Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лодка за захранка - проект  
Автор pablo3 (непознат)
Публикувано27.08.12 20:24



Здравейте,нещата , с които се занимавам предимно.... продуктов дизайн, разни изделия от пластмаси и композити, концепции, изработка на изделия и следене на целия процес от скица до продукт...както и да е, да не говоря празни приказки, нещото, което искам да Ви покажа е един проект за лодка за захранка. Всичко започна с мерака на един мой клиент, които изяви интерес и ме накара да започна нещо, но разбира се вживях прекалено много и реших ...."като ще е гарга, да е рошава" ....Ще го видите, сега е на етап вече преди окончателно пускане на 3D CNC фреза, след изработен от мен дизайн и разбира се подготвен за такъв тип машина, всичко съм го съобразил и вашия колега-рибар ме понасочваше и се допитвах, гледах и какво правят хората по света поне да знам дали правя глупости или нещо нормално ....сложих от мен нещо, в голямата си част и в рамките на 1 година и нещо се появи това чудо. Радвам се, че има интерес към проекта и това ми дава стимул за още 2 модела като концепция, които съм подготвил, но първо този да направя, реализирам и всичко да е ок, защотото винаги първия продукт е по-труден и изисква огромно внимание, а и трябва да се уточни колкото се може повече, разбира се и всички останали след това......все пак след това ще имам повече информация за другите модели. Трябваше да се запозная с този продукт колкото е възможно и наистина продължи много дълго, но исках да променя малко, незабелижимо е , но все нак имаше нужда и имах въпросителни, а и намерих точните съвети тук-там. Общо взето след проведени разговори с не един рибар, се разбрахме оборудването вие като рибари да си го изпълнявате и монтажа на приборите, всеки ще намери подходящ начин, затова гледам да адаптирам корпуса удобен за използване и употреба, а и мисля, че е и за Ваше удобство и като възможности, и като предпочитания. Не искам да налагам нещо като оборудване, което Вие можете по-добре да си подберете и и да Ви удовлетвори макисмално, продукта все пак е за Вас. Няма промяна в продукта като визуализация, дизайна си е този, това е директния линк към проекта със снимките - http://solo-form.blogspot.com/2012/01/bait-boat-cast-moulding-process.html , но и за по-голямо удобство ще приложа и снимки от проекта на етап 3D визуализация. Всичко е ок засега, вариантите за материали си остават два - в зависимост дали ще се съгласят да ми го изработят там където искам от ABS пластмаса , а другия материал е ясен и той от композити, стандартните стъкловлакна, може и плетка в комбинация със стъкломат и полиестрена смола, ще видим , все пак гоним не много голямо тегло на корпуса, но и здрави и устойчивост на всякакви влияния. Чакам си обемното изделие и съответно да си платя и то добре

и аз вече да си действам по матриците, все пак всичко да се получи добре. Да слагаме логото и да се знае кой главен „виновник” за всички тези изпълнения .При някакъв продукт ще публикувам веднага, много поздрави на всички и НАСЛУКА ;)..габаритните размери са 800мм дължина, 500мм ширина и 300мм височина.....
...... Ето други неща, върху които съм работил.... дизайн, разни изделия, идеи – http://www.solo-form.blogspot.com . В тази галерия също може да ги видите нещата, където Ви е по-удобно там - http://www.pavel3.deviantart.com/gallery Поздрави на всички Wink



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: pablo3]  
Автор jentalmena (минаващ)
Публикувано31.08.12 09:07



Имайте предвид, че вече съществуват лодки за захранка.
http://www.carpbg.com/details.php?id=55

Искам да съм там!


Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: jentalmena]  
Автор pablo3 (непознат)
Публикувано31.08.12 09:35



Здравейте, малко ме изненада мнението Ви....по тази логика има и автомобили, мебели, самолети....трябва ли като пректантите и дизайнерите аз да спрат да пректират и да предлагат нови решения и изделия, с цялото ми уважение към меннието Ви, но в случая е малко несериозно мнението Ви, бих приел всякаква критика, но това е малко.....особенно. Някакси ми звучи меко казано странно...."Имайте предвид, че вече съществуват лодки за захранка. " Значи това не е гаранция , че като има други не могат да измислят различен модел или продукт с добри качества. Не казвам, че съм открил топлата вода, просто това е начина да има и други предложения, друг дизайн, различен от този и принципни качества. Да достойни лодки са, но затова трябва да има и други....и те не са открили нещо, но го правят колегите, което е похвално и ги уважавам страшно много. Нали знаете, че за да се развива нещо, трябва да се правят продукти, а не само търговия, затова трябва да има не само един....след това не се чудете защо не се произвежда нищо. Когато нещата са окомплектовани ще коментираме пак, запазете коментара си търпеливо, гарантирам Ви ,че се прави нещо много сериозно като продукт, след като имам интерес и от външния пазар на корпуса ми значи явно нещо съм направил, хората сами го казват, аз не си хваля нещата, аз само мога да си ги критикувам, нека другите преценят и оценяват....харесват я и искат този продукт, това ми стига

! Поздрави ;)



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: pablo3]  
Автор jentalmena (минаващ)
Публикувано04.09.12 09:14



Здравейте.
В констатацията ми, че вече съществуват лодки за захранка няма никаква критика. Поне аз не виждам такава. Уведомих Ви единствено за информация, тъй като това е сравнително високотехнологичен скъпоструващ продукт и си изисква сериозна разработка. Лично аз се занимавам изключително и единствено със спинингов риболов, при който лодката за захранка е абсолютно неприложима и нямам никакво право да критикувам, напротив - радвам се на креативността Ви.
Желая Ви успех в начинанието.

Искам да съм там!

Редактирано от jentalmena на 04.09.12 09:15.



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: pablo3]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано22.10.12 23:41



има ли това работещо?

---------



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: Вълк]  
Автор pablo3 (непознат)
Публикувано24.10.12 09:15



.....почти са готови матриците и скоро ще го изработя, ще е работещо

Поздрави



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: jentalmena]  
Автор pablo3 (непознат)
Публикувано24.10.12 09:33



Аз обичам критика, няма проблем

....извинявай , надявам се мога да ти говоря на Ти, просто ми прозвуча като друго като ми каза, че има вече такива, подвел съм се , за което се извинявам! Прозвуча ми като..."не прави няма смисъл, другите вече го измислиха"....просто моя грешка, но иначе винаги държа на критика, никога не бягам от нея Да доста си е трудоемък и сериозен продукта и наистина се стремя да избяга от "просто го правя за себе си", проекта продължи 1 г. и 6 месеца докато стигна до тук, много промени ,много корекции, много държах на сериозността на изделието и всичко това да даде основа и на други модели след този. Надявам се да допадне накрая всичко, защото съм го правил изключително в сътрудничество и с постоянно задаване на въпроси на рибари, ползващи такъв тип продукт, Нищо, че се занимаваш с други тип риболов....за мен всяко мнение е от значение, благодаря за добрите думи. Винаги нещата могат да са и по-добре, надявам се да се получи желания от всички проект, защото се харесва, а изискванията на хора занимаващи се с риболов са много високи определено....бих казал, че сте много придирчиви хора, което за мен е добре, за да поддържам добро ниво и да се стремя към още по-добро такова.. Благодаря отново и когато има развитие ще го покажа в готов вариант корпуса, той е предвиден да се оборудва от всеки рибар индивидуално, като за случая предвидих да е по-комплексен, все пак всеки има различни възможности и предпочитания. Не беше лесен проект, просто такива няма, но не ме учудва, във всеки продуктов дизайн има особенности към ,които трябва да се адаптираш бързо и да се съобразиш с всичко по възможно най-добрия начин. Благодаря отново за пожеланието и пак се извинявам, може би малко прибързана реакция от моя страна и ми е прозвучало по друг начин. Поздрави от мен



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: pablo3]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.11.12 00:11



Па, човече, направи го, поне като начална идея и работещо с идеи в главата за напред и го представи на обществото. Ще доработиш чудото и предложиш повече след това, нека да ти видят продукта хора които се интересуват от това.

Нещата са елементарни, не сме празнодумци в интернет, а дай да го видим в действие без излишни приказки!

---------



Тема Re: Лодка за захранка - проектнови [re: Вълк]  
Автор pablo3 (непознат)
Публикувано04.11.12 03:27



Казах ти ,че го правя и ще го покажа......за показването най е лесно, всичко е ужасно голяма подготовка, не става с доработки, те свършиха отдавна...Представил съм го и показал проекта, от тук нататък ме чака производство, потърпи малко, защото всичко е време и пари от моя стара, нещата са елементарни като си свършиш работата, тук във форума са елементарни, но извън него е трудното, затова гледам да свърша работата добре и нещата да се получат....дай да спрем с коментарите, тук специално няма да го представям, възможно е на други места. Продукта е ясен, януари са готови изделията, това мога да ти кажа, всичко съм уточнил като проект и етапите му нали затова го правих толкова време...Как да ти обесня,че в дизайна и проектирането има едно основно правило, че се показва проекта в такъв вид и се презентира на ниво каквото сега съм го посочил и си видял, от там вече се прави прототип, който никой не го вижда и аз си ги уточних нещата за мен и вече се прави изработка на действащото изделие. Има правила,които трябва да се спазват, а не защото някой бързал или препирал, затова след това се получават издънки и има недоволни, заради голям зор, Има срок всичко, минал съм етапите, това е само прецентация и си видял проект на определено ниво, произведени корпуси ще си ги видят клиентите, които са ги поръчали, ще сложа по някое време изделията направо да се продават с цена, представянето свърши отдавна. Няма нещо,което да съм го говорил и да не съм го направил това тук е само чешене на езици докато върви всичко, спирам до тук с коментарите. Ще го видиш където трябва, поздрави






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.