Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Патрони за падпъдъкнови  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано31.07.06 15:52



Идва първият ми ловен излет и пак ще питам (моля не пускайте мнения извън темата)...

Ще ловувам на падпъдък с иж 16 калибър. Моля дайте мнения за марка патрони подходящи за папъдък и големина на съчмите - 10 или 11 е по добре от съответната марка. Не съм нервен - изчаквам птичето да се отдалечи от мен преди да стрелям. Сам патрони не правя..

И още 1 въпрос - има ли промяна на качествата на ловния патрон с течение на времето - баща ми има доста стари патрони (от старите - с картонената гилза).

Мерси предварително на отговорилите.

Селянин БЕЗ колело

Редактирано от xumepa на 31.07.06 15:53.



Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: xumepa]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано31.07.06 16:28



За пъдпъдък се ловува с патрони снарядени със съчми Nо:10 и No:11.Сега в ловно-рибарските магазини има голямо разнообразие на готови патрони от най-различни фирми. Fiochi, Sokol, Selier&belot, Mirage и др. При добро съхранение на сухо и тъмно място,патроните не си променят качеството кой занае колко 6-7години и повече. Стареенето на барута оказва влияние на изстрела-по голям е отката. Щом си със Иж16,а тази пушка е шок/полушок,трябва да стреляш на по голяма дистанция за да не похабиш пъдпъдъка.
Успех и наслука!!!





Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: фeн]  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано31.07.06 16:40



Благодаря !

Имаш ли впечатления от така изброените марки...съотошение цена/качество

Селянин БЕЗ колело



Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: xumepa]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано01.08.06 09:34



По принцип предпочитам сам да си правя патроните,като цена излизат по-евтино. Но съм пробвал от всичките изброени марки. Fiochi са сравнително добри,като качество и евтини. И другите изброени не са лоши. На първия излет вземаш от всички видове по някоя бройка и пробваш.За следващия излет вземаш от тези които те устройват.Обикновено първите излети за пъдпъдък ги прескачам,тъй като е все още слаб. Излизам след края на м. август. Успех и наслука!!!





Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: фeн]  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано01.08.06 10:54



Да - прав си... Ще взема от всички по малко - пък ще видя кои отърват най-добре на пушката и мен. мерси

Селянин БЕЗ колело



Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: xumepa]  
АвторETE (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 12:12



Това са неотговорни патрони.Така,че стават всички.Това е момента да опукаш всички стари патрони.Даже някой преснаредяват и по-едрите сачми и така оползотворяват всички.



Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: ETE]  
Авторlama69 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 20:11



За 16к. не си прави много илюзии, че ще намериш патрони от всички изброени марки.Просто няма или ако има са по-скъпи от 12кал. с 10-15 стотинки, мръсните търгаши не знаят мярка, когато говорим за дефицит.
В магазина на Екзарх Йосиф 47 има всякакви номера за 16кал. на цена 0,35лв. за бройка на Бендида.Не са лоши.
А относно старите патрони, горещи препоръки от мен - забрави ги! Не дай Боже ти остане някоя тапа или капачка в цевта и не я видиш - пушката заминава на кино, да не говорим за проваления излет.По-добре ги презареди и си ги ползувай пак.



Тема Re: Патрони за падпъдък [re: lama69]  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано08.08.06 08:04



Благодаря за съвета. 0.35 стотинки на патрон не е ли много ниска цена запатрони, има ли някаква сериозна причина за нея.

Селянин БЕЗ колело



Тема Re: Патрони за падпъдъкнови [re: xumepa]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано09.08.06 22:25



Даже е стабилно висока.
Взех си днес една кутия rottweil за 32ст/бр номер 7.5 28грама



Тема Re: скромен тест ...нови [re: xumepa]  
Автор lvolll (член)
Публикувано10.08.06 00:23



.. на патрони за патпадък





"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.