Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 01.07.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ами не е яснонови [re: vantage]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано22.08.03 21:22



на мен ми е трудно да пиша, виж да говоря мога по цели дни ( и нощи)

на писането не ми харесва че остава, обикновено имам какво да кажа на един човек, а не да го четат 18 000, и докато говоря мога с жестове мимики и не знам и аз какво да предам точно какво мисля, то при исането особено чувства ми е много трудно да описвам

абе с една дума трябва ми учител

все нещо вярно има


Тема Абе, деца...нови [re: Lora_C]  
Автор Dream™ (нереален)
Публикувано22.08.03 22:54



Що изобщо решихте, че има нещо общо между възпитанието и осъзнаването на един човек и създаването на една картина, м? Нали затова едното е човек /живо същество, което уж може само да мисли и взима решения/, а другото - някакъв лист или платно, или каквото там?! Вярно, че подобни алегории понякога са забавни, ама да се придържаме отвреме навреме и към обективността, а?:))

Егото движи света.


Тема Re: Променят ли се хората...нови [re: Dream™]  
Автор Trakieca ()
Публикувано22.08.03 23:05



mizernik mozhe da si samiqt ti ,zavisi ot glednata tochka,plius tova mizeriq e italianska duma ,mnogo ot peshehodcite se smeqt na tezi s jiguli,drugi kradci i izmamnici se gybarkat s rabotqgite ,sbyrkana rabota !toi mozhe i prez terasata da pikae ,vazhnoto e che go pravi s kef ,kofti samo ako minavat hora otdolu!!!



Тема Re: Променят ли се хората...нови [re: Dream™]  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано23.08.03 09:36



za suzhalenie si prav. Chovek mozhe da se promeni v detskite godini, no kato vuzrasten e mnogo trudno, chesto dori nevuzmozhno. I naistina mizernitsite otraviat vuzduha dori s prisustvieto si i razvaliat hubavite neshta, koito vseki ot nas bi iskal da napravi.



Тема Re: Ами не е яснонови [re: Lora_C]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано23.08.03 23:18



истината е, че и на мен ми трябва..
вярно, малко по-друг тип, но пак си е учител де...


запазена за възрастта си...


Тема Re: Абе, деца...нови [re: Dream™]  
Автор vantage (пикла)
Публикувано23.08.03 23:35



няма значение, аз просто го дадох като пример...
недете...
истината е че има...
как се оформя съзнанието?
и какво точно е обективно все пак?

запазена за възрастта си...


Тема Re: Променят ли се хората...нови [re: Dream™]  
АвторtheGhost[responded] (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 00:14



да ..4овек се ражда програмиран за някои работи - гените са не-променимо нещо..sega pone

но и също така -огромна част от поведението са зау4ени реакции, някои от които дори са неосъзнавани(не от съзнанието продиктувани..примерно 4увала съм за не-оправените комплекси от пуберска възраст, които са избутани постепенно в подсъзнанието на човек ) ..също - възпитание , манталитета е формирано нещо..приспособяването към семейно-битовата среда играе невероятно зна4има роля за характера на всеки 4овек...а по късно и социалната среда,най общо казано, упражнява натиск за "приви4ките" му....
може и да се подражава също..какво ли не

реакцията ти да бягаш от хора , които бързо будят у теб 4увство на неприязън зщо е придобита, формирана в известна степен.. помисли си - как се формира отношението ти , поведението ти спрямо някои , или група от хора ..как се изгражда ..изгражда ли се въобще или от 2-дневно бебе знаеш кои са тия хора и как да се държиш с тях ..?

знаеш ли как да общуваш с английски лордове -? ;о)))
но ако поживееш там 2-3 години - ще се нау4иш , ще свържеш "образите" с "емоции" (те са надути..или лоши..или тъпи..;о)))) , ще си направиш други..логи4ески- връзки... един вид ще се нау4иш как да ИМ ОТ-реагирваш , разбираш ли ми мисълта?

не здравословно ако се влияеш негативно - ако се напрягаш ако се нервираш , ако те правокира към "4ерни" раз-мисли..

и тези хора се променят, като вси4ки ..- но зависи от обстоятелствата в които попаднат...от условията в които ги "потопиш" - ако вси4ко до теб е ново и променящо се - и да приритваш и да се съпротивляваш - длъжен си да се приспособиш... нали ?
промяната се налага от вси4ко до което се докосваш..



Тема Re: А какви се раждат?!...нови [re: Dream™]  
АвтортxeГxocт (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 00:25



да ..IQ -то е адски важно нещо..и тука - кой колкото му бъде дадено в на4алото - с толкова ще крета..по пътя си

но на4ина покойто го използваш..тоест - ЩЕ го използваш . ЩЕ го развиеш или ЩЕ го опрпастиш - не е определено с формула ..на някои от психопатски истории..от мързел..от кво ли не-> не им стигат силите ....други си отработват с труд - и така на края не се занае кой сига пръв - заека ли , костенурката ли ("таралежа" май ? ;о))))) )

"разумен" даже в нашия ре4ник - съвсем не се обозна4ава 4овек с top IQ..друго е ....наалииии?

и плюс това има 100 000 вида интелигентност ..
***

каша




Тема Re: Променят ли се хората...нови [re: Cвeтocлaвa]  
АвтортxeГxocт (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 00:30



има .мизерийка ..колко си права //от моя гледна то4ка//
цяла поредица са :о))))))))

но има и добринка мила..наистина , има - у всеки

повярвай ми ... така се ражда добринката - као повярваш в нея и кажеш - да я има...ако я отри4аш и отхвърля- си отива



Тема Re: Променят ли се хората...нови [re: charmer]  
Автортxe rxocт (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 00:46



Твърдо не! И възпитанието няма нищо общо, както някой тука изказа мнение! Никой не те учи как да възприемаш света! Дори и да ти кажат как да гледаш, всеки човек си отделна личност и има свои очи да види.


МООЛЯЯ? убеди ме 4е е така...

ако си 40 годишен - верояно е ..но ако си "на мама златото", на 6 годинки - и сега ще ставаш за първи път "голям " защото след месец по4ваш да ходиш на у4илище ..о да - дори на 6 - ние знаеме какво е това Света..ние ли- които не знаеме какво ни 4ака в у4иището дори ?..или други ние ?

ето ти друга максима - никой не се родил нау4ен

и аз си мисля като теб 4е от 4асти ни е заложен характера - да сме избухливи..или не - да сме флегмати4ни...да сме психопати..брр- добре не вси4ки са , или да сме като майка тереза
и всякакви подобни двойки крайности-противоположности можеш да си измислиш

оба4е 4овешката душа е толкова сложно нещо 4е ..4е направо ме е срам да пиша за крайностите , като знам колко много още има у всеки един ... и колко много от него аз още дори не съм открила...ей така - не подозирам 4е го има

как ти стиска така да за4еркваш , не мога да разбера ..

не мисе сърди само..на правокациите

съгласна съм 4е "твоя поглед" много важно нещо - и "твоята" действителност е уникална...но и когато се докосваш до 4уждия свят със своите си сетива - попиваш от него..наистина - улавяме разли4ни неща..интерпретираме ги и до някъде разли4но в сравнение с другите,така си мисля - но все пак улавяме и ПРИЕМАМЕ ..приемаме , не е ли така ?
или всеки път откриваме колелото на ново ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.