Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 06.07.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови  
Автор Lovename (sexy)
Публикувано24.02.08 20:46



Колко е лесно да се изгубиш в другия когато си влюбен.
Колко е лесно да за4еркнеш мечтите си защото тези на другия са по-смели и видимо по-важни (но за него самият).
А триабва ли?
Съвместния живот на двама души според мен не е да станат едно цяло, а със свойте индивидуалности да създадат един общ свят. Там където да се приберат, там където да са в безопасност, там кудето могат да свалят вси4ки задръшки и маски като палто и да го оставят на зака4алката на входа.

Според вас влюбването нещо хубаво ли е или просто желание обвито в добра опаковка? Искане на което си мислим 4е не може да ни се откаже, защото го искаме от сърце.


Колко хора могат наистина да правят разлика между влюбване и обич?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Lovename на 24.02.08 20:47.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Lovename на 24.02.08 20:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от Lovename на 24.02.08 20:49.



Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: Lovename]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано24.02.08 21:09



Да си влюбен е нещо, през което може би всеки тук е минал. Но да си влюбен в човек, който е не по-малко лудо влюбен в теб, е по-голяма рядкост. Още по-голяма рядкост е , да си влюбен вече година и с всяко вдишване да усещаш, че си още по-влюбен в половинката си. Дали е любов или влюбване ? Влюбването е онова свиване под лъжичката, което те кара да трепнеш. Да жадуваш, сънуваш, желаеш човека. А любовта е това, което Ви е нужно и на двамата за да задържите влюбването още по-дълго. Но ако имаш предвид страст - това е друга тема

. Което ми напомни за

и Вие

Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: SweetSorrow]  
Автор Mapc (човек)
Публикувано24.02.08 21:25



Моето мнение за половинките е малко неприемливо за голяма част от хората с който съм го споделял... но ще си го кажа - истинските хора не са на половинки, а са цели, тоест и двете им половинки са си в тях самите, не се налага да ги търсят по света! Затова едно семейство изградено от двама ЦЕЛИ е много по истинско от "семейство" от две половинки - един цял мъж и една цяла жена са нужни за тази работа





Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: Lovename]  
Автор Mapc (човек)
Публикувано24.02.08 21:32



Колкото и отрицателно да гледам на явлението "fall in love", в което очевидно става сума за пропадане, а не за политане ... щом ни се случва, дадено ни е ... значи има смисъл от него. Все пак има и голяма разлика от влюбване до влюбване, дори ти няма от къде да знаеш примерно аз как съм изживял моите влюбвания, само може да предполагаш че са били нещо като твоите... но нище не се знае





Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: Lovename]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано24.02.08 21:32



влюбването е много готино чувство, стига да знаеш къде да теглиш чертата... Разходките, разговорите, неусетно отлетялото време, което иначе се точи... Яко е





Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: Mapc]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано24.02.08 21:33



Напълно подкрепям становището ти!!! "Половинка" е чисто метафорично понятие за мен. Мъжа ми и за миг не съм го мислила за половин човек

нито себе си. Всеки от нас е бил самостоятелна единица преди да се срещнем! А това, че се разбираме толкова добре, е повода да сме и женени

и Вие

Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: SweetSorrow]  
Автор Mapc (човек)
Публикувано24.02.08 21:35



А всеки от вас продължава ли да бъде самостоятелна единица и след като се оженихте ?!





Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: Mapc]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано24.02.08 21:46



Определено! Когато трябва да сме заедно сме. Когато имаме нужда да излезем поотделно - излизаме. Когато искаме да сме заедно сме. И до сега това нито е било проблем, нито мисля, че ще е. И в полунощ се е прибирал, и аз съм се прибирала късно. Всеки има правото и възможността да се възползва от личния си живот



и Вие

Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: SweetSorrow]  
Автор Mapc (човек)
Публикувано24.02.08 23:48



Хм... звучи много добре ... а случва ли се да излизате поотделно в полунощ ?!



Тема Re: Да поразсъждаваме по темата влюбеностнови [re: SweetSorrow]  
Автор Lovename (sexy)
Публикувано25.02.08 14:34



Влюбването за мен е егоистично :) Не казвам, че е лошо, но си е определено егоистично :)
Дължи се на няколко причини.
Едната е, че хормоналното привличане към даден човек е много голямо и ИСКАМЕ да бъдем с него, за да оползотворим тези хормони :)
Другата е, че в даденият човек виждаме нещо, което ние самите ИСКАМЕ да притежаваме и за това по стар Римски обичай си мислим, че ако притежаваме човека, ще добием и това, което той притежава, а ние нямаме.
Третата е, че даденият човек по някакъв начин ни кара да бъдем именно този човек, който искаме да сме. За това и ИСКАМЕ да сме постоянно с него.

Та от до тук казаното да виждате нещо друго освен ИСКАМ, ИСКАМ, ИСКАМ? Това не е ли егоистично???
Влюбването, за мен е чувство, което само ни подбужда да искаме да се развиваме и да придобиваме нещата, които сме видяли в индивида, в който сме се видяли в един по-развит вариант.

Имаше един много хубав тест.
Изредени са човешки качества и отстрани трябва да сложите "Х" на тези които вие самите притежавате и тези които искате да притежава партньора ви.
Накрая всъщност теста показва колко изградена личност сте и дали имате конфликт със самият себе си. Колкото повече различия има между двата профила толкова вътрешният ви конфликт е по-голям.

Та за обичта ставаше дума :)
А можеш да обичаш, когато имаш какво да дадеш, а не когато все още търсиш какво да вземеш :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.