Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 28.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови  
Автор uchenika_na_mudreca (пристрастен)
Публикувано05.07.06 23:14



Човек, който погазва достойнството си, може би е влюбен, може би има нужда да бъдем внимателни към него, но в никакъв случай това не е похвално и говори зле за него. Човек трябва да има самоуважение и чак тогава може да обича ... според мен. Може би има нужда от помоща ни да го научим как да обича и себе си. Истински изкрената обичи е обич от човек, който има самоуважение.

Не мислите ли, че това трябва и да е едно от основните неща, с които да си помагаме взаимно - да се научим да обичаме другия, без да губим самоуважението си?

Мъдростта е баланс между знанията, интелекта и човечността.


Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: uchenika_na_mudreca]  
Автортop (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 23:19



Не.



Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: тop]  
Автор uchenika_na_mudreca (пристрастен)
Публикувано05.07.06 23:29



пак ли ти бе



Мъдростта е баланс между знанията, интелекта и човечността.

Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: uchenika_na_mudreca]  
Автортop (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 23:36



Дръж се прилично! Нестига, че ти пиша в темата, ами си и недоволен.



Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: uchenika_na_mudreca]  
Автор ghiacciata ()
Публикувано05.07.06 23:40



Едно е човек да говори др е да си в такава ситуция...и да си страшно влюбен....примерно.....

Както току що ти писах в др. тема например аз погазих самоуважението си...достойнството си...абе всичко......най-смешното е, че го направих за човек за който не си струваше въобще...., но това е любов правиш спонтанни неща, правиш глупости...но това всичко е опит......и, ако се върна назад сигурно бих погазила пак всичко...

Самоумажавам се, но в същото време съм човек на изкуството и страшно емоционална натура....

Понякога ми се струва, че много мислим нещата и много разсъждаваме върху любовта, а нетрябва да мислиш да разсъждаваш върху нея тя просто трябва да се изживее....независимо от грешките които правим и от това какво ще потъпчем.....

Едно от клипчетата които FENIKS е пуснала Интервю с Бог ми напомня за това колко неща губим....



Това за помагането е яка идея, но малко ми звучи като клуб на анонимните алкохолици...незнам защо...

Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!

Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: тop]  
Автор FENlKS (different)
Публикувано06.07.06 00:02



Разсмяхте ме с диалога


Иначе по темата- хората са го казали"за да си способен да обичаш-трябва първо да обикнеш себе си, за да се научиш да прощаваш-трябва първо да простиш на себе си, за да уважаваш другите-трябва да уважаваш първо себе си, за направиш някого щастлив-трябва първо ти да си щастлив и т.н."-не, това не е наръчник на егоиста, а обективната действителност



Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: ghiacciata]  
Автор uchenika_na_mudreca (пристрастен)
Публикувано06.07.06 00:17



това за анонимните алкохолици е добро

Аз не говоря теоритично, а практично и от собствен опит.

Да се влюбиш до такава степен че да погазиш достойнството си не е запазена марка за хората на изкуството и при нас простосмъртните често се случва. И това е човешко. Нямам предвид да се превърнем в роботи. Имам предвид, че всяка крайност е болезнено измъчваща.

Нека се опитваме да вземем най-красивото от любовта, онова което ни прави хора и ни прави по-щастливи, а не по измъчени ... и от егоизма, онова което ни прави по земни, по истински.

Мъдростта е баланс между знанията, интелекта и човечността.

Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: тop]  
Автор uchenika_na_mudreca (пристрастен)
Публикувано06.07.06 00:23



Оооо, виждам смирение в тона ти, така както покорно куче гледа господаря си, очаквайки всеки момент да бъде ритнато



Мъдростта е баланс между знанията, интелекта и човечността.

Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: uchenika_na_mudreca]  
Автор Пyфи_Бaф (не хапе!)
Публикувано06.07.06 09:42



Когато човек се самоуважава и цени като личност, той е способен да се обича и да се чувства добре в кожата си, а това поражда уважението и на другите към него, а от уважението до любовта...пътят е кратък, нали?


Не можеш да обичаш един човек, ако не изпитваш уважение към него, можеш да си увлечен, влюбен и т.н., но за истинската любов е нужно много повече.

Ах!

Тема Re: САМОУВАЖЕНИЕТО в ЛЮБОВТА !нови [re: uchenika_na_mudreca]  
АвторDlVA (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 13:11



Кога за последен път си бил истински влюбен/а? Но така, че само той/тя да са ти в ума, така, че като затвориш очи само него/ нея да виждаш, така, че ако не го/я чуеш по телефона имаш усещането, че света свършва......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.