Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 26.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Къде сме днес?!  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано02.03.09 23:23



Пия си уискито и си мисля, че всичките вълшбни светове вече ги няма, остана само тотална посредственост и вечно тичане на някъде....Остарявам ли или околната среда тотално се промени, я некой на 20 да ме светне, как върви живота и любовта....

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано02.03.09 23:49



Аз съм малко извратен за 20-тина годишен ама горе-долу така го виждам и аз... Само дето пиенето не ми въри напоследък



See, to live is to suffer but to survive. Well that's to find meaning in the suffering.

Тема Re: ами...нови [re: Cruel_lntention]  
Автор indeed (непознат)
Публикувано02.03.09 23:53



не съм на 20, но ще ти отговоря. Живота върви някак, а любовта направо крета





Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано03.03.09 00:24



Пия си витамините с вкус на газиран портокал и си мисля, че всичко е въпрос на въображение





Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 00:32



Е в това е проблема, ми се струва на мен, няма време за сериозен алкохолизъм, а какви времена бяха.......
Ако на 20 не си извратен, кога бре?! На 35 като се окажеш с две деца и куп отговорности ли?!

Every now and then I fall apart


Тема Re: ами...нови [re: indeed]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 00:32



Е, защо стана така?!

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано03.03.09 00:33







Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: little red riding ho]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 00:34



Ха-ха, витамините са сутринта, сега е времето на стария прител Джак!


Говори ми, разкави ми за последната си романтична вечер.....

Every now and then I fall apart

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 00:36



Стига бе, не Руслан.....не мога...., моляте смени го с друго....

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано03.03.09 00:39



той пее ' горе на черешата '.



нали пита ' къде сме днес ' - там ' горе на черешата'



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 00:42



Ха-ха, то и аз се качих на първия клон, та ме налегнаха тежки размисли....


А по темата, нещо да ми хортуваш или смяташ, че алкохола е виновен за еретичните мисли....

Every now and then I fall apart

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано03.03.09 00:45



Сутринта е относително понятие

Романтика - бла бла бла....

Ти разкажи за твоята последна, че май май имаш нужда да си припомниш



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: little red riding ho]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 00:50



Имам, едвам си я спомням, това ми е проблема, напоследък даже и любовни терзания ми липсват....

Сутринта е съвсем точно понятие, времето в което се събуждаш...хе-хе, май имам нужда от почичвка.... та речи ми, освен "бла, бла, бла", има ли друго?!

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано03.03.09 00:57



Еее, че защо са ти "терзания"?! Има толкова готини неща на този свят.... просто помисли за нещо, което винаги си искал да направиш и just do it! А ако не се сещаш тогава направи нещо, което винаги си се страхувал да направиш

Най-интересното е, че съм напълно сериозна. Вкарай емоция, която никой не е казал, че трябва да бъде "любов"



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано03.03.09 01:30



В смисъл извратен съм защото не съм извратен а съм на 20 и нещо... Следиш ли мисълта



See, to live is to suffer but to survive. Well that's to find meaning in the suffering.

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 01:37



Ха-ха, пробвам се, демек не се отдаваш на редовен разврат и чалгата не ти понася, това ли ми споделяш!? Брат, сега ти е времето, пробвай от всичко, да не станеш на 40 години, некой пуритан заклеймяващ всичко, което не е опитал или не е могъл да бъде....

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано03.03.09 01:38



Е, при мен положението е сложно, защото емоциите ги сменям от едната крайност в другата, но напоследък си тананикам..... вечер, сутрин трудно. Защо? Защото се занимавам с това, което ме кара да се чувствам "на черешата" => имам мотивация и еуфория... "знам диагнозата и си взимам дозата"

Та може би ти си просто в период на абстиненция

Иначе София, че и България......че и Света са си е.али майката много отдавна.... ама пък съвършени неща няма и да кажем, че променяме нещата с една милиардна от идеята към по-добро... и това е нещо - от нищото.



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: little red riding ho]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 01:50



Брех, може и така да е....
Колко по-лесно щеше да е света да е претакован.....
Нямам сили вече, толкова са ми омръзналаи хората като цяло, трябва да се "лекувам", таковам ли го как, обаче....

П.П. Хич не съм сигурен, че нещо се променя към по-добро, но пък върви на някъде, което не е лошо като цяло....

П.П.П. Брех, а бе ти ме накара да замисля, алоооу, нарочно ли го направи или случайно, признавай доброволно!?

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано03.03.09 01:59



Хах, върви в спирала

примерно. А "хората" това е проекцията на "себе си",бтв - нещо друго ти е омръзнало или си се фиксирал в една среда, която няма вече какво да ти предложи.

Еми нарочно....май, обаче щом питаш значи мислиш, че е случайно.



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: little red riding ho]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано03.03.09 02:28



Твърде сериозно, не съм подготвен за подобен разговор, попрекалил съм с алкохола за да се замислям.... Хмм, но промяната не е лошо нещо, мерси, може би ми помогна, кой знае, утрото ще покаже...

Ха-ха-ха, "Еми нарочно....май, обаче щом питаш значи мислиш, че е случайно.", това ми хареса, симпатяга си да знаеш......

Обаче това, че ме впечатли и ме накра да се замислям, не означава, че те освобовдавам от въпроса: Какво освен "бла, бла, бла", ти се случи напоследък?!

П.П. Всъщност ти май ми отговори, индиректно. Отеглям се, ще ме прощаваш, колкото и да ми е приятно силите си ми на изчерпване, лека нощ.

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор ellfa (объркана)
Публикувано03.03.09 09:05



Абе...не съм на 20,обаче ти пък мен ме замисли,докато си пия кафето рано сутринта.Замисляйки се... май нищо не върви.Мога да обичам, обичала съм, била съм обичана...Сега обаче май си карам по инерция и остави друго,ама ми е по-гот тъй...





Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано03.03.09 10:25



Пия си сутрешното кафе, което е цяла бака

и няма какво да го мисля, защото отдавна го установих и вече ми е през ... кой какво мисли за вълшебните светове
Вълшебните светове си остават мой, защото или не искат да ги споделят с мен, или ме мислят за луда, че си мисля, че съществуват
Едни се опитваха да ме превъзпитават, други се опитваха да ми отварят очите, трети ми обясняваха, че съм сляпа, че не виждам техният уродлив свят, който бил "реалният", а моят измисленият, защото съществувал само в приказките, а не знаят, че те, приказките, са измислени, за да ни покажат мъдростта на света и да ни възпитат и подготвят за него.
Мога до утре да ти обяснявам, за човешката простотия, защото и тя е безкрайна, като вселената Но всъщност не е важно дали света е пълен със стъкълца, а дали сред тях се намират още диаманти

П.П.
Изводите са, че повечето хора, като им кацне птичето на рамото и те го гонят, защото щяло да им наака дрехата. И птичето, защото не иска да бъде обстреляно като гъска, си отлита и се скрива там някъде е света, който не съществувал



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор 3лoбния 3лocтъp (зло куче)
Публикувано03.03.09 18:55



Виждам, че ти май си си там, където си била винаги



"... срещу злото имам защита, нямам срещу любов..."

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано04.03.09 15:45



остаряваш и околната среда се е скапала тоже

живота е сив и дъждовен и върви на круизконтрол в зона 30, но за сметка на това любовта е като блъскашти се колички на лунапарк

Love is a time machine


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (непознат)
Публикувано04.03.09 22:37



През това време аз бях в един вълшебен свят, ето този:



Отдавна съм прехвърлила 20, но за мен животът и любовта си вървят. Те са наоколо, просто трябва да ги забележиш и да им се усмихнеш.
По-лесно е, отколкото изглежда



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: 3лoбния 3лocтъp]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано04.03.09 23:44



Само така ти се струва

Освен ако нямаш в предвид, че съм във вихъра на страстен танца




Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: ellfa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано05.03.09 04:00



Инерцията не предхожда ли спирането?!

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: little red riding ho]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано05.03.09 04:02



Беше ползотворен разговор, събудих се с други мисли, благодаря ти!

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано05.03.09 04:06



Всъщност въпроса ми беше за стъкълцата, сякаш нещо е счупено. Пък кое е по-скъпоценно е въпрос на гледна точка....

Every now and then I fall apart


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: yi-rene]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано05.03.09 04:08



Ха-ха-ха-ха, нещо такова......



Every now and then I fall apart

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано05.03.09 04:15



Всичко е толкова по-лесно, когато не го мислиш!
За да ти демонстрирам криволичещото мислене, ти споделям, че тази снимка може да бъде интерпретирана, като "безкрайна самота"



П.П. Пази се от този дирек със знамето, изглежда ми нестабилен!

Every now and then I fall apart

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор ellfa (объркана)
Публикувано05.03.09 09:08



Ми... не винаги.Понякога при набрана инерция спирането се отразява много зле на каруцата,мдааа.





Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано05.03.09 11:06



Всички сме стъкълца, докато не се превърнем в диаманти в очите на хората, които ни обичат.


Любимите хора за всеки човек се побират в една шепа, за това казах, че стъкълца много, но диаманти, малко (само една шепа)

Та кое ти е счупеното на твоето стъкълце? (Не забравяй, че дефекта за едни очи, е ефект за други, така че всяко пропукване не е фатално, а те прави индивидуален )



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (непознат)
Публикувано05.03.09 11:41



Съгласна съм, че от снимката лъха самота. И няма как да е иначе - през март на морето няма много "мислещи" хора

. Но този свят си е там и си е все така вълшебен за тези, които могат да го оценят. И приятелят Джак създава по-позитивно настроение там, нищо, че няма тълпи



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Aнoнимeн (Необразован)
Публикувано12.03.09 23:58



Хората под 30 се изживяват като пенсионери а онези над 30 се правят на младоци. Какво ненормално виждаш тук ?

Day after day, love turns grey
Like the skin of a dying man



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 14:47




Пак не ме разбра!
Стъкълцата не са по местата си, пръснати са......

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 14:51



Или пък точно защото няма тълпи....



Негативните и позитивните емоции имат еднакъв заряд.....все душевна храна, макар и едната вредна за здравето.

Иначе красиви места има навсякъде, въпроса е ми защо все по-рядко ги виждаме?!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 15:00



А ти разбра ли ме?

Що все аз трябва да разбирам

Стъкалцата ли са пръснати обаче или диамантите???



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 15:13



Ха-ха-ха! Побутвам те натам накъдето искам да върви темата, но ти упорито се дърпаш....

Стъкълца и диаманти има само в съзнанието ти, за едно дете всичко са стъкалца.....Всъщност схванах какво може би искаш да кажеш....Та на въпроса: стъкалца ли са или диаманти?!



Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 15:20



"Негативните и позитивните емоции имат еднакъв заряд.....все душевна храна, макар и едната вредна за здравето."

Това е отговорът на въпроса ти

. Емоциите, позитивни или негативни, са просто енергия. Научиш ли се да я канализираш и управляваш, можеш да я ползваш за каквото решиш.



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 15:34



Нали знаеш какво казват хората!? Едно е да познаваш пътя, друго е да го извървиш!



П.П. Не съм сигурен, че искам всичко да управлявам макар че имам нужда, някакси ми се губи мистерията в живота.... В този ред на мисли: Да управялваш всико около себе си и в себе си, значи ли да живееш както ти искаш?!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 16:08



"Едно е да познаваш пътя, друго е да го извървиш". Не мисля, че може да познаваш неизвървян път. Вълшебните светове не са отбелязани на пътните карти

.

Да можеш да управляваш нещата в себе си не значи, че е необходимо да го правиш постоянно, напротив. Израстването винаги е болезнено, и в този смисъл негативните емоции са полезни. Но в разумни граници, след което или зацикляш и ставаш наранен досадник, или ги трансформираш и ги влагаш в нещо полезно.

А за мистерията - ми тя си е един вълшебен свят, който си е тук, колкото и да си управляваш . Да мислиш, че можеш да управляваш нещата извън себе си, е наивно. Но не спирам да опитвам да живея както искам, понякога въпреки нещата наоколо.

П.П. Брей, чак се удивих от себе си къв управител съм била



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 16:30



Брей, чак се удивих от себе си къв управител съм била

Ха-ха, като кажеш на глас нещо, което си мислиш, някакси различно прозвучава от реалността в която вярваш, че живееш!



...след което или зацикляш и ставаш наранен досадник, или ги трансформираш и ги влагаш в нещо полезно.

Хмм, интересна мисъл, първта част я разбирам, но "трансформираш" и "нещо полезно" ми убягват!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 16:55



Какво се случва, когато едно цвете цъфне в дълбоката гора, където никой не го оценява, никой не усеща ароматът му, никой не минава покрай него, никой не го нарича "прекрасно". никой не вкусва от неговата красота, от неговата радост, където няма с кой да сподели радостта - какво става с това цвете? Умира ли то? Страда ли? Паникьосва ли се? Самоубива ли се? Не ! То продължава да си цъфти, просто продължава да си цъфти. За него няма разлика дали някой минава край него или не, това е без значение. То продължава да пръска своя аромат. Когато съм сам и тогава ще продължавам да съм така любящ както и когато съм с вас.Не сте вие тези, които създавате любовта ми. Ако вие създавахте любовта ми, тогава е естествено и любовта ми да я няма. Не вие изкарвате любовта ми навън, аз ви обсипвам с нея - това е даряваща любов, това е душевна любов.



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:18



Бас ловя, че цитираш източен мъдрец, вероятно пробващ се да тълкува библейски текстове.... (не говоря за конкретния цитат)

Да продължим с твоя пример с флората, ще продължи ли цветенцето да цъфти ако няма слънце, почва въздух..?!

Огонь батаpея, огонь батальен


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 17:22



Разяснявам веднага

:
Когато някой ме е наранил, гледам да не се вайкам прекалено дълго. Хвърлям се да бачкам например. И се изненадвам колко енергия изкарвам от себе си, и ми олеква... Абе хората са го измислили преди мен - трудотерапия . И после, като дойде време да харча... съвсем забравям кой и за какво ме е наранил.



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 17:30



Губиш баса



Ти да не си в затвора?



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:37



Трудо и шопинг терапия....


Хубаво, ама като се погледнеш отстрани не ти ли става криво някак си, че бачкаш за да забравиш, един вид манипулираш себе си!?

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:44



Тюх, обаче трябва да съм близо... Значи е самозван гуру, попаднал под влиянието на човека от горното ми предположение...

Мхм, всеки вторник ни пускат да си общуваме с външния свят!



Идеята на нескопосанати ми метафора е, че цветеото няма да цъфти ако не е в подходяща среда.......

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 17:50



Напротив, това е моят начин и се потупвам по рамото, ако успея

. Какво лошо има да се ъпгрейднеш професионално и финансово например, вместо да се самосъжаляваш и да се оплакваш колко несправедлив е живота.
И като си помислиш само колко други неща може да правиш, вместо да бачкаш (беше просто пример)... Ти за какво би използвал енергията?



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:55



Незнам. Да карам ски, никога не съм го правил, значи ще е вълнуващо и разтоварващо....

Огонь батаpея, огонь батальен


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 18:03



И ако се погледнеш отстрани ще ти е криво, че си се изманипулирал да караш ски, вместо да се напиеш и да ревеш в дира, че са те прецакали?



П.П. Беше удар под кръста, не се цупи . Темата ти е много хубава

Редактирано от Vulpes на 17.03.09 18:20.



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 18:15



Определено губиш баса




цветеото няма да цъфти ако не е в подходяща среда

Ти да не си бебе? или подрастващ, който зависи от родителите или околните?

Все си мислех, че си възрастен, на който му липсва тръпката под лъжичката



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано17.03.09 22:21



Изабелке,

когато поствашп цитати давай източника. в противен случай ставаш плагиат





Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 22:37



Аха, значи ти като казваш на някого "Обичам те" после му изясняваш, че цитираш Адам и Ева, така ли?

На теб известно ли ти е колко неща, които ние си мислим, че са били казани от известни нам личности са били "изплагиатствани" от техни предци, секретарки, сестри и т.н.? Или ти чаршафи не четеш и надали тази информация е достигнала до теб



Тук говорим на тема Любов и ако почнем да цитираме, кой е казал нашите думи преди нас ... като да изредиш умрелите във войните по света поименно. Ти можеш ли?



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано18.03.09 09:07





Да го кажем така и този клуб е среда, работното място е среда, приятелите са среда, семейството е среда.....Не че всички тези неща не подлежат на промяна, но те никога няма да зависят единствено и само от теб, независимо на каква възраст си.....

П.П. Иначе съм възрастен, но само на години!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано18.03.09 09:17



Неее, ще съм се разсеял, разбира се и с работа става, стига да ти е приятно това, което вършиш, а не да го вършиш само за да забравиш. Така си е пак е вид бягство, но поне после си азваш, днес правих нещо ново.......Хмм, а бе май всичко е самозалъгване? Дали за това казват, че човек е ходеща вселена, защото си създава свят и си го носи нявсякъде с него!?

Не съм се напивал от години, бях подпиийнал онзи ден, но бих се определил като нетрезвен, а не пиян, може би и това ми лиспва, иначе никои не ме е прецакал, дори напротив, може би и това е проблема. Иначе, да, аз обичам да мрънкам, някакси ме успокоява......

П.П. Не е удар под кръста, няма за какво да се притесняваш.....

Огонь батаpея, огонь батальен


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор 3лoбния 3лocтъp (зло куче)
Публикувано18.03.09 09:57



Какво, на 55 години си, но се чувстваш на 35, а изглеждаш на 25?



Прави ми впечатление, че така е модерно напоследък да се говори, та затова питам

Я съм от Резервата, баце. Не си ми на нивото

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: 3лoбния 3лocтъp]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано18.03.09 10:15



Ха-ха-ха! Дай боже всекиму!



OLD ENOUGH, сервират ми алкохол без да ми искат лична карта...

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано18.03.09 10:37



"Иначе красиви места има навсякъде, въпроса е ми защо все по-рядко ги виждаме?!"

Самозалъгваме се? А кое е истина? Няма обективна действителност. Ти си имаш твоята, аз си имам моята, всеки сам си прави неговата действителност. Защо наричаш лъжа това, в определен момент да се чувстваш добре? Защото истината е, че трябва да се чувстваш зле? И чия истина е това? Ако е твоята - имаш свободата да я промениш. Ако е на някой друг - какво ти дреме за чуждата истина?



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано18.03.09 11:29



Нали затова си общуваме обменяме си субективни действителности и обсъждаме своите и чуждите истини. Разбира се, че ни дреме за чуждите истини, нали сме социални животни, нали имаш приятели, гаджете, любовници, съпрузи, братя, сестри, родители, роднини, въобще заобикалящ те свят за които малко или много се вълнуваш, доколко техните истини ти влият е вече друг въпрос, важното е че ти дреме....Всъщност ако не ни дремеше дори този диалог губи своя смисъл....

Казвам, че не мога да се чувствам добре, ако знам, че е лъжа, а не чия истина да слушаш за да се чувстваш добре.

"Иначе красиви места има навсякъде, въпроса е ми защо все по-рядко ги виждаме?!" - това е някакво мое вътрешно чувство до колко то кореспондира със заобикалящия ме "суров" свят откривам тук докато си общуваме, с колегети докато си пием кафето или бачкаме, с приятелите на по чаша бира и т.н.

Е, добре кажи не се ли самозалъгваш?!

Огонь батаpея, огонь батальен


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано18.03.09 14:07



Не, не приемам за абсолютна истина твърдението ти, че светът е "суров". Мога да приема, че ти и други хора го възприемате така, но не и че Е такъв.

Знаеш ли къде е разликата в разбиранията ни?
Аз смятам, че всеки си има своята истина и е нормално да държи на нея. Затова защитавам моята истина, но със съзнанието, че е валидна само за мен, и не отричам твоята като валидна за теб.
Докато според теб аз се самозалъгвам, като не приемам твоята истина за универсална и общовалидна, включително валидна и за мен.
Кое те кара да мислиш, че знаеш точно какъв е животът?





Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано18.03.09 14:27



Е-хеее, май сме на различни вълни....Всъщност в момента аз не защитавам никаква позиция, дори не съм заел такава, нито пък критикувам твоята позиция, не разбирам защо оставаш с такова впечатление.

Сложил съм "суров" в кавички не случайно!



Кое те кара да мислиш, че знаеш точно какъв е животът?
Ако знаех какъв е, щях ли да пиша теми, които от прагматичен страничен наблюдател биха определени като инфантилни или носталгично пенсионерски!?

П.П. Трябва да тръгвам, ще доразвивам поста си друг път..!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано18.03.09 16:40



-Да продължим с твоя пример с флората, ще продължи ли цветенцето да цъфти ако няма слънце, почва въздух..?!
-Ти да не си в затвора?(ти нямаш ли въздух, храна, вода, не виждаш ли слънце?)
-Идеята на нескопосанати ми метафора е, че цветеото няма да цъфти ако не е в подходяща среда.
-Ти да не си бебе? или подрастващ, който зависи от родителите или околните?(ти сам се грижиш за себе си и си доставяш нужните средства за съществуване, а не зависиш от някой друг да ти ги доставя.)
-Да го кажем така и този клуб е среда, работното място е среда, приятелите са среда, семейството е среда.....Не че всички тези неща не подлежат на промяна, но те никога няма да зависят единствено и само от теб, независимо на каква възраст си.....

Човек не може да реши какво да му се случи в този живот и избора, който всеки човек има, не е в това, да променя средата си. Избора е в това, как ще погледнеш на тази сведа, като на нещо лошо или като на възможност? Как ще се впишем ние самите в нея, като жертви или като творци?
Ако в една и съща среда, човек само промени поведението си и начина по който гледа на нея и ... ето ти една различна среда в която нещата почват да стават по различен начин.
Ако се будиш с мисълта, че този ден вече е изживян, разбира се, че ще си отекчен и всичко ще ти се вижда до болка познато, но ако се будиш с мисълта, че днес ще откриеш нещо ново, ще накараш още един човек да се усмихне, че ще направиш малък жест за някой твой приятел, познат, а защо не и случаен минувач който не може да се справи с картата на града. Тогава и само тогава ти ще си цветето не в гората, а в града, където ще разцъфтиш, само защото ще осъзнаеш, че има за кого да разпръскваш аромата си (обичта си).
И всичко това е защото даващият изпитва много по-голямо щастие от получаващият. За това, ако седим и се правим на жертви, които очакват да им се даде, да им се случи нещо, да намерят нещо ... сами се обричаме на нещастие, за което нито средата, нито околните, нито Господ ни е виновен, а сме си виновни сами



П.П.
Недей моля те да ми казваш, че цитирам когото и да било, защото ако написаното ти се струват цитат, значи ти не си ги разбрал и ти не си ги усетил, а не аз



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор jumblies ()
Публикувано10.05.10 10:21







Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: jumblies]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано10.05.10 10:30



Успокой са ве..........



Говори ми ... умирам за глупости....

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Bлeчyro]  
Автор jumblies ()
Публикувано10.05.10 10:48



нема пък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.