Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 11.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мястото на уважението в любовтанови  
Автор rgorchov (непознат)
Публикувано04.05.07 10:34



Здравейте на всички. Тормозя се за нещо и ви моля за мнение. Приятелката ми, която много обичам, ми каза вчера, че уважава повече от мен друг нейн приятел. Познавам го, прекрасен човек, заслужава уважение. Но ме тормози тази мисъл. Нормално ли е да се уважава повече някой друг, външен, пък бил той и прекрасен, отколкото човека до теб, с който делиш хубаво и лошо? Къде е мястото на уважението в обичта? Иначе милата ми каза, че не гледа на него като на мъж, но аз си се тормозя. Благодаря ви предварително.



Тема Чудя се как е възможнонови [re: rgorchov]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано04.05.07 10:47



да има ТОЛКОВА първосигнални хора... Такива неща, дори да ги мисли човек, не бива да ги казва. Това е твърде обидно. Извинявай, но за мен приятелката ти не е зрял човек.



Тема Re: Чудя се как е възможнонови [re: Bambi*]  
Автор rgorchov (непознат)
Публикувано04.05.07 10:56



Определено не съм съгласен с теб за това, че не трябвало да се казва, а да си го запази за себе си. Аз държа на искреността. Но да се мисли такова нещо, тормози ме това, помогнете с мнения. Може пък да е нормално, какво, има толкова прекрасни хора по този свят, защо да го отричаме. Незнам, Незнам. Чакам ви.

Редактирано от rgorchov на 04.05.07 10:57.



Тема Re: А може линови [re: rgorchov]  
Автор lullaby (black-eyed)
Публикувано04.05.07 11:07



да ти го е казала с цел да промениш нещо в себе си, мирогледа, поведението...?




Тема Re: А може линови [re: lullaby]  
Автор rgorchov (непознат)
Публикувано04.05.07 11:17



Тя, че иска да променя някои неща иска, спор няма, но съм сигурен, че не го каза заради това. А и аз я попитах. Сигурен съм и й вярвам, че не гледа на него като на мъж, но аз си се тормозя за това уважение. Въпроса е, че човека е интересен, май душевно чист и надарен с познания, чете книги, много чете, а аз не, свързва ги литературата, екологията, мен не няма в това. Чакам мненията ви с нетърпение, като че ли чакам някой да оправдае такова нещо, но не се чувствам добре с такава мисъл, с това, че е така.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rgorchov на 04.05.07 11:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от rgorchov на 04.05.07 11:18.



Тема Re: виж,нови [re: rgorchov]  
Автор lullaby (black-eyed)
Публикувано04.05.07 11:29



уважението се извоюва и е рационално обосновано. любовта е ирационална.
освен това тя не ти е казала, че не те уважава, а че него го уважава повече - възможно е. ако сега се замисля казвала съм на човек, когото съм обичала "уважавам те", но е имало други хора, които действително са го заслужавали повече и някъде дълбоко в себе си съм го знаела.

все пак истинската любов е любовта "въпреки", а не "заради" и => нямаш проблем, т.е. обича те.

но на твое място бих помислил какъв искам да стана и да бъда за нея, как да заслужа уважението на човека, когото обичам.


Редактирано от lullaby на 04.05.07 11:31.



Тема Леле lullaby, благодаря ти от сърценови [re: lullaby]  
Автор rgorchov (непознат)
Публикувано04.05.07 11:36



С цялото си сърце ти благодаря! Точно тези думи исках да чуя, имах нужда от малко вяра и спокойствие в себе си. Прекрасно го каза, дано си щастлив човек и обичан.



Тема Re: Мястото на уважението в любовтанови [re: rgorchov]  
Автор _69_ (***)
Публикувано04.05.07 13:16



Когато жена говори по този начин има следните варианти:
1.Просто не те обича вече.
2.Иска да те дразни.
3.Просто е изключително ограничена.

Който и да избереш едва ли ще те згрее.Ако да речем моята жена ми каже нещо такова (което е абсурдно) едва ли ще и дам възможност да каже нещо друго.



Тема Re: Мястото на уважението в любовтанови [re: rgorchov]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано04.05.07 13:42



Гледай сега...понякога човек просто не се изразява правилно.


Не ми се вярва да го уважава повече от половинката си, още повече пък да му го каже в прав текст. Това е обидно и грубо!

Иначе уважението...е на едно от важните места, наред с другите - ако един мъж мен не ме респектира, не провокира възхищение и не го считам за достоен - няма и да го пусна до мен, камо ли да го обичам.

Според мен просто твоята половинка не се е изразила коректно, а ти си го взел навътре.

Време е за...трапчинки

Тема Хм! [re: rgorchov]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано04.05.07 13:54



Вярвай ми, аз също съм ЗА искреността с две ръце и с два крака. Но аз лично не мога да си представя нито за миг, как някоя жена може да каже "Знаеш ли, мили, аз уважавам него повече от тебе."... Не ми се връзва, някак си. Но хора всякакви, всичко е възможно. Това не бе критика нито към нея, нито към теб, макар че прозвуча като критика. Не съм искала да засегна избора ти спрямо нея.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.