Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 23.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Къде е границата?!нови  
Автор (Д)Eфekтнa (непознат)
Публикувано03.05.09 22:08



Ще се опитам да съм максимално кратка...
От доста време ми липсват силни и емоционални отношения...нямам предвид мъже конкретно, секс или връзки, а тръпка и емоция в пълния смисъл на думата.
От година познавам мъж, който всячески и всекидневно се опитва да ме впечатли. И ето, че в последно време се улавям във вихъра си...чувствам, че поддавам на изкушенията, които ми предлага той. Мисля непрекъснато за него, обаждам му се, пиша му смс-и...правя всичко възможно, за да съм с него максимално дълго време, съответно той реагира радушно и ми връща цялото отношение в двойни дози. Неща, които преди са ме притеснявали у него..сега няма и помен от тях, превърнала съм ги в негови положителни страни.
Замислих се обаче, дали всичко това не е отражение на това, което ми е липсвало толкова дълго време. В крайна сметка от този човек аз мога да получа всичко, от което имам нужда.
Предполагам едни от вас ще ме посъветват да живея за мига - но мога ли, след като накрая някой може да бъде наранен, някой прекрасен, който си е отдал сърцето. Други ще кажат, че щом се замислям, значи не е истинско...

Къде според вас е границата...как да разбера това моето любов ли е или егоизъм, който неосъзнавам, с цел да задоволя потребностите си.
Знам, че ако се оставя на течението...скоро ще разбера какво се случва с мен, но ми се иска да разбера преди това, защото мъжа е просто прекрасен..не мога да си позволя да го ранявам.

Май отново не успях да съм кратка! :-)))

Предварително благодаря за всички добронамерени мнения и препоръки!



Тема Re: Къде е границата?!нови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано04.05.09 13:04



Според мен, ти най-добре би почувствала какво е. На мен ми изглежда по-скоро като поява на чувства от твоя страна, отколкото като егоизъм.



Тема Re: Къде е границата?!нови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор Maлинчe Kopтec (1тръстика)
Публикувано04.05.09 14:18



започваш да се влюбваш в характера му,външността явно не те е впечатлила първоначално особено,но колкото повече го опознаваш,толкова повече това няма значение за теб.



Тема Re: Къде е границата?!нови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано04.05.09 19:49



Земи си легни с него и ще разбереш





Тема хм..нови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 22:58



Мисля че не е zдравословно и е някаква игра на емоции.

По_добре сложи ясна граница между приятелство и по_дълбоки отношения и си иzясни на себе си какви представи имаш zа отношенията ви и zа представата ти zа приятел и таzи zа партньор.

Аz не съм стигала до такава дилема пред себе си, но мога да кажае точно поради таzи яснота на отношенията ми с хората, важа zа сравнително студена жена (ако мога така да го напиша, много крайно ми се струва

)

by himbeer

Тема Re: Къде е границата?!нови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор specular (новак)
Публикувано05.05.09 01:07



Първо - як ник

. Второ - да егоист си, но тъй като човек може са това да бъде, по добре го приеми и мисли нататък. Трето, замисли се какво имаш предвид по истинско. Истнки емоции или истинска връзка. Двете може да искаш да ги туриш в един гьол, но те не са. Изглежда от думите ти, че емоциите ти са истински - ми радвай им се. Щото както всичко - и това е до време. Ако за теб емоция = любов - на прав път си . Ако не - само не прави грешката да ги смесваш... А относно пичът, не мисли за него. Остави го той да мисли за себе си. Ако не може, негов си проблем... Иначе нали знаеш какво става с 2 дини под една мищница...



Тема Границатанови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 18:57



този я е подминал, цяла година да впечатлява - грешно възпитан е милия



В крайна сметка всичко това ще приключи много скоро след като се съберете заедно. Животът е маратон, не спринт.

Успешният вариант е този, когато си впечатлена от него такъв какъвто Е - без да се старае за тебе.




Тема Re: Границатанови [re: jamie]  
Автор specular (новак)
Публикувано07.05.09 00:08



Ти пък отрече направо естествения подбор :)... Та нали това е заложено у мъжият - да се мъчи да впечатлява :). Както е заложено и у женската да иска да бъде впечатлена :). Виждал ли си как се охажват гълъбите? Мъжкият започва да си надува гушата и да се перчи пред женската, докато тя се прави на недостъпна и сякаш иска да му избяга :). Но това още повече го мотивира и той обикаля около нея докато тя не се предаде... Успешният вариант за нисшата част на мозъкът ни, и висшата такава (ако е налкична), доста се различава...



Тема Re: Къде е границата?!нови [re: (Д)Eфekтнa]  
Автор Kняз Mишkин (Sheer Idiot)
Публикувано07.05.09 01:32



Труден ти е казусът. Твоето не е любов в тривиалния смисъл - т.е. липсва елемента на страстта, неудържимото привличане. Някаква пресметливост на чуствата съзирам, броиш ги, къткаш ги, но и им се радваш. Не казвам, че не даваш максимума от себе си, по-скоро това, което даваш някак си не го даваш от цялото си сърце, таи се и прозира някакво съмнение зад думите ти.
Това е мое усещане. Възможно е да греша. Ето тези фрази натежаха :дали всичко това не е отражение на това, което ми е липсвало толкова дълго време. В крайна сметка от този човек аз мога да получа всичко, от което имам нужда. Дълго време си била в емоционален дефицит. Мъжът е бил там, около теб някъде, но си нямала сетива за него. После се уморяваш да си безразлична. Приисква ти се да си поиграеш. Удобен е. Знаеш, че можеш да получиш много. Пробваш се. Става. Емоционално ти е. Играете. Знаеш, че играта скоро ще свършва. Игрите винаги свършват.

Съвет. Пусни го. Нека е свободен. Нека намери някоя, която ще го обича не заради себе си, а заради него самия. Това май вече ти го казаха.

Най-лошо е когато се влюбваме от скука.



Тема Re: Къде е границата?!нови [re: Kняз Mишkин]  
Автор sonatic (изчезващ вид)
Публикувано08.05.09 09:44



Има логика в думите ти. И все пак, не съм сто процента съгласна. От скука такива неща не стават. Не е нужно любовта винаги да е съпроводена от безумна страст. Има и други начини да разбереш, че е дошла при теб. Не ти подсказват само пеперудите в стомаха. Те се появяват главно, когато има любов от пръв поглед, а тук става въпрос за опознаването на два характера, за разбирането, че точно този характер ти допада... Нещо, започнало от самото начало като по-дълбоко.
А чувствата ги брои и кътка, понеже така трябва в момента - да се опита да претегли ситуациуята на трезво, няма лошо. Особено, ако има човек до нея.
Така че, тук не е сигурно дали това е само игра...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.