Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 28.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: фeя]  
АвторMarичнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 16:34



Скъпа феерична приятелко, това беше опит да провокирам мисълта в самия процес на търсенето, раждането и осъзнаването на Любовта. Защото силата на търсещия е не в желанието да стигне до крайната цел на всяка цена /ако фиксираме целта по този начин не рядко се откланяме от посоката/, а да осъзнава всяка своя стъпка по пътя .....битката ражда война, а не победата или загубата. в този смисъл извървявайки дългият път от ловец ти се превъплъщаваш в лечител, маг, творец на живота си, живописец, виртуоз или..с какво там се оприличаваш.....думите само създават формата
и когато влезеш в тази битка със съдбата, търсейки любовта, разбираш, че браниш собственото си Его, закърмено с идеята за единение, за да се чувства удовлетворено.
не, не трябва да сме сами...идеята на живота е да се споделят опитностите - закономерен резултат водещ до развитие, но и превръщането на любовта в самоцел не е рецептата за оцеляване... а когато се вгледаш в очите на партнъора, търсейки себе си всъщност искаш да докажеш, че си успял, че си победил г-н Живота, че си оцелял въпреки коварните му планове всъщност никой освен ти самия няма нужда от доказване, съревноваване...
е, ръка за ръка с Любовта е по-лесно, нямаш нужда да търсиш причините на своята неудовлетвореност, просто тя е удобното извинение, не мислиш ли...
аз също преследвам все още тази блудница, но не за да я заключа вкъщи, за да ми служи, нито за да я превърна в жертвена клада или пък за да получа отговорите на философските ми търсения..



Тема Re: Любовнови [re: Marичнa]  
Автор фeя (звездна)
Публикувано17.05.05 16:50



Ти ме уби :)) Не мога да кажа доколко съм интелигентно същество, но този отговор трябва да го прочета поне още няколко пъти, за да мога да отговоря адекватно. На първо четене съм направо шокирана.... има страшно много смисъл в думите ти, както и теми за разговор - поне няколко.
Но има нещо, на което те моля да ми отговориш
"аз също преследвам все още тази блудница, но не за да.... " ? А за какво тогава е преследваш.

П.П. Утре ме няма, но в четвъртък ще ти отговоря. Лека вечер



Тема Re: Любовта в листата на дърветата...нови [re: фeя]  
Автор despairado (новак)
Публикувано17.05.05 22:39



всичко Е толкова безсмислено!...
въпросът е да Я срещна въпреки това!...
Нея или някое друго по-скромно и обикновено девойче...
важното е да се случи нещо, да прогоня Нищото...!

_______________________________

"Живеят само влюбените.
Останалите просто съществуват!"
Уилям Шекспир


Тема Re: Ще дойдеш ли...?нови [re: Marичнa]  
Автор despairado (новак)
Публикувано17.05.05 22:48



моята битка отдавна е на Любов и Смърт!...
случаят е много частен...


__________________________

"Живеят само влюбените.
Останалите просто съществуват!"
Уилям Шекспир


Тема Re:нови [re: Marичнa]  
Автор despairado (новак)
Публикувано18.05.05 01:12



момичета, наистина, не разбирам за какво е всичката тази философия...
аз искам нещо толкова простичко и естествено... нещо, което виждам да се случва всеки ден на разни непознати хора, които вървят пргърнати по улиците... но не и на мен... дори на плешивите хора с шкембенца, както казва *\*\*\, им се случват такива неща... а аз не съм от тях, но може би трябва да бъда, знам ли... недоумявам какво става!...

аз само искам... как го беше казал поетът:


Две хубави очи. Душата на дете
в две хубави очи; - музика - лъчи...


и никакво търсене не е в състояние да ме утеши! защото един ден, когато се замисля за нещата, които изпълват живота ми, ще се сетя не за протяжните години търсене, а за този сюблимен миг чиста красота!...
надявам се да мога да се сетя!...




_____________________________

"Живеят само влюбените.
Останалите просто съществуват!"
Уилям Шекспир


Тема Re: !!!нови [re: фeя]  
Автордaй! (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 01:39



че кажи му го!
може да му е нужно точно това.


На човек малко му трябва...
( ама от сърце )




Тема Това е то!нови [re: despairado]  
Автор Logoff (непознат)
Публикувано18.05.05 03:14



Някой ден ще ти разкажа моята история.Ей така-лаф да става,по мъжки.Знам,че сега правиш кисела физиономия.Спирам.

Колкото до това,което си написал-не съм чел нещо по-силно и по-истинско!

Жестоко е-животът да те накара да пишеш ТАКА!
Страхотно е-да чувстваш нещата по ТОЗИ начин!

Аз ти Я пожелавам.Дано да Я намериш и по-скоро,защото съм сигурен че имаш много да и даваш!
И Тя на тебе!


Редактирано от Logoff на 18.05.05 03:16.



Тема А защо не я...нови [re: despairado]  
Автор*)(* (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 10:19



Що не я отвлечеш и не си живеете славно? Но ти всъщност не искаш. Дълбоко вътре те радва това ти положение, дава ти криле, вдъхновява те. Ти може би си от онези хора, които леко мазохистично са влюбени в състоянието на откъснатост от любовния обект, на копнеж по някаква идилия. Иначе написаното е красиво. Защо не й го пратиш, защо не й кажеш? Светът наистина е съвършен в онази къщичка с варосани стени...особено с мисълта за Нея, нали? Тогава? Или всичко е една огромна илюзия, или е най-истинското, с което си се сблъсквал. А може би е и двете. Приятно съзерцаване!




Тема Re: !!!нови [re: фeя]  
Авторминaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 10:24



аз го съжалявам не заради самотата му, а заради заблудата, която си създава и в която вкарва и другите...и заради духовната му бедност! знам, че няма да ме разбереш...
и смяташ, че това, което е написал е истинско..?! о, наивнио дете...
това е толкова напудрено...!



Тема Re: Любовта в листата на дърветата...нови [re: despairado]  
Автор фeя (звездна)
Публикувано19.05.05 11:04



Здравейте на всички. След като прочетох коментарите започвам да питам и отговарям подред. Първо въпрос към автора относно: "Тя все още не е преминала през вратата, която отворих за нея, фея... сигурно съществува някъде, но аз не съм виждал очите й и не съм чувал гласа й... написах този текст, за да я намеря, но явно нейният път не минава от тук... "

Добре де Десперадо. Ами ако предположим (хипотетично разбира се), че тази жена, която търсиш съм аз примерно!!!!! Как ще разбереш, че съм аз тази, която търсиш? При положение, че това, което си пишем тук не е чак толкова реално..... в смисъл, че някой боравят с думите по-добре, отколкото други, а това води понякога до големи заблуждения.
Как ще разбереш коя съм аз, каква съм, дали съм Тази, която търсиш. Ами аз - как ще разбера дали ти си този, който може да събуди тръпката на любовта в мен?

П.П. И изобщо имаш ли някаква представа какво ще правиш с тази жена след/ако я срещнеш - тук или където и да е?
Но първо ми кажи как ще я познаеш? И докога ще чакаш нещо да се случи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.