Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Оръжието на бракониеранови  
Автор fackir (непознат )
Публикувано26.05.06 17:45



След 10 години ловец съм ловувал само пернато. По елен, сърна и т.н. не съм стрелял въпреки че ...все на мен излиза. Не искам да убивам такова животно само за да си напълня фризера и да се снимам с трупа му. Много тъпо. Реших обаче да си купя флоберка за да ходя сам на лов (когато мога) и да чеша крастата с вреден дивеч. Избрах си следното оръжие:

Марлин 70псс, .22ЛР, полуавтомат, инокс+пластмаса, разглобяема (цевта се отвива). Оптика 4х32 с подсвет и далекомерна скала. Кадето и на когото съм казал възклицанието е винаги съпроводено с намигване и доза подозрение ...."ааааааа бракониерска пушка а?!"

Та по тоя повод въпроса ми е:

КОЯ Е ПЕРФЕКТНАТА БРАКОНИЕРСКА ПУШКА В БГ?



Тема Re: Оръжието на бракониеранови [re: fackir]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано26.05.06 18:32



В зли очи всяка пушка е бракониерска.

А иначе, за да е наистина бракониерска, значи трябва да е нерегистрирана, за да можеш да я съхраняваш някъде на скришно в гората и ако видиш зор, да се освободиш от нея. Всяка пъдарска манлихера върши работа, само патрони да има, стига човек да си сложи главата в торбата и за торба мръвки да рискува толкова много неща.
Е, има и индивиди, които бракониерстват и със законните си пушки, но всеки сам си носи отговорностите и си пати от акъла (респ. от липсата на такъв)

А за хищници .22 ЛР е слабичък, според мен. Две лисици удрях тая година с .22 и двете успяха да се покрият. Кръв, кръв, ама после тръни и гъсталаци и дотам. Иначе много помияри, които дойдоха на стървилището не можаха да си тръгнат, но те се движат бавно и не са толкова предпазливи.

Трябва да я целнеш в някоя смъртоносна точка, че тогава да падне на място. А нощно време, студ, кофти видимост, срещу шавливо животно с много по-съвършени сетива от нашите си е трудна работа да го пернеш точно в тиквата примерно. Не спира да мърда, мамка му! И при най-малкото ти движение си плюе на петите.

Друго са си 4-те и ли 6-те нули.



Тема Re: Оръжието на бракониеранови [re: fackir]  
Авторarkadi (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 21:50



s floberkata samo fazan,zaek .mnogo kele6i strelyat i po sarni.udryat ya,no ne mogat da ya svalyat.sled 50 m zabravi za 4akal i lisiza.udryal sam nekolko,no ne gi namiram.predi mesez ot prozoreza garmyah edna sutrin po lisiza s 30-06 na okolo 120 m.ebati i kasmeta kato otidoh na baira nema nikoi-samo krav i par4eta 4erva.navreh se v gastalaka i sled 15 m dupka.vlezla i pak izlezla i kravta vode6e do sasedna na 5 m dupka i dotam.mnogo e vajno kade i s kakav boepripas 6te kovne6 jivotinkata.moite selski dori da vidyat prase na 100m mu streluat vednaga s nulite.da vvidi6 kak bega podpla6eno prase



Тема Re: Оръжието на бракониеранови [re: arkadi]  
Авторcorrector (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 09:00



Съгласен съм напълно,не напразно в САЩ калибър .22 се продава напълно свободно.Според мен отговора на въпроса е -АРБАЛЕТ.Напълно е безщумен,добра поразяваща сила,а някои от тях могат да се сгъват и по този начин да се крият под дрехата.
НЕ НА БРАКОНЕРСКИЯ ЛОВ



Тема Поправканови [re: corrector]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано28.05.06 04:41



В САЩ всички и всякакви калибри патрони се продават свободно. Не само .22.

За лисицата с 30-06:

Патрона е влязъл и излязъл от тялото. И рззрушенията на тъканите не са били смъртоносни. Идеалният случай е когато патрона се разшири, нанасяки големи/смъртоносни поражения и остане в тялото.

С други думи за всякъкъв вид лов си има и подходящ калибър. В много публикации ги пише пък и на самите кутийки също пише.

Допълнение:
Аз не виждам каква е разликата в лов на пернати и лов на сърни от гледна точка на така наречения хуманизъм. При това, кой и как решава кое е за убиване (вълк, лисица, чакал и т.н.) и кое не.

Вярно е, че при лов на сърни малко месарско майсторство е необходимо (задължително според мен). Ама ние ловците ядем каквото ловуваме и ловуваме каквото ядем.



Тема Re: Оръжието на бракониеранови [re: fackir]  
Автор edin_lovec (новак)
Публикувано29.05.06 09:28



Бракониерски оръжия да искаш - разглобеното иже с ремък през врата удобно се крие под дълга шуба, карабините далче фърлят, примките са абсолютно безшумни. Гадовете се мъчат и на диви кози да стрелят с 13/0.
Айде да не говорим за лоши работи. То да не стреляш на сърната или кошутата като излезе на пусията не е "хуманизъм" а ловна етика.
За хищниците .22LR - само при точен изстрел до 50м. Понякога имаш голяма видимост и ще те е яд че не можеш да стреляш по-далече. Поне .22WMR за лисица и чакал. Ако обаче чакаш за вълци, ще ти трябва .223. Той обаче е доста зъл и разваля кожите на по-дребните бълхарници. По-добре и светлосилата на оптиката да бъде по-голяма



Тема Re: Оръжието на бракониеранови [re: edin_lovec]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 17:58



на дива коза се ловува по следния начин.На пропаст се поставя съска закрепена с камъни а на другия се слага каменна сол да ближат козите и се проверява с бинокъл.



Тема Re: трябва много прецизен изстрел ... [re: edin_lovec]  
Автор lvo lll (член)
Публикувано30.05.06 12:13



... присъствах на успешно подадение от 100м (крачки мерихме го) по лисица ...
с 20х и виждаш зъбките и накъде и гледат очите

изстрела беше във врата точно под черепа
падна като отсечена ... парализирана .. но още мърдаше .. зъбеше се
куршума .. SB HP

бракониерско не е оръжието .. а човека !!!

на мен .. като ми видат карабината .. всеки казва .. ууу съпер оръжие за мокри поръчки ...
мнооо ме дразнят .. ама свикнах вече ...
макар .. че е пълна простотия ... кои ще трепе с 22лр

просто ни е сбъркано .. мисленето

дано го поизправим .. с ловни и спортни прояви

в началото .. когато дойде ИПСЦ в нас ... пак така .. вие сте готови килари
но след 3 години ... турнири и стрелби .. вече никои не казва това
щото .. ни вижда .. че си стрелкаме .. за удоволствие ..

незабравяйте ... убива човека .. не оръжието !!!


"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Редактирано от lvo lll на 30.05.06 12:18.



Тема Re: трябва много прецизен изстрел ...нови [re: lvo lll]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:02



Преди повече от 20г. по време на изпита ми за млад ловец,
един от изпитващите непрекъснато ни провокираше с въпроса:
Коя е най-важната част от пушката?
Въпросът беше подвеждащ и ние като новобранци се надпреварвахме
бързо да реагираме с отговори като....цев,приклад,спусък.....
Истинският отговор бе ЧОВЕКЪТ!



Тема Re: Оръжието на бракониеранови [re: fen]  
Автор edin_lovec (новак)
Публикувано30.05.06 16:12



Пообиколил си ти покрай "Червената стена". То и на глухари може се прави гонка, патки с капла могат да се изтребват, лисици на рибарски куки се бесят... Това няма нищо общо с ловуването. Ловеца иска в гората да има животни, а бракониера иска да няма нито едно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.