Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 30.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема да се намеся или не ?нови  
Автор b.liar (R&B)
Публикувано17.09.08 22:14



имам една приятелка. тя има семейни проблеми, но... много държи на семейството и е нерешителна. не искам да й се меся, но ме е страх, че си пропилява живота, пък има и дете и това не е здравословна среда за него. тревожа се много и не знам какво да правя, вие бихте ли изразили крайна позиция или... как бихте подходили ? защото понякога ми идва да изкрещя: "развеждай се, мааааа, уфцааааааааа", но ме е страх, че може пък този брак за нея да е по-важен от това да се чувства добре, колкото и странно да звучи. ебати





Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: b.liar]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано17.09.08 22:27



На твое място ще говоря с нея , ще си кажа мнението си как виждам отношенията й в семейството отстрани , но едновременно с това ще й повтарям че решението какво ще предприеме е нейно. това е нейният живот, тя сама трябва да прецени какъв риск може да поеме и поначало как да живее живота си .

зависи и от какво естество са проблемите всъщност. случва се на пръв поглед сериозни проблеми да не са чак толкова сериозни в действителност.

има такива хора- държат на семейството и биха изтърпяли всичко , независимо че си вредят . това избива в един момент . може би нейният момент ' да избие' не е дошъл.



Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор b.liar (R&B)
Публикувано17.09.08 22:47



ами аз така правя, но като разбрах как стоят нещата и че години наред тя мисли за развод и не предприема нищо, ме е страх, че като ми е споделила и ще се почувства по-добре и... ще продължи пак така и никога няма да направи крачката.

освен това много държа на нея, но вече ми е мъчно и за детето, защото знам какво е да израснеш в... просто не ми се мисли какъв човек ще излезе от него вбъдеще...

но тя толкова време нищо не е направила, че то изглежда сякаш вече няма надежда да предприеме каквото и да било. от характера й и... е логично нищо да не направи, само да си говори. толкова ме е яд на нея... не знам дали да се опитам да й покажа, че може да се справи или просто да й се навикам каква глупачка е, пък дано да й дойде акъла в главата?!



Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: b.liar]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано17.09.08 23:06



по-добре й покажи че може да се справи , дано тя сама да се убеди че може да се справи и да действа .

човек държащ на семейството , трудно поставя в главата си мисълта ' развод' .

децата имат родителите си за модел за живота и взаимоотношенията с хората . лоши взаимоотношения на родителите деформират децата и им отмена след това доста време за да се убедят че не всички мъже са като баща им и не всички жени- като майка им .

затова има неписано правило ' разведи се заради децата ', а не ' не се развеждай заради децата '.



Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор b.liar (R&B)
Публикувано17.09.08 23:09



нали... ужас



Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: b.liar]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано18.09.08 06:22



А може би ще предприеме нещо, когато му дойде времето, трябва да "узрее". Аз повече от пет години, след като бях взела решението, не предприемах нищо, също заради детето и заради това, че не исках да се развеждам, мислех, че рано или късно ще се опитоми, ще се промени. В крайна сметка, това, че някой ще се промени е абсолютна илюзия, само агонията се удължава.
Подкрепи я да се разведе.





Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: *Eвa*]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано18.09.08 10:00



това, че някой ще се промени е абсолютна илюзия, само агонията се удължава.

ужасно си права!

THE WORLD IS MINE


Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: b.liar]  
Автор PPP (една)
Публикувано18.09.08 16:33



Не се меси!
Кажи си мнението, пък който чул и разбрал. Бракът е проблем на двама души.
Друг е въпросът, че има хора, които само търсят рамо, където да плачат, вместо да се стегнат и да си оправят бакиите.
Има и хора, които пък само чакат да чуят съвета, който искат да чуят, за да НЕ го изпълнят. Странно, но факт.
Та, не се инволвирай прекалено в проблема, даже ... по-настрана.





Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: b.liar]  
Автор cardigans (Deux ex machina)
Публикувано18.09.08 20:23



трай си бе фермер



Тема Re: да се намеся или не ?нови [re: cardigans]  
Автор b.liar (R&B)
Публикувано18.09.08 23:12



екскюз ми ? каза ли нещо ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.