Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 01.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано09.01.09 11:52



... "приятелките ми" да правят съжалителна физиономия, когато ми казват: "Не се притеснявай, ще си намериш някого!". В този момент се чувствам като мокро, нещастно улично псе. Поне такива погледи ми хвърлят.
А аз като че ли не искам да си намирам нищо и никого. Не съм способна да започна връзка поне докато не подредя малко мислите си. Всъщност, докато не се променя напълно.
Намразила съм се, задето постоянно човъркам тази болна тема. Мразя се, защото всичко ми е банално, всичко ми е безцветно, безразлично. Отвратена съм не само от себе си. Станах еднообразна, еднаква, скучна. Още по-лошото е, че се затворих в себе си. Не споделям, не говоря, не излизам често.

Всички около мен се женят, започват нова връзка, празнуват "2 години заедно", някои ще раждат, а други вече родиха. Омръзна ми да ме питат какво прави приятелят ми, защо все още не съм женена/сгодена/живееща на семейни начала с някого, за кога планувам дете и т.н. Не искам нито едно от гореспоменатите! Допълнителен "плюс" към ниското ми самочувствие в момента беше посещението при една от лелите ми. Посрещна ме с думите: "Напълняла си, да не си бременна?!". През следващия половин час ме накара да се чувствам най-отвратителното същество в целия свят, само защото съм качила три килограма за последните три месеца, защото нямам дълга и романтична връзка и защото "виж сега, братовчедка ти как се омъжи за красив американец, ти защо не си потърсиш..." - тук спрях да обръщам внимание.

Наслушах се на глупости, наслушах се на отегчителни съвети и препоръки, изслушах налудничави мнения и неоснователни критики. Как да набия в главата на познати, близки и роднини, които са така притеснени за моя живот, че сега имам по-важна задача: да се убедя, че съм щастлива с всичко, което имам и от това, което правя. Искам да мисля само за работа, само за бъдещи планове, невключващи мъже, връзки, деца (засега) и всичко, свързано с това. Колко бих се радвала, ако приемат, че щастието не е да имаш някого до себе си, а в това как ти самият се чувстваш и възприемаш, какво постигаш - какво е схващането ти за истинско щастие!




Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Изaбeлa]  
Автор Beautiful (girl)
Публикувано09.01.09 14:03



Все едно аз съм го писала

с тази разлика, че аз искам да имам някой до себе си, но вече не вярвам, че ще стане и почти съм се примирила. Чувството за освобождаване от това постоянно търсене не е лошо Досега не съм имала връзка с нормален мъж. Ще използвам думите на героинята на Джулия Робъртс в "Хубава жена": "Аз съм магнит за тъпанари".



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Изaбeлa]  
Автор Zaibne (princesa leq)
Публикувано09.01.09 14:04



Хубава тема, пише ми се по нея, но нямам никакво време сега.Обещавам по-късно да се включа.





Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Beautiful]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано09.01.09 14:33



Аз бях такъв магнит

, а после срещнах мъжа, но уви, сега търпя такива подобни изказвания и не мога да направя нищо, защото не искам нищо по-малко от него
Май е по-добре да не го срещаш ако няма да го имаш, защото тогава поне можеш да си кажеш, че такъв не съществува и да се примириш с нещо по-малко, но когато си го срещнала ... всичко по-малко е безмислено (да не кажа, всички останали, че ще ме обвините в обсебеност)



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Изaбeлa]  
Автор 3лoбния 3лocтъp (зло куче)
Публикувано09.01.09 15:03



То, ако питате мен и след като не си сам вече пак не спират глупостите, погледите и въпросите. Като бях сама и нямаше кого да показвам за гадже

така ми беше писнало, че като ме питаха "И какво, няма ли някое момче " и аз : "Момчета има, но не ме искат мен, пробвам непрекъснато " И си беше почти така:))) Което предизвикваше неприятна пауза от няколко минути, защото на повечето хора все пак им става неудобно да питат какво ти има, та никой не те ще Освен очевидното де Сега пък всички са се загрижили няма ли да се женим и ЗАЩО по дяволите нямаме дете...И ако е разбираемо това да притеснява до известна степен семействата ни, как по- точно засяга то съседите ни, познатите ни, техните познати, майките им, бащите им, бабите им, лелите им, чичовците им, братовчедите им ...?! Та, вече казвам, че той не иска да се ожени за мен и всички пак млъкват



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Изaбeлa]  
Автор Beautiful (girl)
Публикувано09.01.09 15:07



Откъде знаеш, че е THE ONE? Имала ли си връзка с него? Понякога човек се лъже в преценката си. Ливадата на съседа винаги е по-зелена от нашата собствена



Аз, примерно, винаги в началото на една връзка си мисля, че най-после съм с правилния човек и по средата, когато той се разкрие напълно пред мен, се чудя как е възможно да не съм разбрала що за индивид е в действителност.



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Beautiful]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано09.01.09 15:18



Нека да не бъдем максималисти


Винаги сме невинни до доказване на противното, а в случая не мога да го докажа все още
Не знам в любовта на кое разчиташ, но аз определено не разчитам на мисловният процес . Него го включвам, когато настъпи раздялата и колкото по-бързо разума накара сърцето да спре да тупти в ритъма на даденият човек, толкова по добре за мен
За жалост, мина доста време, а разума ми, които е цар по убеждаване и разубеждаване, все още не може да накара сърцето да смени ритъма.

имаше една такава теория, че сърцето на сродната ти душа бие в същият ритъм като твоето и така можеш да го познаеш. Ако е така и съм намерила сродната си душа, как да променя ритъма на собственото си сърце?

Това са само размисли, не твърдения, нали разбираш



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: 3лoбния 3лocтъp]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано09.01.09 15:31



Хахаха моят отговор е: "Какво толкова ви направих, че ме мразите толкова."
Всички изпадат в шок и ужас, после затишие и накрая почват обясненията, колко е хубаво да имаш някого и т.н., сякаш не го знам или не искам да имам никой.
Като се замисля, май повечето ме мислят за някакво безчувствено чудо юдо



Както казваше дядо ми: "Само този на който му се пече дъто но котлона, знае колко е напечено. От страни всичко изглежда винаги по-лесно."



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Изaбeлa]  
Автор artto (новак)
Публикувано09.01.09 15:41



мнооооооогоооооо си смотана,явно имаш доста свободно време....използвай го разумно....като например мое се задоволиш с някой банан



Тема Re: Познато ли ви е? Изпитвали ли сте го?нови [re: Изaбeлa]  
Автор poem (непознат)
Публикувано09.01.09 15:44



може би ще се ожениш,може бе не
може да имаш деца-може и да нямаш
може да се разведеш на50
може да танцуваш мамбо с него на 70


like a circus




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.