Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 01.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Любовта и/ли Сексът?нови  
Автор Your_Angell_ (вярващ )
Публикувано11.09.06 05:39



Нещо не ми се спеше и се разходих из всички клубове, но никъде освен тук не намерих смисъл да пиша каквото и да е.
Та въпросът ми е КОЕ бихте избрали, ако животът ви постави пред дилемата Любов Vs Секс?
Щом казвам любов, то имам предвид не просто обич, нежност, уважение, доверие, но и физическо привличане, желание да целунеш, прегърнеш, усетиш някого близо до себе си, НО поради странни обстоятелства (представете си да кажем свръхестествени такива, за да не се обясняваме - просто не трябва да правите секс и толкова!) липсва физическото сливане на телата. Нещо като платонична любов, но не точно, защото желание има, докосвате се, държите се за ръце и пр.
А под Секс имам предвид наистина много силно физическо привличане, пълноценно и въобще изживяване, но този човек (разбирате се, приятели сте), НО я няма любовта! Т.е. няма ирационалната нежност, трепета при името на любимия... сещате се какво имам предвид - Плноценно физическо преживяване, но липса на истинска духовна близост - просто сърцето ви не тупка по-силно и коленете ви не се подкосяват. Е, обаче си изкарвате страхотно!


Е, ако можете да имате само едното? Има ли любовта стойност, ако сексът отсъства (не по ваше желание - повтарям, за да не започнете, че не било любов и т.н. ) или Физическото удоволствие е по-важното? Ще съумеете ли да бъдете щастливи само с едно от двете и кое ще бъде то, ако няма начин и трябва да кажете на Съдбата (да кажем...) своето решение? Духовният или Физическият глад е на първо място и основата, върху която се гради нашето щастие или поне не-нещастие?
И още - любовта, истинската любов не лишава ли креватния ви живот от животинските първични удоволствия и не го ли прави по-уравновесен, по-нежет и ...по-какъв?
Кой секс е по-приятен - страстния или този с любимия/та???



Тема love is a do-wordнови [re: Your_Angell_]  
Авторlove (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 08:17



ситуацията е изкуствена или най-малкото преходна.
love is a do-word!





Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: Your_Angell_]  
Автор Tpyпaщия_пeчaл (търсещ)
Публикувано11.09.06 08:32



Или искаш да попиташ: -Кое удоволствие предпочитате, физическото или духовното?

Ха ха! Като в контекста, единия избор елиминира тотално, другия.
Рядко добре зададен въпрос


Истината е някъде по средата!

Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор ne_da_ne_ne_ne (знат е :)))
Публикувано11.09.06 08:44



ама верно истината си е някъде по средата ....



Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: Your_Angell_]  
Автор ne_da_ne_ne_ne (знат е :)))
Публикувано11.09.06 08:46



По скоро което повече уважаваш ... физическото винаги можеш да си го набавиш





Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: Your_Angell_]  
Автор silver_horse (buona)
Публикувано11.09.06 08:54





ако питаш кое да избереш за себе си, ще ти кажа, първо вземи Секса, а след това се отдай на Любовта, а ако трябва съвсем сериозно да избираш, аз бих избрала второто, понеже Сексът е до време и те зарежда само след като го осъществиш, а с любимия човек можеш да правиш всичко
освен това не се заблуждавай, че щом има Любов, няма див Секс, двете на се изключват, зависи от партньора, а не от това дали има чувства или не
абе, я взимай и двете и живей

..

Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: silver_horse]  
Автор ne_da_ne_ne_ne (знат е :)))
Публикувано11.09.06 09:00



Точно така ... и ако търсиш емоций ще си разочарована,ще трябва да сменяш постоянно хората около себе си ...
Постоянството изисква доста ... как да кажа ... може би сдържаност



Редактирано от ne_da_ne_ne_ne на 11.09.06 09:07.



Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: Your_Angell_]  
Автор FENlKS (different)
Публикувано11.09.06 09:27



Духовният или Физическият глад е на първо място и основата, върху която се гради нашето щастие или поне не-нещастие-духовният-поне при мен.Кой секс е по-приятен - страстния или този с любимия/та???

-ноу комент- отговорът е ясен


А ти неможеш ли да не действаш на принципа -"или-или",т.е. изживей си сексуалното привличане с сексуалният обект- и еуфорията с обекта на чувствата си
Пълно щастие-може и да има, но е много рядко срещано-импровизирай според ситуацията.

Ще съумеете ли да бъдете щастливи само с едно от двете и кое ще бъде то, ако няма начин и трябва да кажете на Съдбата (да кажем...) своето решение?-определено не, мисля излишно е да обяснявам защо.
Аз съм за Любовта И Сексът-без компромиси



Тема Re: Любовта и/ли Сексът?нови [re: Your_Angell_]  
Авторcekc (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 10:27



има хора ,за които секса не е необходимост ...има такива наистина

ако си от тях какъв е проблема?

ако си от втората категория .като менбез секс няма любов а приятелство, следователно това е и отговорът ми за теб



Тема Re: Хайде, прочетете това! [re: Your_Angell_]  
Автор Your_Angell_ (вярващ )
Публикувано11.09.06 10:55



Всички прескачате, заобикаляте и всякакви други лупинги и салта правите само и само да не влезете в заложените в темата обстоятелства! Аз не съм пред такава дилема в живота, НО приемете, че незнайно как ви питат КОЕ от двете искате да ви се случи (няма опция и двете, а изборът е окончателен)!!! Кое мислите, че ще запълни живота ви и ще можете ли да бъдете щастлини, да кажем, с любов БЕЗ никакъв секс, с когото и да било, дори и с други хора? А ако изберете секса, няма ли след години да съжалявате за своя избор?? Освен това уточних, че става въпрос за Любов и та за Истинската Любов на вашия Живот (ако изобщо вярвате в това), а не за приятелство! Вие усещате различна от приятелска привързаност трепет, нежност, умопомрачение, вълнение и т.н. - не че няма да искате секс, не че няма да е взаимно!!! Просто си представете, че пред всички хора, например като навършат 18, им задават въпроса - Кое очакваш, търсиш, искаш от живота и всеки е длъжен да вземе своето окончателно решение!!! Това означава, че ако изберете любовта, човекът, с който тя ще бъде напълно взаимна и т.н. по пределение, също ще е избрал нея и обратното!
Това са вариантите. Знам, че е нереално, но мисля, че това е единствения начин да получа отговор, а и какво толкова?! Все в едното се крие щастието - не може да е и в двете! Все от едното идва тази капка, която прелива чашата и ние осъзнаваме колко сме щастливи, че ни се е случило... КОЕ????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.