Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 17.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: При възможностнови [re: sula_lucky]  
Автор Lovename (sexy)
Публикувано16.01.08 22:20



ако мислиш добре :))) може и едновремено :) Ще станеш Наполеон :))



Тема Ехееееенови [re: Lovename]  
Автор Poзeнбepr (лирически герой)
Публикувано17.01.08 05:03



Откъде тръгнахме, къде стигнахме? Първо от възмущението от "несериозните" хора, минахме през "незаменимите" хора и идеи, и стигнахме до това, че няма значение кой ще поддържа огъня. Не знам на кой човек ще му е все едно, ама ти си знаеш. Все едно да кажеш, че е едно и също "Да мина ли да те взема?" и "Да взема ли да те мина?". Разликата е само в положението на две думички, а смисъла тотално се променя, нали? А пък самата ти идея за "огъня" ми се вижда фундаментално грешна. Като заключение по същинската темата, ако всеки имаше доброто желание наистина да опознае човека отсреща и си е задал поне веднъж въпроса "А човека отсреща защо би останал с мен за по-дълго?", подкрепен с подходящия за това диалог, нямаше да се стига до ситуациите, за които пишеш. Отговора е в подписа на постовете ми



Хайде със здраве

Ако спреш за момент да търсиш чуждите грешки, може и да видиш своите...

Редактирано от Poзeнбepr на 17.01.08 05:19.



Тема Re: Мен ако питаш...нови [re: sula_lucky]  
Автор steffani (чета си тука..)
Публикувано17.01.08 11:29



Честен отговор.
Рядкост.

Мъжът, научил те на блус, секс и обич, се гравира в душата ти.


Тема Re:всичко написано дълго е фалшива наука!нови [re: Lovename]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано17.01.08 12:07



Истината е само такава - ОБИЧАЙ човека до теб!Независимо кой!





Тема Re: Какво правим когато?нови [re: Lovename]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано17.01.08 14:44



чакай пак да пробвам......ти не усещаш,че играеш,това е нещо,което остана от ерата на маймуните,просто го правиш......но просто навреме трябва да спреш...



Тема Re: Какво правим когато?нови [re: nyctea]  
Автор Lovename (sexy)
Публикувано18.01.08 00:13



Я по добре ми обясни за теб какво е играта?

Защото за мен играта е нещо като на котка и мишка, а когато става въпрос за зрели хора ... ми не го приемама за игра, защото няма печеливши и победени, а става въпроса за удоволствие ... взаимно.



Тема Re: Ехееееенови [re: Poзeнбepr]  
Автор Lovename (sexy)
Публикувано18.01.08 00:27



Не съм говорила за несериозни хора :))
Казах, че няма незаменими хора, а само незаменими идей :)
Когато си гладен надали ще ти пука кой е сготвил яденето, по скоро ще ти пука дали си се наял с нещо вкусно :)
Примера с разместването на думи няма нищо общо с идеята. "вкусно ядеш" и "ядеш вкусно" ... май няма разлика.
А самата идея за глада си е праисторическа от сътворението на света :)
ако всеки имаше доброто желание наистина да опознае човека отсреща и си е задал поне веднъж въпроса "А човека отсреща защо би останал с мен за по-дълго?", подкрепен с подходящия за това диалог, нямаше да се стига до ситуациите, за които пишеш.
Дълбоко грешиш.
Ами ако човека има ниско самочувствие и не вижда това, което ти виждаш в него и те напуска само защото не вярва, че е точно това, което вижда, когато погледне в очите ти и види отражението си????
Ами ако този човек решава, че е прекалено егоистичен и не може да ти даде това от което вижда, че имаш нужда и заслужаваш, защото си страхотен човек?
Ами ако човека насреща вижда твоето ниво и темпа ти на развитие и не смята че може да ти е равен и да издържи на темпото ти?
Тогава мислиш ли, че един разговор ще оправи нещата???
А за подписа ..... ми аз не търся никога грешката в другия, защото търся нещата които мога да променя, а мога да променям единствено себе си :) Не се боря с вятърни мелници и не искам от хората да се променят ... за това не насилвам някой, който да уча как да поддържа огъня, а просто търся друг който вече се е научил на това :))) Елементарно Уотсън :)



Тема Re: Ехееееенови [re: Lovename]  
Автор Poзeнбepr (лирически герой)
Публикувано18.01.08 07:52



Когато си гладен надали ще ти пука кой е сготвил яденето, по скоро ще ти пука дали си се наял с нещо вкусно :)

Има и друг вариант - ако си гладна, можеш да си сготвиш и сама, и пак ще се наядеш с нещо вкусно.

Не си ли съгласна?

Ами ако човека има ниско самочувствие и не вижда това, което ти виждаш в него и те напуска само защото не вярва, че е точно това, което вижда, когато погледне в очите ти и види отражението си????

Има и такива хора, виждал съм. Тук е твоя отговорност това да не се случи, да му показваш непрекъснато, че той е специален за теб ( но не и прекалено, защото от прекаленото вдигане на самочувствието резултатите може да са плачевни ). Ако те напусне поради тази причина, значи нещо не е било както трябва.

Ами ако този човек решава, че е прекалено егоистичен и не може да ти даде това от което вижда, че имаш нужда и заслужаваш, защото си страхотен човек?

Мислиш ли, че егоист би решил току-така, че не може да ти даде това, което заслужаваш? Точно човек, на който "даването" му е много чуждо? Егоизма е като наркоманията - никой наркоман няма доброволно да си признае, че е такъв. Той може и да може да ти даде това, което заслужаваш, но това значи тотална промяна в поведението му и въобще в начина му на живот като цяло. Само че ако му е набито като модел на поведение още от ранни години, не очаквай чудеса.

Ами ако човека насреща вижда твоето ниво и темпа ти на развитие и не смята че може да ти е равен и да издържи на темпото ти?

Тук съм съгласен - от скромния ми опит разбрах, че ако двамата не са на едно или поне близко интелектуално ниво, връзките не се задържат много. Съвсем друга тема е кой на какво ниво си мисли, че е. Защото точно тук стават големите разминавания.

Това са само малка част от многото "частни случаи" и в никакъв случай не бих казал, че бъркам по отношение на доброто желание. Желание винаги трябва да има и съответно взаимно да "стимулирате" желанията си един на друг. Това, за което писах, е идеалната схема, но дали тя ще проработи, зависи от конкретния случай ( един от многото ) и най-вече от вас двамата.

за това не насилвам някой, който да уча как да поддържа огъня, а просто търся друг който вече се е научил на това :)))

Ето за това говорех - едно време и аз си мислех така - "Аз да не съм частно училище?". Бих напуснал човека не защото не се справя толкова добре, колкото на мен ми се е искало, а защото няма желание да се справя въобще. Затова в една връзка трябва да има търпение ( в колкото се може по-големи граници, пак в зависимост от човека ), и толерантност. Има една много хубава приказка "За танго трябват двама". Идеята е двамата ЕДНОВРЕМЕННО да поддържате огъня. Разбираш ли защо твоята идеята ти ми се вижда грешна?

Ако спреш за момент да търсиш чуждите грешки, може и да видиш своите...

Редактирано от Poзeнбepr на 18.01.08 08:14.



Тема Re: Ехееееенови [re: Poзeнбepr]  
Автор Lovename (sexy)
Публикувано18.01.08 08:26



1. не съм съгласна. Винаги е по-вкусно да ти сготвят :)
2. Отговорността никога не е само на едната страна, а и ако даденият човек иска да се промени, защото точно аз съм видяла нещо повече в него. Това е стимул за развитие, а не повод за бягство.
3. Да, мисля. Все пак говориме за мъже, а не за дечковци :) А, когато говорим и за осъзнати мъже ... ми определено могат да оценят кой им е насреща :) А когато насреща им е себеподобен става страшно :))
4. Винаги нещата зависят от двамата в една връзка, никога само от единя, за това не мисля, че може да се търси вина и виновни. В крайна сметка тук работят доста фактори,които ако почна да изброявам ще стане утре :) Но когато става въпрос за изживяване на нещо чисто и истинско, което се е породило и не зависи от това дали двама човека живеят или не заедно, а само от това да се виждат докато това красиво нещо се осмисли и стане един прекрасен спомен :) Ми заслужава си според мен. Тогава всички тези фактори просто губят своето значение, защото това красиво нещо е между две души, които не са зависими от физическият свят и неговите илюзии :)
5. Идеята е двамата ЕДНОВРЕМЕННО да поддържате огъня.
Мислиш ли, че аз не мога да поддържам огъня? Но това не става насила. Когато човека си тръгне и се изпокрие в дън земя с тъпи извинения е ясно, че не иска този огън, че го е страх, че ще изгори в него, а не означава, че му е студено и се е отекчил от това сам да поддържа огъня :) Аз никога не стоя безучастна в огнената фиеста :)
Въпроса е там, че се съобразявам и с това дали другият иска малък огън или голям пожар :) А не всеки е свикнал да се съобразяват с него :) Приемат го като манипулация или игра, а не като нещо, което за мен е нормално щом ти пука за някого.

Редактирано от Lovename на 18.01.08 08:28.



Тема Re: Ехееееенови [re: Lovename]  
Автор Poзeнбepr (лирически герой)
Публикувано18.01.08 10:13



Май говорим за различни неща, но си прав път все пак...



Ако спреш за момент да търсиш чуждите грешки, може и да видиш своите...

Редактирано от Poзeнбepr на 18.01.08 10:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.