Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 09.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: Fry]  
Автор БapбapeлaМодератор (frozen)
Публикувано20.01.07 11:13



Не съм велика . Никога не съм се смятала за велика , както никога не съм правила опит да скрия това което съм . На мнение съм чe човек трябва да показва това което е , а не това което иска да види другия. Как ще ме задържи ли - с любов , да иска това което искам и аз , с воля ,с постоянство ,с коректнност . Около мен се гравитира трудничко макар че нямам големи и сложни претенции - простички са....

Работата е там , че мъжките опити за заблуждаване са постоянно - в смисъл поведението от рода - искам да ме видиш такъв какъвто ти искаш да съм защото искам да си с мен , но.... реално не съм такъв . Наясно съм кой е идеалният мъж за мен , но май не се е родил обаче . Полуидеални мъже е имало и има - побутвам ги , поощрявам ги , обаче.... като чели разбират това поощряване погрешно . Спирачката не зависи от мен, а от мъжа. Не мисля че се е родил мъж, който да се остави да бъде побутван повече отколкото той иска..... За мен е нормално да кажа , както и на мен да кажат- много искаш от мен, аз няма и не искам да дам толкова.....



Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: sisita]  
Автор fantomche (непознат )
Публикувано20.01.07 11:35



Ехоо? Темата е поставена така, защото исках да провокирам мисъл.Явно съм успяла,щом се изразиха толкова мнения. Знам,че въпросът не опира до това, дали се страхуваме от другия. По-скоро от какво в самите себе си се плашим-какво не ни достига, или ни идва в повече.



Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор fantomche (непознат )
Публикувано20.01.07 11:42



Аз също нямам сложни претенции.Напротив- харесвам простичките неща. Само че те се оказват най-трудно постижими. Дори не търся идеалният мъж- не очаквам някой да е създаден точно според моят калъп. Търся някой, който е готов да получи толкова, колкото аз мога да дам. Защото в любовта е важно първо да искаш да дадеш. А един мъж може да ме задържи по един еднствен начин- с любов.
Ако има сили за нея...

Редактирано от fantomche на 20.01.07 11:46.



Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: fantomche]  
Автор БapбapeлaМодератор (frozen)
Публикувано20.01.07 12:00



също не търся идеален мъж. това че знам какъв е идеалният за мен , не значи че търся идеалният , разбрала съм че идеални неща в живота няма- както и аз не съм идеална . нужен ми е такъв като мен - разбрала съм че еднаквите характери виреят заедно и се допълват, а не различните.

права си- простичните неща имат доста по-висока цена от сложните.

с любов казваш да те задържи може- другите неща който съм написала / вярност, коректност, постоянство, да иска това което ти искаш / са пряко свързани с нея ...... иначе не е любов , а нещо друго , нещо като любов на половина или на 1/3....

подобна на твоята тема бях писала преди 3 години мисля .та... и тогава май не се разбрахме защо мъжете се страхуват от умни и хубави жени....

с годините съм се убедила следното - доста мъже се страхуват да бъдат обичани...защото любовта задължава.... по е лесно да живее по течението, с каквото дойде, а не да е 'вързан' и да се занимава със задължаващи неща .... ей сега ще се опитат да ме оборят че не е вярно.... да, ама е вярно . може да се срещат такива мъже- но.... са като Бялата Лястовица....



Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: fantomche]  
Автор Tpyпaщия_пeчaл (търсещ)
Публикувано20.01.07 12:17



Има два вида красиви жени. Първите търсят Любовта и преданоста в партньора. За тях духовната близост и красота е по важна. Но, това е трудния начин за оцеляване в живота. Защото не винаги подходящия мъж, може да им подсигури материалото ниво. И тази красива жена, ще бъде винаги подложена на изкушението да премине към другата, Втората група: Красивата жена, която се радва на постоянни оферти и предложения за по "лесен' живот. Как да не приеме...? На какво ниво трябва да бъде ценностната и система, за да предпочете Любовта, пред Безгрижния живот?


Мъжете не се страхуват от красивите жени. А от втория тип красиви жени.
Всичко е до ценностна система. А и при мъже и при жени, тя в повечето случай е обърнат наобратно. За жалост!


Истината е някъде посредата!

Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Tpyпaщия_пeчaл (търсещ)
Публикувано20.01.07 12:24



Е мисля, че сега ще се разбере!




Истината е някъде посредата!

Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор fantomche (непознат )
Публикувано20.01.07 13:27



Да, любовта задължава. Това е !Казах,че за мен е важно първо да искаш да дадеш. Само че са ми казвали, че давайки, задължавам другият. Че когато правя крачка, задължавам другият също да направи.За да има унисон,такт и ритъм. Само че така другият се изморявал от темпото ми. Какво да направя? Да променя темпото ли?- тогава няма да съм аз! Да оставя другият да рие с копито на едно място?- това ще ме изхаби. Да го променя?- тогава няма да е той...



Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор fantomche (непознат )
Публикувано20.01.07 13:35



Говоря за първият тип жени. Те не търсят лесното. Искат да получат любов. Искат да дадат любов. Искат истински неща.Стойностни. Но за това се иска сила и смелост.



Тема Re: Защо мъжете се страхуват?нови [re: fantomche]  
Автор axил (on)
Публикувано20.01.07 14:44



не се страхуваме...просто в тази комбинация има нещо НЕсекскапилно или нещо такова...сега не ми идват най-точните думи





Тема Re: Страх силно казано,нови [re: fantomche]  
Автор FENlKS (different)
Публикувано20.01.07 18:26



просто някои жени не оставят мъжете да бъдат мъже.
Мъжете обичат да закрилят, да се себедоказват, да доминират над половинката си-една жена с подобни мераци не е много привлекателна опция за по-дълготрайни отношения, ако е много готина за веднъж, дваж или за от време на време - да, но за постоянно.... -малко са тези мазохисти или по-точно половинките на такива жени, просто са по-слаби от тях или просто толкова ги обичат, че се оставят на трудният им характер, признавайки слабостта си, а понякога даже поставяйки ги на пиедестал.
Един самоуверен мъж с характер никога не би позволил гореспоменатите грешки, но пък такива някои жени лекуват по друг начин- мило, нежно и по женски ги манипулират привидно признавайки и възнасяйки силата им. "Мекото побеждава твърдото-водата оформя скалата".
Една истинска жена никога не би доказвала колко е равна на мъжете, просто защото е достатъчно да бъде жена, за да постигне своето.
"Жена бореща се за равенство с мъжете е жена без въображение"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.