Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 03.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Връщането "тъпкано"  
Автор -aliaS- (/)
Публикувано13.01.07 01:08



Много, изключително интересно нещо е реваншизмът. Може даже да се каже, че има три проявления реванш-отмъщение-вендета. Странно но в повечето случаи става въпрос за пари или любов, или и двете. Затова и клубът е подходящ за темата. Вие изпитвали ли сте такъв порив към изравняване на везните и следвали ли сте го или сте се противопоставяли? Впрочем как мислите Кое е по-близко до човешката природа, един вид изначално заложено - злото и страстта или доброто и любовта? И ако усетите порив към първото какво ще го правите? По-приемливо е да намразите себе си или другите и въобще има ли трети вариант в ситуации, доказали се във времето, че са от типа или-или?



It's win or lose not how you play the game...


Тема Re: Връщането "тъпкано"нови [re: -aliaS-]  
Автор turseshtaO1 (новобранец)
Публикувано13.01.07 01:51



Не съм бог, за да давам опрощение, нито съм такъв, за да раздавам възмездие. Всеки си получава според заслуженото, рано или късно.
Старите хора казват, че няма само черно и бяло, обаче при мен нещата са или-или. Друг е въпроса ,че негативните мисли и отношения ме изтощават и просто ги прехвърлям много бързо в графа "безразличие".

В търсене на истината, откриваме и себе си
може би
НАДЯВАМ СЕ!!!


Тема Re: Връщането "тъпкано"нови [re: -aliaS-]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано13.01.07 03:16



A трябва ли да намразвам някой/я??? Трябва ли да пилея чувства ??? Не е ли по-лесно да забравя за въпросната персона? Безразличието убива много повече и от най-курвенския номер. Да не говорим, че и Господ си знае работата, защо да извземвам функциите му?

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Никъде не съм казала, че трябва -нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор a|iaS (X)
Публикувано13.01.07 13:24



просто питам. Такава е темата - в кое вярваш повече: ... ?


It's win or lose not how you play the game...


Тема Re: Връщането "тъпкано"нови [re: -aliaS-]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано13.01.07 15:30



Аз съм от Джадайте.

Малко си приличаме с Дарт Вейдър, преди 6-7 и повече години може и да ми се е искало да си отмъщавам, като съм бил по-малък, но с времето съм станал по-"умен" и знам, че това не е пътя......и не говоря за любови а за каквото и да е, не смятам, че отмъщението е правилния път.


IGEN...én akar több

Тема много ме биванови [re: -aliaS-]  
Автор TRlNlTY (блейка)
Публикувано13.01.07 16:04



в намразването...

хубавото е, че бързо ми минава



и не отмъщавам, защото
смятам отмъщението за нещо първосигнално и глупаво.
Мисля, че има кой да отмъщава за всяка несправедливост,
но Неговото всъщност не е отмъщение, а по-скоро е възстановяване
на равновесието, така че всичко си идва на мястото - рано или късно.


Бих искала да се науча да прощавам истински,
защото се оказах доста злопаметна и не знам как се съчетават тези двете...




Тема Re: Връщането "тъпкано"нови [re: -aliaS-]  
Автор БapбapeлaМодератор (безразлична)
Публикувано13.01.07 16:20



Що така с тази твоя тема, пак се сещам за теорията на 'равновесието' в природата..... каквото и да искаме ние, равновесието просто не се нарушава тъй като не зависи от нас / и слава Господа/.

Връщането тъпкано на този който го е заслужил с действията или бездействията си се случва ...но не винаги му го връща този, когото е той е наранил, а друг когото е избрала природата / не ме разбирайте буквално/ .

Не си струва да хабиш енергия, да трупаш негативи и дето има една фраза ' да си цапаш кармата ', като се стремиш да върнеш тъпкано на някого . Няма начин да не върнеш, но не й на този, който ти е причинил болката .

Кое е по-близко до човешката природа, един вид изначално заложено - злото и страстта или доброто и любовта? - тук нещата са почити фифти/фифти .....иначе ...равновесието .. в мен е заложено 'доброто и любовта ' , нищо че понякога съм лоша....лоша съм за добро.

ако усетя порив към злото и страстта - едва ли ще се поддам ,по-скоро ще си нося кръста и....ще съм справедлива в ситуация / ако се яви такава да действам/ независимо как изглежда отстрани.... често справедливата ситуация за един е лошо, за друг- добро ..


По-приемливо е да намразите себе си или другите ...... - нито мен си ще намразя, нито когото и да било.... в живота си досега установих че не мога да мразя ... виж справедлива съм .

темата ти касае не само любовта, а всеки един аспект в живота, където има взаимоотношения между хората .....

предстои ми да раздавам справедливост след месец-два .... която справедливост ще бъде приета от някои хора, като голямо зло което им причинявам. а дефакто просто ще си получа възмездието за това, което те ми причиниха и аз си носих кръста . всеки човек рано или късно си плаща за дяволъка .





Тема Re: Връщането "тъпкано" [re: -aliaS-]  
Автор _69_ (минаващ)
Публикувано13.01.07 16:49



Ни знам, кое е по близо до човешката природа, но знам кое е по Близо до българина. то с има разни шопски сентенции дето важът с пълна сила ! Познавам хора, дет от разните човешкипростотии не те да са добре а некой си да е зле, си прецакаха живота :)



Тема Re: много ме биванови [re: TRlNlTY]  
Автор _69_ (минаващ)
Публикувано13.01.07 17:00



Некак си не ми се връзва това, което каза :) Скорпи да забравя бързо //



Тема Re: Връщането "тъпкано"нови [re: Бapбapeлa]  
Автор TRlNlTY (блейка)
Публикувано13.01.07 17:01



да си цапаш кармата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.