргазъм и се попипват за задните части и споделят интини подробности от изживяванята със собствената жена. Това са едни сбъгвания, които могат да издевателстват над всеки един нормално устроен мъж. Истински приятел им е само Пепи юмрука и с жената не се говори- вербалната комуникация е напълно излишна, пък камоли да е умна тая жена, то тя е непременно много странно защо е надарена с ум, да не би нещо е недъгава, не се котира или пък е грозна та от комплексарщина е станала умна с много амбици и тестостерон. Такива жени сигурно са ад и са с недостатъци, щом "избиват комплекси" и са така налагащи си мнението, те са страшни и има нещо вещерско в тях, на всичкото отгоре. Ето така се успокояват взаимно тип мъже с педерастки наклонности, които често учавстват в даден колектив след извършване на церемония по посвещаването в дадена група и се успокояват взаимно, докато тайно вски от тях харесва мъжа до себе си и иска скоро да идат я на фитнес, я на футбол, я на друго нещо да се пообарват, жена ще свали единя, за да ракаже на "него" и да се демонстрира.
Но за щастие са мацинство, никога няма да надделее това, то е анти-природно и винаги ще е криворазбрана ценностна система или недъгавщина в психиката. Хора с "прецакване" в мозъка. Нещастни хора.
Приятелството не може да се сравни никога с онова - връзката между мъжа и жената и който някога го е усетил и прозрял, няма шанс да се окаже никога или да приеме друга истина.

Кармични връзки, дежавю и предопределености, в които някои дълбоко вярват и очакват, за мен не съществуват и единствена истина е дали въпреки всичкото и грешното, иа тласък и дърпане, жеание за следващ контакт, независимо от миналото, желание да беше станало друго яче, мечтата дасе заглади нещичко и да има разбиране. Това е когато осъзнаеш същнстта си, че си просто човек и имаш нужда от друг, който да те разбира, а не само от себедоказването си или мечтата "какъв да бъда аз, в очите на другите за да победя и да се изкача на пиедестала ". това са хора, все още неосъзнали собствената сила, права, но и безпомощност прд природата.



Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Aнимaтop]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано08.09.09 09:41



Е преиграваш малко.
Да направиш комплимент на жена, почти никога не може да бъде проява на лош вкус, а гледането и зяпането, както и намигането и усмихването са различни неща.

Мисля, че се отклоняваме от темата, какво значение има доброто възпитание и животинското в човека!?
Допада ми снобарското ти мислене, но повярвай ми доброро възпитание единствено може да ме спре да зяпам бюста или която и да е друга част от женксото тяло, очевидно за околните. Повярвай това не е липса на уважение.



Situation A - The Cromwell approval is now in effect

Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано08.09.09 09:48



обречено да живее, като стадно животно
Горката ти!

Явно все още робуваш на императивите!

Това ти да се разбираш е предпоставка за пълноценно общуване.

Situation A - The Cromwell approval is now in effect

Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Cruel_lntention]  
Автор Aнимaтop (новак)
Публикувано08.09.09 10:39



ни най-малко не преигравам
а да не си прост селяндурин никак не е снобско

има огромно значение когато обсъждаме чувства и любов, а не секс и свалки.
"доброро възпитание единствено може да ме спре да зяпам бюста или която и да е друга част от женксото тяло, очевидно за околните. Повярвай това не е липса на уважение. "

няма защо да вярвам в глупости, когато добре зная какво изпитвам и съм наясно с чувствата си.
има ли любов, има ли чувства, никакъв бюст няма да зяпам, щ мисля как да прекарам времето си с нея.
ще искам да се разходя, да я прегърна, да изпия или споделя нещо с нея, да и покажа нещо конкретно, което ми е направило впечатление, да се погриж за нея по някакъв начин, да пазя нейно нещо в себе си.

и е да, за онова - да, проява на неуважение и по-ниски сласти, по-първобитни страсти
такаче не аз съм сноб, а идва да се разбере кой е "момченце" или просто пияч на бира от чалга културата. Верно е, че сега мъжете не съзряват или доста късно съзряват като няма казармата, но да си пубертет над 20 години вече е леко тревожно, пък в службата вече съвсем...
втръсва нормалния човек с морал и реална, стабилно изградена ценностна система, да бъде посочен за сноб от чалготеката на бг
разбирам защо се гневиш
но нямам време в излишък да нанасям лични окачествявания и обиди
какво по просто от това, да разбереш, че се обсъжда любовта, а не това, за което ти говориш.



Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Cruel_lntention]  
Автор Aнимaтop (новак)
Публикувано08.09.09 10:52



доста сарказъм, ирония и гняв влагаш междудругото
това следствие от даден проблем, който те комплексира и тревожи ли е или се дължи на неразбирането на себе си, поради което е трудно да бъде разбрана Изабела?

не стига, че има етикет, но е и горката,
Господи, пази Боже, сега и тя е сноб, освен робиня на императивите
да не правиш асоциативна врзка с Изаура? 4 буквички ли те наведоха на тази проста асоциация ?
какво пълноценно общуване се оформя ...

често когато доводите издишат и човек изпада в състояние на гняв като този пример, започва да търси качества у хората - едните са сноби, другите робини, защото не ни харесва тази реалност, в която те вярват и нещо не ни изнася?
от какво сме наранени или сме побутнати?
кой нещо ни е гнетил?

и никой никога не преиграва- ето ти си дошъл да се шегуваш или полигавиш, аз съм в съвсем друго настроение и пиша под въздействие и в следствие на нещо преживяно или мой проблем.
какъв е смисъла да се самоизтъкваш ?

а на колко си ?

Редактирано от Aнимaтop на 08.09.09 10:55.



Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Aнимaтop]  
Автор Изaбeлa (mere)
Публикувано08.09.09 11:00



Понякога е ползотворно, в случаите когато никой от заобикалящите не ме разбира или не иска да ме разбере. Най-трудно е да накараш някого да мисли различно. Ще върти, ще суче и накрая ако не мине неговата, ще те посипе с един тон обиди, защото си посмял да му покажеш, че има и друг начин на мислене по въпроса (а той се е мислел за велик със собственият си, нищо че не води до желаните резултати).
Но много по-ползотворно е когато говориш с човек, който разбира твоят език, тогава има развитие, има градивност, има взаимно допълване на мисли и идеи, има споделяне на емоции ...




Аз доскоро се отказвах да живея не виждах смисъл в нищо

Най-грубо казано, това е завършване на един цикъл от развитието и преминаване на следващо ниво, по-дълбоко, по-мъдро, по-удовлетворяващо с идеите и мислите си. Не напразно е казано, че едва когато се откажеш от всичко, когато загърбиш всичко, едва тогава откриваш това което търсиш.
Ние се ровим в отделните елементи на картината, в детайлите които ни се виждат или маловажни или хипер съществени, в желанието да премахнем или добавим някой там и ние да контролираме действието и бездействието в нея сякаш сме Бог ... но едва когато се откажем от тази картина, когато я оставим да съществува без наша намеса, когато се отдалечим от нея и я погледнем отстрани ... едва тогава виждаме красотата или грозотата на създаденото от нас. В този момент престъпника става добър човек, защото проумява че се храни с тези, които могат да му дадат обич, а добрият спира да се самопогубва в безсмисленото желание да помогне на всички, защото разбира че с добротата си не прави хора, а зверове. (Добър престъпник е този, който краде от престъпниците и дава на хората които го обичат, а добър човек е този, които дава обичта си на тези, които оценяват това, което им дава.)

че понякога е неосъществима и се губи в погрешността и неразбирането на самия себе си и другия.
Напълно съм съгласна ... без разбиране, няма любов



Това е когато не си все още готов да бъдеш личност с отговорности и собствен живот- тогава нямаш шанс да почувстваш истински любовта. А почувствал ли я е някой- не смята, че заради болката и се отказал от нея. Тя е повече от смисъл в живота на мъжа.

Колкото и да има желание да бъде личност един човек (мъж или жена), не може да се осъществи като такава ако няма любов в сърцето си и ако няма любим човек до себе си. Колкото и да не им се иска на повечето хора да го признаят, ние сме си едни ходещи цялостни половинки и не можем да сме едно цяло, ако нямаме подходящата цялостна половинка до себе си. Невероятно, но факт


Леле колко мъжоря депресира с тези си думи
Но да не забравяме, че има и подходящи жени за тези които описваш. Малко са им като "Божие наказание", но ...

Това е когато осъзнаеш същнстта си, че си просто човек и имаш нужда от друг, който да те разбира, а не само от себедоказването си
Страхотен завършек, като черешката на тортата е това изказване с което направо обезсмисли всичко казано от мен до сега (ама аз да си го кажа )

п.п.
Диалогът с теб е удоволствие, за което ти благодаря

Когато се въдвори хармонията, чувствата ще дойдат...

Тема Re: Влюбих се в колеганови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (mere)
Публикувано08.09.09 11:04



Не се притеснявам от неразбирането ти и интерпретирането на думите ми в посока, която по-скоро гали твоето погрешно мнение че знаеш всичко и си най-добрият, а не показва реална картина от която може да се извлече някаква полза. Т.е. диалогът с теб е напълно безсмислен и деградивен.

Извинявай че ще пропусна по нататъшните ти изблици на величие



Когато се въдвори хармонията, чувствата ще дойдат...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.