Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 28.04.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема можем ли да живеем без чувстванови  
Автор !fOObar ()
Публикувано07.05.07 15:14



От доста време не мога да изпитвам чувства. Напоследък дори и емоции. Знам, че е някаква защитна реакция и ще отмине, но е някак ... не знам точната дума. Все едно съм машина. Искам пак да изпитвам любов, радост, тъга.. Понякога, за съвсем малко, все още ми се случвва да изпитам нещо. Точно в тези моменти си припомням какъв беше животът ми, когато все още можех да чувствам. Има си и добри страни. Никой вече не може да ме нарани. Но някак е празно... Иска ми се да се влюбя, а дори не мога да харесвам. Преди година и осем месеца бях влюбен за последен път. Какво да направя, зада се събудя? Как стигнах до тази крайност? Може би бях прекалено чувствителен и в един момент болката ми е дошла в повече.



Тема Re: можем ли да живеем без чувства [re: !fOObar]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано07.05.07 15:56



Не можеш да се събудиш по поръчка.


Имала съм такива моменти - права линия...безумно права. Изчерпан си отвсякъде - не можеш да се усмихнеш, не можеш да заплачеш, нямаш желание, не ти е потребно - нищо просто.
Бррррр...не искам да си спомням дори колко е тъжно това.
Изтощен си, дори физически. Почивай - активно, пасивно, всякак.
Когато стигнеш дъното...няма накъде повече - освен нагоре.

Време е за...трапчинки

Тема Re: можем ли да живеем без чувстванови [re: !fOObar]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано07.05.07 17:30



Защитна реакция. Постравматичен стрес или както там му се вика. Сега тлееш, все ще се намери този, който да те разгори.

La donna e mobile


Тема Re: можем ли да живеем без чувстванови [re: !fOObar]  
Автор _69_ (***)
Публикувано07.05.07 17:40



Всеки живее с някакви чуства, кога положителни, кога отрицателни.Хората в абсолютна апатия, най-често имат психически болести.
Та тъй като гледам си пишеш нормално, не мисля че нямаш чуства.Просто си мисля , че животът ти не е достатъчно динамичен.



Тема Re: можем ли да живеем без чувстванови [re: impulce]  
Автор MElGAN (морско момиче)
Публикувано07.05.07 17:50



Да,много си права! След всеки спад следва възход! Изобщо няма и да усетиш как ще те завърти отново!

Дано да е по-бързо!
И все пак,аз като патил човек,ти препоръчвам да потърсиш разни материали за симптоми на депресия. Не се плаши,това е нещо,което може да сполети всеки,на всякаква възраст! За всеки случай,за твое спокойствие! Извини ме,ако съм те смутила или обидила. Надявам се този твой пероид да отмине най-скоро!

Животът е прекрасен!

Тема Re: можем ли да живеем без чувстванови [re: MElGAN]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано07.05.07 21:33



О, благодаря ти, но това време вече е зад гърба ми.


Просто много неща се бяха насъбрали тогава наведнъж - лични несгоди, здравето на близки хора, стрес на работа...всеки има такива моменти.
Слава Богу..колелото се завъртя.
Така става винаги и е хубаво човек просто да го приеме без излишна драматизация.

Време е за...трапчинки

Тема Re: можем ли да живеем без чувстванови [re: !fOObar]  
Автор uchenika_na_mudreca (новак)
Публикувано07.05.07 23:05



тука като гледам добри съвети са ти пуснали та дам и аз един тъп



Ако тея неща не ти помагат отиди на психолог - сериозно. Просто ми се струва прекалено дълго година и половина, вероятно е няква депресия или т.н. ... ама да не се правя на разбиращ.



Тема Re: Аз да се направя на разбиращанови [re: uchenika_na_mudreca]  
Автор Haннa (член)
Публикувано08.05.07 16:58



Ученика е прав -по-добре на психолог.Тая депресия може и по-зле да стане.



Тема Тц!нови [re: Haннa]  
Автор TRlNlTY (позната)
Публикувано08.05.07 20:01



Никакви психолози и т.н. психо- !

Който не вярва да прочете внимателно следния виц:


ВИЦ НА ДЕНЯ

Мъж отива при психиатър:
- Докторе, жена ми се е побъркала! Яде чаши, но най-интересното е че оставя дръжките!
- Тя наистина се е побъркала! Точно дръжките са най-вкусни!





П.П.
Всичко е въпрос на внушение, ама за какво ти е друг да ти внушава
неговите истини, когато човек познава силата на самовнушението!
Ако си внушиш, че си за психо- специалист наистина рано или късно ще ти се наложи да го посетиш.
Ако си внушиш, обаче, че и сам можеш да си бъдеш доктор - надали ще намериш по-добър! Я си помисли - кой би могъл да те познава по-добре от теб самия?! Така че, горе главата и напред към стимулите, които сам знаеш, че могат да ти въздействат положително. Създай си навик всеки ден да намираш по нещо, което да те радва - може да е съвсем мъничко, но си доставяй това удоволствие и намирай нещата, които те усмихват. След време, в един момент ще си дадеш сметка за колко много дребни-големи радости в живота просто си си бил затворил очите. Ще видиш как ще луднеш като мене да посрещаш изгрева с усмивка, да се радваш на птиците и цветята, и децата... Общо взето да си ходиш постоянно нахилен без да е нужно чичко Доктор да ти е дал преди това хапченца за настроение... Така е, сам можеш да си помогнеш най-добре, дори и в момента това да не ти се вярва - просто опитай, положи усилия и ще видиш как ще се получи. Приеми го като предизвикателство и ще можеш после да се гордееш със себе си, а не с твоя психоаналитик, например!

Е, освен ако не искаш да минеш през няколко доктора само и само да се убедиш в проницателността на гореизложения виц!




Тема Re: Тц!нови [re: TRlNlTY]  
Автор Haннa (член)
Публикувано09.05.07 10:46



Извинявай,за следващото, защото много те харесвам.Говориш глупости -самовнушението КАТЕГОРИЧНО не помага при депресия, а има обратния ефект.Психолозите все пак не са зверове, а хора, които оправят животи и отношения и стигаш до тях, когато прекалено дълго циклиш в нещо, не щото си загубен, а щото си достатъчно интелигентен, за да не губиш време в опитите да се справиш със себе си, без да имаш необходимите знания за това.
Още веднъж, извинявай, че е агресивно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.