Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 30.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови  
Автор Cherchez la FemmeМодератор (тук и сега)
Публикувано07.01.02 23:46



Здравейте, клубари!:)
Желая да чуя вашето мнение по отношение на ситуацията в клуба и правилата тук.

Ето в какво се състоят моите модераторски функции:
- да проверявам ежедневно темите и коментарите в клуба;
- да следя за spam и да го отстранявам веднага (безразборно отваряне на безсмислени теми, които превъртат 1 стр.);
- да пазя интересите на всички и всеки в клуба (да не допускам публикуване на информация, която е конфиденциална и се споделя публично, без знанието на засегнатия);
- да не допускам обиди и публична саморазправа (все пак клуб Любов не е арена за себедоказване или лични дуели)
- да не допускам комерсиална реклама (трафика в клуба е на Dir.bg - не е редно за негова сметка и на негов гръб да се печели каквото и да е);
- да не допускам теми, които са извън тематиката на клуба (аз оставям понякога такива, когато са поднесени интересно и предизвикват оживена дискусия)
- да обосновавам своите действия пред останалите членове на клуба (всички сме равни, така че имаме право да знаем защо се е намесил модератора).


Проблемът в поставената от temptress тема е допустимо ли е използването на цинизми, нецензурни, или мръсни думички, или както искате там ги наречете.
Както вече казах многократно, лично моето виждане е, че няма нужда да се изчервяваме, когато чуем думата "пенис" и в тая връзка нямам намерение да се вживявам в ролята на учителката, която ще пляска през устата всеки, който си позволи малко по-свободен език. Но!! Има голяма разлика между използването на нецензурни думи, когато е за майтапа и когато съответното изречение би изглеждало едва ли не осакатено без тях!! И използването на същите думи за директни обиди спрямо други клубари. В първия случай аз нямам намерение да се намесвам. Във втория - със сигурност ще го направя.

Тук искам да повдигна въпроса и за двете основни групи клубари. Едните влизат тук, за да споделят проблема си и очакват сериозни отговори по темата си, а другите са тук за забавлението и купона. Ще помоля и двете групи да бъдат толерантни едни към други. Нека първите не обвиняват тези, които искат да се забавляват, че приемат несериозно и с усмивка темите им. Нека и вторите не влизат в темите на търсещите сериозен отговор, за да се гаврят с тях. Смятам, че когато всеки направи своите малки компромиси ще спечелят големите принципи. А именно клуб Любов да е едно наистина приятно място, където всеки може да се чувства добре.

Ако Вие - четящите и пишещите тук, имате други виждания за клуба и за моите намеси, моля споделете ги, приемете ги с консенсус и аз ще се съобразя с тях.

Редактирано от Cherchez la Femme на 08.01.02 01:05.



Тема утопиянови [re: Cherchez la Femme]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано07.01.02 23:52



ма на кой му дреме - я да отида да си попиша в мойта тема

анимационните филмчета - очевидно - са вредни за вашето здраве


Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано08.01.02 00:12



Личните ми предложения са 2.

1. Да може човек да използва какъвто си иска език стига да не обижда никой.

2. Да може да има чат теми защото клубът няма да задържи по-чести посетители ако няма и игра между тях, ако всичко е монотонно няма смисъл да се влиза тук.

Липсата на приятелска и весела атмосфера тук ще направи този клуб бледа сянка на някои други, свързани с тематиката такива.


Аз съм болен човек - тресе ме гъзарията

Редактирано от LuboPenev на 08.01.02 01:05.



Тема Браво на Модераторката !нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор Meйджъp™ (тайфун)
Публикувано08.01.02 00:34



И аз имам същото виждане за нещата и напълно те подкрепям!
Искам да обърна особено внимание на предпоследния абзац - конфликтът между двете групи клубари. Обсъждах наскоро този въпрос и смятам, че с взаимни компромиси може да се постигне равновесие, така че да няма нито недоволни, нито ощетени.

Моите поздравления за Графинята - модератор за пример!

Двама души, които мислят еднакво, не мислят достатъчно.


Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор Vse_eDno_1™ (ЕГОИСТ™)
Публикувано08.01.02 01:35



Stiga s tezi pravila ..............
Samo zabraneni ne6ta .............


Psuva mi se i tfa e :>
Dai zabraneno za tva, triene na onova, redakciq na treto ..............


Кажи истината и бягай


Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор tottenham (Hotspur)
Публикувано08.01.02 02:53



Съгласен съм с това което не е свързано с любовта да бъде трито.

Прави каквото трябва пък да става каквото ще


Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор Cивия вълk (единак)
Публикувано08.01.02 03:46



абе да знаеш колко неща искам да ти кажа...
ама не върви да ги пусна тук. бях тръгнал да ти пиша бележка. но се отказах. защото тази сутрин взех едно решение - вече няма да давам акъли за нищо и по никакъв повод. ще уча само себе си. защото иначе ще съм най-големия лицемер на света. в собствените си очи. пък и ти си добро момиче. младо, крехко по душа. ранимо, мило, добро...

достатъчно съм използвал четящите тук като отдушник за емоциите си. не е правилно.

желая на всички истинска любов, истински живот, истински чувства, истински приятелства, истински хора и истински флиртове. а ако ви дойде в повече истината и не можете да стискате зъби и ви се иска да заколите първия срещнат или просто да гърмите наред (може и в себе си), то постъпете като мен - изкопайте си една дупка в някоя директория на вашето PC и там крещете на воля "цяр Мидас има магарешки уши..."



Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор sunrise (старо куче)
Публикувано08.01.02 04:20



Чудя се, защо обръщаш внимание на шепа хора с толкова характерни дефицити? С риск да се повторя - има клубове за всички, който иска да псува, да отиде в "Клуба на попръжни", който иска да говори за секс с цинични и по- нецензурни думи, да отиде в клуба "Говорим си за секс" и т.н.
Какво да се прави, като явно хората не са намерили точният за тях клуб? Едно знам със сигурност, не би могла да угодиш на всички. Повечето клубари се чувстват добре в клуба "Любов", а тези които изпитват какъвто и да било дискомфорт, нека си намерят по- добър за тях клуб.
Както казах и в една друга тема, по- добра модераторка от теб, не бихме могли да си пожелаем. Аз лично се радвам на присъствието ти като модератор и клубар, както тук така и в другите клубове.

от мен

carpe diem... noctumque


Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: Cherchez la Femme]  
Автор Nickname (God)
Публикувано08.01.02 05:30



Всъщност това, което си изложила е най-честото разбиране за функциите на "модератор". И разбирането, което води до най-чести пререкания по отношения на модератора. Всъщност модераторът може да върши и доста други неща, като същевременно не се вживява много в ролята на пъдар! Но това не е ясно като гледам и на доста от членовете на клуба :)))

Конкретно по това, което си написала като функции:
>>- да не допускам теми, които са извън тематиката на клуба (аз оставям
>>понякога такива, когато са поднесени интересно и предизвикват оживена
>>дискусия)
Това въобще не е така! Клубът (и не само този) по принцип е място, където се събират хора с някакви общи интереси. Съвсем нормално е да има и теми, които не са свързани с тематиката на клуба, ако тези хора има да си кажат и нещо друго, независимо какво е то! Общото с клуба тогава е, че то вълнува хората пишещи в него! И това е напълно достатъчно основание да се пусне такава тема в него! Няма за всяко нещо да се прави нов клуб, я! И да си пишат в него същите хора, щото в някой клуб, някой си модератор си разбрал накриво функциите! (Говоря по принцип - това се отнася за всеки клуб)

>>- да обосновавам своите действия пред останалите членове на клуба
>>(всички сме равни, така че имаме право да знаем защо се е намесил
>>модератора).
Това е така, но обосновката му куца много! А и е така, донякъде! :))))

Няма да изброявам, какво друго може да прави и какво не трябва да прави модераторът. И въобще няма нужда от това да се лепнат някакви правила! Много по-добре, всеки модератор би си вършил работата, ако няма строго дефинирани правила!

Казаното се отнася по принцип за форумите, а не само за тук!



Тема Re: Уважаеми клубари, нека да решим заедно...нови [re: sunrise]  
Автор нинe rocпoдинe.. (к'фо глеъш...)
Публикувано08.01.02 09:12



аз пък си мисля , 4е след като , Аз ,съм решил да драсна нещо ,на4и шъ го драсна , и хи4 не ме наболва мнениенто на останалите клубари , модераторката ( поздрави и салюти аз съм Бибо Ън4оф ) да си ме трие *, като не и допада постинг4ето , тфа е кво толкова го дъф4ете .....


*бел.ред. ..........................

п.п. .тирбушонъ ф тапътъ....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.