Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 03.07.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причина за страданиятанови [re: The Fallen Angel]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано25.03.09 22:46



Правиш ли разлика между Човечен и Безчувствен?





Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано25.03.09 22:55



На сила не можеш да вземеш, но можеш да даваш колкото си искаш



П.П.: "Няма значение - каза господин Ибрахим. - Твоята любов към нея си е твоя. Тя ти принадлежи. Даже да ти откаже, не може да промени нищо. Тя просто не се възползва от нея, това е. Онова, което даваш, Момо, то си е завинаги твое, онова, което пазиш, е загубено завинаги!"
Ерик Еманюел Шмит



Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано25.03.09 23:03



Първият параграф е ок, т.е. съгласна съм, без частта с богоподобието - просто не ми харесва как звучи



Не е нужно моята интерпретация да е грешна, а твоята правилна - просто ти се възприемаш по един начин, аз те възприемам по друг. Кой ще каже кой е верният? Няма такъв, субективно е. Затова аз не съм ти казала "ти си", а "звучиш ми". Докато ти ми пишеш каква съм аз, обективно... а това няма как да знаеш и звучи много ограничено

Това за търсенето и намирането аз съм го казвала много пъти, по-точно съм цитирала....Пикасо, защото той го е казал. "Аз не търся, аз намирам". Колкото до мястото ми под слънцето и отговорностите - с някои може да не съм се сблъскала още, но за сметка на това с други, които принципно са необичайни като необходимост - съм се. Интересното е, че сега ти ми пишеш, че говоря повърхностно - това, което аз ти написах преди това. Сега какво излиза - че "това е твоя лична интерпретация и показва само и единствено твоето, а не моето ниво на разбиране"?! Или че ти можеш да квалифицираш другите, но те теб не могат?
Замислянето над детайлите е излишно понякога, по хубаво е да гледаш картината отгоре, цялостно. Примерно ти идеите си можеш да ги предадеш по-ясно в 1 или добре 2 изречения, вместо в десетки многоредия :РрР


Колкото до ПП.-то ти - не ме кефи. В смисъл аз си възприемам идеята, че е хубаво човек да изживява мига тук и сега вместо да живее в миналото или в бъдещето. Това е вярно. Но без визия за бъдещето и знанието, че вървя по моя път, всичко това е невъзможно да се случи. От опит го знам - загубиш ли пътя си и себе си, нищо.....НИЩО не те радва и не ти трябва, и няма смисъл.



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано25.03.09 23:07



Да



See, to live is to suffer but to survive. Well that's to find meaning in the suffering.

Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Vulpes]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано25.03.09 23:08



Онова, което даваш, Момо, то си е завинаги твое, онова, което пазиш, е загубено завинаги
Как се връзва това изречение с това: Твоята любов към нея си е твоя. Тя ти принадлежи
Хем ти принадлежи, хем можеш да я загубиш ако не я даваш? Нещо не схващам



И много ми е чудно, как така давате, като не ви искат? И как така като ви отхвърлят все сълзи роните? Що бе? Щото не сте могли да вземете ли???

Е тогава ще приема казаното от теб: На сила не можеш да вземеш, но можеш да даваш колкото си искаш.


Има правилни и неправилни неща.
Който е осъзнат ще достигне до правилните неща и ще ги отстоява.
Който е неосъзнат ще достигне до неправилните неща и ще ги отстоява.




Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано25.03.09 23:16



Хахххаха, ама аз ти казвам, че няма правилно и неправилно, а ти, че трябва да съм осъзнала "що е то"

Еми аз си имам характер, морал - мои си, и знам къде са ми границите. Но на различните хора те са различни. И едва ли някой прави нещо, защото мисли, че е неправилно, освен под натиск, от слабост и др. шитс.

Защо трябва да си все контра не разбирам? Възможно ли е да оспорваш всичко, което ти пиша?
Ами тоя някой преди това, ако родителите ми са блъснали детето му с кола? Примерно. Какво тогава - у кого е вината? Или ако са съдили жената, която обича и тя е откачила и влязла в психиатрия (това вече на сапунка заприлича, ама сорри, нали сме на вълна измислени вероятности)?
Защото аз разбирам от една страна да вярваш, че на човек не е дадено да раздава правосъдие, защото сам той не е безгрешен и сме равни - ок. Но от друга разбирам и това да прекрачиш през всички писани и неписани "правилности" в името на обич, лоялност, вяра - в човек или идея, и да ги защитаваш до края и след него.
Не одобрявам, но разбирам. И не можеш да кажеш, че едното е правилно, а другото не, защото за различните хора и различните случаи е много различно.



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано25.03.09 23:19



"Хем ти принадлежи, хем можеш да я загубиш ако не я даваш"
Именно, любовта съществува, докато я раздаваш. Затова е любов, защото е за другите

. А онова, което искаш за себе си, то не е любов, и понеже няма как да вземеш насила, то е изгубено. А да рониш сълзи за него е пропиляно време, през което можеш просто да раздаваш



Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано25.03.09 23:20



Правиш ли разлика между домат и патладжан?



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Причина за страданиятанови [re: Изaбeлa]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано25.03.09 23:26



Кои са тези, които дават без да им искат и "сълзи ронят"?! Всички други освен теб?!

Защото не виждам някой тук да се оплаква от това - освен може би ти.....непряко.


И гледай как се самоцитираш в лилавко и повтаряш като някаква мантра съждения, които кой ги знае доколко са смислени... важното е на пръв поглед да изглеждат такива. Е то ако 20 години си си блъскала главата докато ги измислиш, разбирам защо си зациклила над тях и все пак.... Разликата между Диалог и Монолог знаеш ли я каква е?



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Причина за страданиятанови [re: little red riding ho]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано25.03.09 23:27



Ако ти ми кажеш че съм тъпа, аз дали ще се обидя?
Нека ти отговоря. Не, няма да се обидя, защото имам реална самооценка и чуждото мнение не приемам за чиста монета особено от хора, които не ме познават, но ако такова едно мнение ме засегне, сериозно бих се замислила, защото това значи, че въпросният човек е сложил сол в рана, която не знам че имам. За това и общуването е толкова важно и се нарича обратна връзка, но само за този, който познава емоциите си и може да интерпретира това, което те му подсказват.
Да, права си, не те познавам, но защо приемаш думите ми така на нож, след като в тях няма истина? Не ми отговаряй на мен, а на себе си



Как можеш да гледаш картината цялостно, като не познаваш отделните елементи??? И не си ли чувала, че малките камъчета обръщат каруцата???

Ще премина направо на П.П.
Не те ти трябва и не те радва, защото не си открила това, което е вътре в теб, защото не си открила духовното и любовта
Аз също съм губила всичко, губила съм себе си, но точно когато загубих всичко, тогава открих колко много имам и че никога не съм губила най-ценното, заради което не мога да се нарека нито бедна, нито нямаща, нито губеща, нито каквото и да било от сорта и заради което мога да се меря както с продавача на семки, така и с най-великите учени, така и с най-богатите хора на планетата, така и с най-мъдрите хора на планетата
И аз имам желания и мечти за бъдещето, но те са като играта за детето ... не променят нито същността му, нито ценността му, а само настроението му

Лелееее, караш ме наистина да пиша по много




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.