Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 25.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема молитва за любов  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 08:55



Ще споделим един красив сън - сън, който няма да искате да свършва. В този сън денят е красив, топъл и слънчев. Чувате птичките, вятъра и малка рекичка. Върбите към нея. На брега й един старец медитира и вие виждате как от главата му струи красива разноцветна светлина. Опитвате се да не му пречите, но той усеща присъствието ви и отваря очи. Очите му са пълни с любов и се усмихват. Питате го как успява да излъчва тази прекрасна светлина. Питате го дали може да ви научи да правите същото. Той отвръща, че преди много, много години е задал същия въпрос на учителя си.
Старецът започва да ви разказва историята си: „Учителят ми отвори гърдите си, взе сърцето си и от него извади красив пламък. После отвори гърдите ми, отвори сърцето ми и сложи пламъчето в него. Върна сърцето ми в гърдите и щом то се озова вътре в мен, почувствах силна любов, защото пламъкът, който учителят сложи в сърцето ми, беше собствената му любов.
Този пламък растеше в сърцето ми и се превърна в голям, голям огън - огън, който не изгаря, но пречиства всичко, до което се докосне. И той докосна всяка клетка в тялото ми и клетките ми отвърнаха с любов. Аз станах едно с тялото си, но любовта ми продължаваше да расте. Този огън докосна всяко чувство в ума ми и всички чувства се превърнаха в силна, необятна любов. И аз обикнах себе си напълно и безусловно.
Но огънят продължи да гори и почувствах необходимостта да споделя любовта си. Реших да дам част от нея на всяко дърво и дърветата ми отвърнаха с любов, и аз станах едно цяло с тях, но любовта не престана да расте и расте. Дадох от нея на всяко цвете, на всяка тревичка, на почвата, и те ми отвърнаха с любов и станахме едно. Но любовта ми растеше и растеше и обикнах всяко животно на земята. Те отвърнаха на любовта ми и ние станахме едно. Но любовта ми не преставаше да расте.
Дадох част от любовта си на всеки кристал, на всеки камък по земята, на почвата, металите, и те ми отвърнаха със същото и аз станах едно със земята. Тогава реших да дам любовта си на водата, на океаните, реките, дъжда и снега. И те ми отвърнаха с любов и станахме едно. А любовта ми продължаваше да расте и расте. Реших да я дам на въздуха, на вятъра. Почувствах силна връзка със земята, с вятъра, с океаните, с природата и любовта ми растеше и растеше.
Насочих поглед към небето, към слънцето, към звездите и дадох част от любовта си на всяка звезда, на луната, на слънцето и те ми отвърнаха с любов. И аз станах едно с луната и със слънцето и със звездите и любовта ми продължи да расте и расте. Дадох част от нея на всеки човек и станах едно с цялото човечество. Където и да отида, когото и да срещна, виждам себе си в очите му, защото съм част от всичко, защото обичам".
И тогава старецът отваря гърдите си, изважда сърцето си с красивия пламът и слага този пламък в сърцето ви. И сега тази любов расте във вас. Сега сте едно с вятъра, с водата, със звездите, с цялата природа, с всички животни и с всички хора. Усещате топлината и светлината, излъчващи се от пламъка в сърцето ви. От главата ви струи красива многобагрена светлина. Вие излъчвате огъня на любовта и се молите:
Благодаря ти, Създателю, за живота, който ми дари. Благодаря ти, че ми даде всичко, което ми е било истински необходимо. Благодаря ти за възможността да имам това красиво тяло и този прекрасен ум. Благодаря ти, че живееш в мен с цялата си любов, с чистия си и безкраен дух, с топлата си и лъчиста светлина.
Благодаря ти, че използваш думите ми, очите ми и сърцето ми, за да споделяш любовта си, където и да отида. Обичам те такъв, какъвто си и тъй като съм твое творение, обичам и себе си такъв, какъвто съм. Помогни ми да запазя любовта и покоя в сърцето си и да превърна тази любов в нов начин на живот и да живея в любов до края на дните си. Амин.

Дон Мигел Руис





Тема Re: молитва за любовнови [re: jumbles]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано19.01.08 09:17



Запомнете, че когато се молите Господ дава!



Тема Re: молитва за любовнови [re: FileO99]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 10:51



що се гледаш да се бутнеш в некоя матрица



Тема Re: молитва за любовнови [re: jumbles]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано19.01.08 11:06



що се гледаш да се бутнеш в некоя матрица


Аз се чудя как да излезна от нея!





Тема Re: молитва за любовнови [re: FileO99]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 12:59



No pain, no hurt We`ll go dreaming

No words, no talk We`ll go dreaming

No pain, no hurt We`ll go dreaming…






Тема Re: молитва за любовнови [re: jumbles]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано19.01.08 13:14



хм...Дон Мигел Руис и Кастанеда тук ли ще ги пренасяме.... може, нищо лошо.



И в любовта и в разни други неща без конкуренция

Тема Re: молитва за любовнови [re: Бapбapeлa]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 13:25



глупУсти ... еле пък кастенада, хич не съм му в час ...



Тема лелей....нови [re: jumbles]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано19.01.08 13:49



к'ва си чорлава.

шо си работила, каке?

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: лелей....нови [re: мapдyk]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 14:29



да дуеш дъвчени балони /можеш ли?/ си е бая трудоемка

работа ... тоо ... и за това така :

Господи,
колко си хубава!
...

И косите ти колко са
чорлави



Тема Благодаря ти...нови [re: jumbles]  
Автор *Жap-птицa* (с огнено сърце)
Публикувано19.01.08 14:59



Имах нужда точно от това....





Тема Re:аз имам НУЖДА от това:нови [re: *Жap-птицa*]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано19.01.08 15:05



When you are old enough to read this words
Their meaning will unfold
These words all that's left
And though we've never meet, my only son
I hope you know
That I would have been there to watch you grow
But my call was heard and I did go
Now your mission lies ahead of you
As it did mine so long ago
To help the helpless ones who all look up to you
And to defend them to the end

Defender
Ride like the wind
Fight proud, my son
You're the defender
God has sent

Father,father,father
I look up to you and heed thy call
This letter ends my search
I'll live your dream now passed on to me
And I now wait to shake the hand of fate
Like the dusk awaiting dawn

So wizards cast your spell
With no heart to do me well
So it's written,it shall be

Defender
Ride like the wind
Fight proud, my son
You're the defender
God has sent







Тема Re: молитва за любовнови [re: jumbles]  
Автор caiko (sardukar)
Публикувано19.01.08 16:53



бла бла бла бла
любов
глупости

Истината страда от твърде много анализи


Тема Re: въъъ ... чак забляканови [re: caiko]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 18:40



мъ не се гнети толкоз на чуждата глупост ве пич



Тема Re: :) Благодаря ти...нови [re: *Жap-птицa*]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.01.08 19:20







Тема Re: подходяща мантра за медитациянови [re: jumbles]  
Автор ФENlKS (Queen of hearts)
Публикувано20.01.08 01:27



Благодаря ти, Създателю, за живота, който ми дари. Благодаря ти, че ми даде всичко, което ми е било истински необходимо. Благодаря ти за възможността да имам това красиво тяло и този прекрасен ум. Благодаря ти, че живееш в мен с цялата си любов, с чистия си и безкраен дух, с топлата си и лъчиста светлина.
Благодаря ти, че използваш думите ми, очите ми и сърцето ми, за да споделяш любовта си, където и да отида. Обичам те такъв, какъвто си и тъй като съм твое творение, обичам и себе си такъв, какъвто съм. Помогни ми да запазя любовта и покоя в сърцето си и да превърна тази любов в нов начин на живот и да живея в любов до края на дните си. Амин.
-Амин-само и само тогава, когато се приемаме и обичаме сме способни да приемаме и обичаме други хора. Само и само тогава, когато приемем, че сме божии сЪздания, чрез които Бог и ние самите творим ще погледнем различно на себе си и околните. Само и само тогава, когато в сЪрцето ни цари покой сме способни да открием щастието и живеем различно до краят на дните си, преврЪщайки омразата в любов. Много истина има в тези думи и това не са духовни празнословия, а елементарни човешки и простички истини, които някак се губят от погледа в забЪрзаното ежедневие.



Тема Re: подходяща мантра за медитациянови [re: ФENlKS]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.01.08 10:21










Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.