Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема .22 практически опитнови  
Автор NewHunter (NEW)
Публикувано31.01.06 19:12



Колеги,бихте ли споделили практически опит с този калибър.За какви животни е подходящ до колко метра би могло да се събори чакал и т.н. моля всеки който има опит с този калибър да го сподели слушал съм много невероятни истории за него и до нъкъде съм се запалил да си взема една в този калибър.



Тема Re: .22 практически опитнови [re: NewHunter]  
Автор _chakala_ (hunter)
Публикувано31.01.06 20:05



minaliq mesec mi pokazaha srandak ubit s CZ ZKM 452-2E edin izstrel v glavata-krasota!!! s hubava optika i municii si e golqm kef



Тема Re: .22 практически опит [re: _chakala_]  
Автор Yank1911 (пристрастен)
Публикувано31.01.06 20:53



Продават една ето тук. Втора ръка. Сайта е много интересен, ако не сте го открили все още.



Колко е голям този сръндак и от какво разстояние е изстрела?



Тема Re: .22 практически опитнови [re: NewHunter]  
Автор ACМодератор (Sixpounder)
Публикувано31.01.06 21:30



пич, за кой 22 питаш? и 22WMR има, а и .223 също се води 22

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: .22 практически опитнови [re: Yank1911]  
Автор _chakala_ (hunter)
Публикувано31.01.06 23:41



trofeino zrql /inache za kakvo da go ubivame/ ot okolo 80 m. e strelqno



Тема Re: .22 практически опитнови [re: NewHunter]  
Автор Caшo6 (непознат )
Публикувано01.02.06 09:19



Колега - ловувам с zkm .22 WIN. Mag. от 3 г. Ето ти малко описание на ТТ данните на патрона - тегло куршум - 2.6 гр. , нач. скорост - 615 м/сек. , на 100 м - 430 м./сек. , енергия - Ео - 491 ж. , Е 100 - 245 Ж.

Оптималния изстрел е на 100 м. Ловувам успешно до чакал - като за чакала боеприпаса ми се струва малко слаб. Много точен калибър на указаната дистанция - позволява поражение на точно определен орган _( глава , сърдечна област) което го прави ефективен. Специално чакала трябва да целиш в предницата - сърдечната област за да падне на момента. Поражението е не толкова от енергията на куршума , колкото от предизвиканите вътрешни разкъсвания - затова при неточен изстрел в съответната област няма мигновен ефект . Калибъра е много подходящ за свраки , лисици и скитащи кучета . Идеален е за варда на хищници - звука е слаб и не плаши дивеча.



Тема Re: .22 vs .223нови [re: Caшo6]  
Автор NewHunter (NEW)
Публикувано01.02.06 10:55



по принцип говоря за най-мощният .22 мисля 4е е win mag. значи аз си мисля .223 дали не е по-добрият вариянт доколкото знам цената на на боеприпаса за .22 е много ниска от 0.07 до 0.22 лв. не знам как стой въпроса
с .22 lr i .22win mag. но ми се струва 4е техните цени са близки до .223 така ли и ако е така не е ли по добре да се избере .223 на мен ми трябва главно за хишници на варда



Тема Re: .22 практически опитнови [re: NewHunter]  
Автор edin_lovec (непознат)
Публикувано01.02.06 11:26



Ловувам хишници на варда с .22WMR. Предпочитам тежки куршуми - най-доволен съм от 50gr GDHP на CCI. Опита ми показва че при стрелба по едро куче при поражение в черния дроб минава ~ 50m, при поражение в белия <25м. Най далечен успешен изстрел съм имал по скитащо куче на ~200 м. Имам и 2 улучени но ненамерени лисици. Знам за доста банкетни прасета убити с .22LR при изстрел в мозъка от чакало. Rimfire са калибри за фенове.
Чудеса не трябва да очакваш, трябва да ги използваш разумно.



Тема Re: .22 vs .223нови [re: NewHunter]  
Автор edin_lovec (непознат)
Публикувано01.02.06 11:39



.22WMR и .223rem са несравними като възможности .22WMR има до 450J енергия, а .223rem ~1800J, приблизително 2 пъти по бърз и 50 пъти по-шумен. .223 разваля кожите в повечето случаи. Цената и на двата е съизмерима. Двата патрона са специализирани за ралични неща и не са взаимнозаменяеми. Единия е за животни до 25кг, а другия за 20-60кг.



Тема Re: .22 vs .223нови [re: edin_lovec]  
Автор Steyr (The Unforgiven)
Публикувано01.02.06 21:17



Много си намалил килограмите колега.
За 22LR съм чел че го препоръчват до 40кг.
Също че с 22WMR ловуват в Африка на зебри...
С 223 нямам опит.
Имам Marlin 882 .22WMR. от 1996г
Перфектна малокалибрена карабина.
20 или 24 нареза в цевта, не мога да ги преброя...
Направо те плаши точността й.
Рисува.
На 100м й дават 20мм група
(Оптиката се подразбира)
В сравнение с 22 лр е почти два пъти по мощна.
На 100м 22вмр има повече енергия отколкото 22лр дулна енергия. (е0)
Наистина до 100-150м е отптималното разтояние за перфектен изстрел.
По скитащи кучета е неповторима. Не повтаря.Няма значение размера.
Тъй като гледам те са най разпространения дивеч в Бг.
Абе с две думи - мечта...
Става и за кеф и за работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.