Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 09.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 15:34



Нали знаеш какво казват хората!? Едно е да познаваш пътя, друго е да го извървиш!



П.П. Не съм сигурен, че искам всичко да управлявам макар че имам нужда, някакси ми се губи мистерията в живота.... В този ред на мисли: Да управялваш всико около себе си и в себе си, значи ли да живееш както ти искаш?!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 16:08



"Едно е да познаваш пътя, друго е да го извървиш". Не мисля, че може да познаваш неизвървян път. Вълшебните светове не са отбелязани на пътните карти

.

Да можеш да управляваш нещата в себе си не значи, че е необходимо да го правиш постоянно, напротив. Израстването винаги е болезнено, и в този смисъл негативните емоции са полезни. Но в разумни граници, след което или зацикляш и ставаш наранен досадник, или ги трансформираш и ги влагаш в нещо полезно.

А за мистерията - ми тя си е един вълшебен свят, който си е тук, колкото и да си управляваш . Да мислиш, че можеш да управляваш нещата извън себе си, е наивно. Но не спирам да опитвам да живея както искам, понякога въпреки нещата наоколо.

П.П. Брей, чак се удивих от себе си къв управител съм била



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 16:30



Брей, чак се удивих от себе си къв управител съм била

Ха-ха, като кажеш на глас нещо, което си мислиш, някакси различно прозвучава от реалността в която вярваш, че живееш!



...след което или зацикляш и ставаш наранен досадник, или ги трансформираш и ги влагаш в нещо полезно.

Хмм, интересна мисъл, първта част я разбирам, но "трансформираш" и "нещо полезно" ми убягват!

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 16:55



Какво се случва, когато едно цвете цъфне в дълбоката гора, където никой не го оценява, никой не усеща ароматът му, никой не минава покрай него, никой не го нарича "прекрасно". никой не вкусва от неговата красота, от неговата радост, където няма с кой да сподели радостта - какво става с това цвете? Умира ли то? Страда ли? Паникьосва ли се? Самоубива ли се? Не ! То продължава да си цъфти, просто продължава да си цъфти. За него няма разлика дали някой минава край него или не, това е без значение. То продължава да пръска своя аромат. Когато съм сам и тогава ще продължавам да съм така любящ както и когато съм с вас.Не сте вие тези, които създавате любовта ми. Ако вие създавахте любовта ми, тогава е естествено и любовта ми да я няма. Не вие изкарвате любовта ми навън, аз ви обсипвам с нея - това е даряваща любов, това е душевна любов.



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:18



Бас ловя, че цитираш източен мъдрец, вероятно пробващ се да тълкува библейски текстове.... (не говоря за конкретния цитат)

Да продължим с твоя пример с флората, ще продължи ли цветенцето да цъфти ако няма слънце, почва въздух..?!

Огонь батаpея, огонь батальен


Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 17:22



Разяснявам веднага

:
Когато някой ме е наранил, гледам да не се вайкам прекалено дълго. Хвърлям се да бачкам например. И се изненадвам колко енергия изкарвам от себе си, и ми олеква... Абе хората са го измислили преди мен - трудотерапия . И после, като дойде време да харча... съвсем забравям кой и за какво ме е наранил.



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано17.03.09 17:30



Губиш баса



Ти да не си в затвора?



Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Vulpes]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:37



Трудо и шопинг терапия....


Хубаво, ама като се погледнеш отстрани не ти ли става криво някак си, че бачкаш за да забравиш, един вид манипулираш себе си!?

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cruel_lntention (изгубен)
Публикувано17.03.09 17:44



Тюх, обаче трябва да съм близо... Значи е самозван гуру, попаднал под влиянието на човека от горното ми предположение...

Мхм, всеки вторник ни пускат да си общуваме с външния свят!



Идеята на нескопосанати ми метафора е, че цветеото няма да цъфти ако не е в подходяща среда.......

Огонь батаpея, огонь батальен

Тема Re: Къде сме днес?!нови [re: Cruel_lntention]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано17.03.09 17:50



Напротив, това е моят начин и се потупвам по рамото, ако успея

. Какво лошо има да се ъпгрейднеш професионално и финансово например, вместо да се самосъжаляваш и да се оплакваш колко несправедлив е живота.
И като си помислиш само колко други неща може да правиш, вместо да бачкаш (беше просто пример)... Ти за какво би използвал енергията?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.