Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 04.07.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Загубих нещонови  
Автор Bи_шyдxи (просто някоя)
Публикувано26.06.07 21:16



Днес, на друго място, попаднах на това изречение: "загубих нещо безценно...и не по моя вина". Е, все едно за мен беше писано, въпреки че не познавам автора въобще.

И аз загубих нещо. За любов става дума, естествено в този клуб. Любовта ми се изгуби неочаквано и завинаги, а аз не разбрах защо. И тук идва "не по моя вина"?

Случвало ли ви се е да ви зарязват внезапно, обидно, нараняващо, убийствено, без никакви знаци, намеци, признаци или каквото и да е?

Случвало ли ви се е да ви се кълнат във Вечна и Голяма любов, да ви наричат Единствената, а седмица след това да ви кажат: не те обичам, никога не съм те обичал истински, чувствата са преходни и т.н.?

Случвало ли ви се е да ви кажат: Ти си виновна, не ме разбра, аз съм различен, а ти...а ти си...!? Въпреки че ти си правила всякакви жертви и компромиси, и дори отсрещният човек да се е държал зле и унизително за теб, пак си се примирявала, слушала, мъчила си се да разбереш неговата гледна точка, твърде далеч от твоята. И да обясняваш...да обясняваш...реалностите? И да срещаш само лъжи!

Всъщност въпросът е: винаги ли нещата се случват неочаквано или имат логично обяснение? Такова, каквото не сме усещали или подсъзнателно не сме искали да усетим. Има ли случайности, съвпадения, или има просто факти, които не знаем? И защо този, който уж ни обича, не е споделил тези факти откровено преди?

Любовта е болка...или не?


Тема Re: Не, не ми се е случвалонови [re: Bи_шyдxи]  
Автор ^Feniksl^ ()
Публикувано26.06.07 21:27



подобно нещо- винаги съм губила преднамерено, за което после съм съжалявала понякога.

Естествено, че няма случайности и съвпадения и всичко има логична причина, нищо не се случва без причина тя най-често е в самите нас- в случаят в теб:
Въпреки че ти си правила всякакви жертви и компромиси, и дори отсрещният човек да се е държал зле и унизително за теб, пак си се примирявала, слушала, мъчила си се да разбереш неговата гледна точка, твърде далеч от твоята. И да обясняваш...да обясняваш...реалностите? И да срещаш само лъжи!


А относно защо този, който уж ни обича, не е споделил тези факти откровено преди?
- трябва да попиташ него, макар че какъв е смисълът да питаш "защо" след като фактите говорят сами?
Случвало ли ви се е да ви зарязват внезапно, обидно, нараняващо, убийствено, без никакви знаци, намеци, признаци или каквото и да е?
-а ти защо страдаш за такъв човек?





Тема "вината ти" се изчерпва в едно-единствено нещонови [re: Bи_шyдxи]  
Автор TRlNlTY (fighter)
Публикувано26.06.07 21:42



и ти сама си го написала, но не си даваш сметка:

Случвало ли ви се е да ви кажат: Ти си виновна, не ме разбра, аз съм различен, а ти...а ти си...!? Въпреки че ти си правила всякакви жертви и компромиси, и дори отсрещният човек да се е държал зле и унизително за теб, пак си се примирявала, слушала, мъчила си се да разбереш неговата гледна точка, твърде далеч от твоята. И да обясняваш...да обясняваш...реалностите? И да срещаш само лъжи!


"Виновна" си, че си търпяла подобно отношение,
с което автоматично си предизвикала още от това отношение,
понеже е разбрал, че може да си го позволи.
Виновен е, че е решил да си играе с търпението и разбирането ти,
които вероятно в неговите очи са определени като нещо съвсем друго...

Виновна съм и аз - съвсем за същото

Питам се единствено дали не станах по-лоша оттогава,
дали не станах мъжемразка (тук вече съм сигурна, че 90% от мъжете ме мислят за такава), дали не прекърших нещо в себе си и дали е безвъзвратно изгубено...

Няма как, живота ни променя
Самият той е една непрестанна промяна
За добро или за лошо




Тема Re: Не, не ми се е случвалонови [re: ^Feniksl^]  
Автор Bи_шyдxи (просто някоя)
Публикувано26.06.07 21:55



-а ти защо страдаш за такъв човек?
Даже не знам дали страдам за него или заради въпроса: защо? какво точно направих? има ли нещо, което не знам?



Наранена съм не от компромисите, които съм правила, а от неизвестността. И, не, не мога да разговарям с него, нито да го питам Защо. Не мога, не желая вече, а и няма смисъл, защото няма да науча истината. Щом не я е казал, докато бях "Голямата", едва ли ще я каже и сега, когато вече няма нищо. Нищо!

Естествено, че няма случайности и съвпадения и всичко има логична причина
И аз така мислех. Обаче...съвпаденията са повече, отколкото здравият разум приема, случайностите също... Уж са в повече! Може би си права, че има логична причина.

Мъчително е, когато не я виждаш...не че я няма, де!

Любовта е болка...или не?

Тема Re: "вината ти" се изчерпва в едно-единствено нещонови [re: TRlNlTY]  
Автор Bи_шyдxи (просто някоя)
Публикувано26.06.07 22:05



"Виновна" си, че си търпяла подобно отношение,
с което автоматично си предизвикала още от това отношение,
понеже е разбрал, че може да си го позволи.


Права си. Обаче осъзнаването на това, че си бил манипулиран и че си търпял нечии комплекси и неразбиране, не прави нещата нито по-леки, нито по-разбираеми. Нито прави болката по-поносима. Напротив: "аз ли бях най-голямата глупачка?", "аз ли разбрах последна, че ме лъже?" и т.н.

Обида, унижение, болка, въпросите: защо? Съчетани с Любов все пак. И с усилие да разбереш...през сълзите.

Еба си. Мазохистка съм. Днес му запалих свещ в една църква - каквото и да е, Бог да спаси душата му...

Любовта е болка...или не?


Тема Re: Просто приеминови [re: Bи_шyдxи]  
Автор ^Feniksl^ ()
Публикувано26.06.07 22:06



че не това е било истинската любов /тя не би те оставяла в такова неведение най-малкото, нито би те унижавала и т.н./ и че е трябвало това да се случи, за да се освободи мястото за истинската такава. Нищо не се случва безпричинно->е причината за всичко това е да бъдеш по-щастлива с някой друг.





Тема Re: "вината ти" се изчерпва в едно-единствено нещонови [re: Bи_шyдxи]  
Автор TRlNlTY (fighter)
Публикувано26.06.07 22:11





няма проблеми

и аз съм го правила

понякога като се сетя за някой и палвам и за него за здраве,
само че не като преди, а вече с леко сърце
и усмивка

времето наистина лекува,
ще видиш

имай търпение, мини си през всичкото
накрая ще се успокоиш,
понеже ще си дадеш сметка, че

така е трябвало да стане
и всичко е за добро






Тема ейнови [re: ^Feniksl^]  
Автор TRlNlTY (fighter)
Публикувано26.06.07 22:15



сравни само мненията ни!



днес направо сме в такъв унисон, че направо сме в ритъм с тебе!







Тема Re: Просто приеминови [re: ^Feniksl^]  
Автор Bи_шyдxи (просто някоя)
Публикувано26.06.07 22:18



Абе, мъча се да го приема...ама е само теоретично.
Нали знаеш, на теория е лесно - ще срещнеш следващия...и готово.

Ама на практика...сълзи. Нещо емоцията засега побеждава здравия разум.
И пак казвам, би ми било много по-лесно, ако знаех Защо?
Защо?
Много е тъпо, когато обвиняваш и себе си...и не знаеш защо. Може да няма причина, а може и да има? А най-тъпото е, че осъзнаваш, че тоя човек дето си го смятал за "Голямата" всъщност изобщо не си го познавал. И може наистина да си го наранил...без да искаш. А той пък не ти е дал възможност да го опознаеш...уж е бил и той "Голямата", а не те е допуснал до себе си достатъчно близо.

Всъщност може би сте прави...не си заслужава просто.
Ама боли да му се не види!

Любовта е болка...или не?


Тема всяко чувство на любов,нови [re: Bи_шyдxи]  
Автор TRlNlTY (fighter)
Публикувано26.06.07 22:26



което сме изпитали си е заслужавало

просто трябва да приемем, че нещата идват и си отиват,

както и хората



щом иска да си отиде - пусни го,
нали го обичаш!


насила не можеш да го задържиш,
а и да го направиш никой няма да е щастлив...

явно пътищата ви се разделят,
нека всеки извърви своя собствен

просто трябва да приемеш фактите

не е нужно да разбираш защо са факти, нали?


ТОЩУ-ЩО ОТГОВОРИХ НА СЕБЕ СИ!

хм, неведоми са пътищата Господни...

е, поне се чувствам мааалко по-мъдра от вчера

и сега те разбрах, Ученико_на_Мъдреца




е, по-добре късно...



Редактирано от TRlNlTY на 26.06.07 22:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.