Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.04.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Тема Питам се...нови  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 15:20



... от известно време насам какво остава в живота ни, в спомените ни от това, които сме преживели? Ако някога ви се е случило нещо супер нестандартно, истинско и красиво, но по една или друга причина нещата са се сринали, ако човек, който ви е обичал много си е тръгнал с ярост, обиден и обиждащ, ако казано с простички думи всичко е свършило със скандал, ако "не сте останали приятели", ще си спомните ли този човек след 2, след 5, след 10 години? и какво ще си спомните? Скандала или Любовта?



Тема надявам се .. [re: Hoвa]  
Автор GooFY (между другото)
Публикувано16.06.06 15:22



любовта ..за нея ще се сетя при всички случаи
а за скандала зависи колко е боляло

ей домъчня ми

...

Тема Re: Питам се...нови [re: Hoвa]  
Автор chiza (минаващ)
Публикувано16.06.06 16:35



Не обичам разделите,чувстваш се употребен...Не се връщам назад във времето,но ако нещо провокира спомените ми ще бъде някоя случка или изрази които са останали в съзнанието ми,което или ще ме зарадва или огорчи,за думите хвърлени на вяръра...



Тема Re: Питам се...нови [re: Hoвa]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 16:46



Не приемам това "по една или друга причина нещата са се сринали"
За да са се сринали има вина. И ако човека когото обичам си е тръгнал обиден от мен, ще чувствам вина.
Противно на всеобщото мнение аз считам, че вината е свещено чувство, и е едно от нещата които ни подтиква да не сме такива идиоти.



Тема Re: Питам се...нови [re: Hoвa]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 16:49



Не приемам това "по една или друга причина нещата са се сринали". За да са се сринат има вина. И ако човека когото обичам, си е тръгнал обиден от мен, ще чувствам вина.
Противно на всеприетото мнение, аз считам, че вината е свещено чувство. И е едно от нещата, които ни подтикват да не сме чак такива идиоти.



Тема Re: Питам се...нови [re: x]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:10



А вината на този, който е обичал много и си е тръгнал, защото се е почувствал ПРЕГАЗЕН? Само че, ако е обичал толкова много защо е "хапал" толкова силно? И защо последното "обичам те" е оставено на място, където да го види и третия човек (защото е имало един класически триъгълник в случая). Ами ако "обичания" не е осъзнал, че е ПРЕГАЗИЛ? Къде е вината, къде е любовта в този случай?



Тема Re: Питам се...нови [re: Hoвa]  
АвторGalq (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:32



Това с неосъзнатото "прегазване" е смешно и не ми се вярва да не си го съзнавала.
Става така че "мъченика", който е газен и измъчван в един момент се превръща в "насилник", също като този който го е "прегазил". Не е съзнателно, просто се е превърнал в това в което ти си го направила /"несъзнателно"/.
Инстинкт за самосъхранение. Вината му в случая е че ти е позволил да се отнесеш по този начин с него. Твоята вина, ти си я знаеш и вярвам че ще я носиш дълго в теб, ако пък не чувстваш такава-толкова по зле за теб.
Преживяла съм го и си извлякох поука, дано и успееш.



Тема Един въпрос - пояснениенови [re: Galq]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 18:08



А ако "прегазения" е жената? Мъжът дали осъзнава кога е смазал (волно или неволно) една жена или като в онова клипче, което се въртеше покрай Св. Валентин остава крайно озадачен от изчезването й, повдига рамене и се отправя към "Girlfriend's club"? До каква степен мъжете, които както знаем "никога не плачат" осъзнават собственото си поведение като провокиращо отсрещна реакция? Какво остава в паметта на едни мъж от жената, която го е обичала толкова силно, а в един момент си е тръгнала по грозен и скандален начин? Май трябваше да отнеса темата в Мъжкия клуб, м? В никакъв случай не противопоставям мъже и жени, аз лично не харесвам това делене: мъжете такива, жените такива, всички сме хора и сме подвласти на емоции и страсти и все пак... има някои психологически различия и много бих искала да чуя мнения по въпроса. Какво би било най-близо до ума на един мъж в такава ситуация? "Заслужих си го", "На тая какво й стана, полудя ли?", "Лъгала ме е, че ме обича толкова", "Майната й, поредната к...."???



Тема Re: Питам се...нови [re: Hoвa]  
Авторcтap (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 18:19



хм, като се замисля сега, и на мен ми се е случвало да бъде оставен смс-а ми, предназначен за любимата, на видно място за "другия" ... нееднократно, даже със смях ми се съобщаваше, сякаш трябваше да се радвам на този факт, че третият ъгъл в триъгълника бил прочел съкровените ми смс-и ... не си тръгнах тогава, може би трябваше още тогава ...



Тема Re: Питам се...нови [re: Hoвa]  
Авторa4elia (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 19:32



Mnogo interesen vapros, sled tolkova godini bi triabvalo neshtat da sa otminali, dali oba4e za obratna strana e sashtoto, ne znaem tia kak se e 4ustvala v tazi situacia i ako tam ima spusnata stena na nas ni ostava samo samnenieto.
Sigurno i neudovletvorenieto 4e ne sme go popitali, neshtata se slu4vat kogato ima razvitie drugoto e samo iluzia, moje bi




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.