Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Да ви питамнови  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано15.11.05 12:33



Кога, дявол да го вземе се отива на проклетото стървилище?

Веднъж отидох на здрачаване и дрямах до 22:30 - нищо. Снощи отидох от 22:30 и стоях като кол без да мръдна до 24 часа. Де що философски размисли имаше - оправих ги и пак нищо! Прибрах се схванат и озадачен - кога, мамка им идват тия гадове да вечерят?
След няколко дни ще свърши пълнолунието и ако пак им се размине без изстрел, много ще ме е яд!
Сега се чудя довечера след 24 часа ли да ида, какво да правя...

Дайте акъл момчета, споделете опит!

Благодаря!



Тема Re: Да ви питамнови [re: ДoнKиkoт]  
Автор haqsko (pro hunter)
Публикувано15.11.05 13:24



Доне що не ми каза какво те вълнува бе 4ове4е,щях да те запозная баш с 4овека
зна4и знам 4е най-резултатно е 4акането на стървилище на мръкване и на разсъмване,естествено ако спазваш хилядите правила за лов на хищници от укритие от рода на"приближавай стървилището с/у вятъра","внимавай луната да не ти е в гръб" и т.н. и т. н.!!
4естно не го разбирам тоя лов,знаеш 4е сме по дребния и прелетния диве4
Поздрави
п.с. В4ера излезнах с песовете на уборка-3/три/ яребици



Тема Re: Да ви питамнови [re: ДoнKиkoт]  
Автор edin_lovec (непознат)
Публикувано15.11.05 13:37



Хубавото на лова е че няма универсални правила. Хем е слука, хем наука . По принцип оптималните условия започват с падането на сянка върху мястото за чакане и продължават докато има достатъчна светлина. Хищника не е като останалия дивеч и не се задържа дълго на стървилището - по-скоро само го проверява. Колко късно идват животните зависи от спокойствието в района и от наличието на друга храна - януари, февруари при задържал се сняг са най-редовни, а сега - семеносна година за дъба, пълно с мишки, птици и т.н. - идват на стървилището само от любопитство. Ако залагаш куче за стръв отваряй коремната кухина и гръдния кош за по силна миризма и по лесен достъп. Залагай мършата с главата към теб - така ще ти застават странично. И много други неща - никой не ги знае всичките . Но най-интензивно е движението на мръкване и на разсъмване - особено ако са гладни. НАСЛУКА!
А, и кадем, кадема е най важния без кадем нищо не става, но трябва да бъде от чужда жена за да хване



Тема Re: Да ви питамнови [re: edin_lovec]  
Авторpatelan (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 15:41



done,ako e mra4no , praska dajd ili ima snqg kam 15-16 4asa da si tam,ako e hubavo vremeto ne po kasno ot 17 4asa..................



Тема Re: Да ви питамнови [re: edin_lovec]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 15:51



Напълно съм съгласен с edin_lovec,само дето практикувам
този метод само при паднал сняг.Тогава спокойно се разчитат следите
и каква е интензивността на посещение от страна на шищниците.
Найстина съществуват редица неписани закони за този нощен
лов.Поне за мен е бил най-резултатен в часовият интервал от20.00ч.
до 23.00ч.При ясна,тиха,зимна нощ,издебването е много трудно.
По-резултатно е използуването на чакало,но ако останете до ранните
сутрешни часове,студът ще е непоносим.Трудно ще се задържи човек
неподвижен.При такава тишина,се усеща дори пулса.
Използувал съм и землянки,но резултатът е по-слаб,въпреки всички
мерки да не оставям своята миризма.
Най-добрата примамка за мен си остава консервата от риба или
прясна пилешка кръв,пръсната на голяма площ.
Две току-що отворени копърки и лек,подходящ ветрец правят
чудеса.През размножителният период на чакала и лисицата
ми се е случвало да стрелям през 40-50мин.
Винаги поставям стръвта в близост до сметищата,защото хищниците
като по ,,график''винаги си ги обикалят и една силна миризма от консервата
като по поръчка ще отклони хищника на изстрел разстояние.
Допълнително използувам и пищялка имитираща ранен заек.
Не съм използувал само запис на ранено животно,крякане на кокошка
и др.На пъдпъдък,имах много голям успех със запис........
На слука!!!!!



Тема Re: Да ви питамнови [re: edin_lovec]  
Авторzkk (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 16:12



Здравей колега,

Писнало ми е от чакала и стървила, ама да ти кажа ! Закотвяш се още от 16.30 - 17.00 ч. следобяд. Ако си на чакало е по - лесно, особено ако е по - височко, над 4-5 м. вероятността да те подушат е минимална. Независимо от това гледай да не пушиш ако си пушач. Ако не си на чакало, избери място с добра видимост към мършата, вятър срещу тебе и разчисти всичко, което може да шумне в тъмнината. Поне 8 часа преди това не си слагай дезодоранти, одеколони и всякакви там миришещи работи. Там вече и изобщо не трябва да пушиш. Облечи се много дебело и се приготви да кибичиш неподвижно, като с най малко и тихо движение да насочиш оръжието към целта. Стреляй преди хищника да почне да яде, когато яде, силуета му се слива с този на стървилото и може да попаднеш в трупа. Преди да почне да яде всеки хищник застава няколко секунди неподвижно на 10 - 20 см. от мършата и я души. Тогава стреляй. Лисиците общо взето се появяват първи към 18.40 - 19.30 ! Не си свети с фенер, защото губиш зрение ! Без сняг общо взето и при пълна лунна светлина се вижда трудно, но ако имаш добра оптика /просветление/ то имаш шансове и в късните часове. Оглеждай мнимателно гората и храстите около мършата, тъй като понякога хищника стой дълго там преди да излезе. Преди 5 години думнах един вълк в 11.30 ч. вечерта, гада стоя и чака да излезе облак, като тръгна сянката му ! И чакалите го правят този номер !
Хайде на слука !



Тема Re: Да ви питамнови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Caшo6 (непознат )
Публикувано15.11.05 17:20



Zdrasti Done,

Ste spodelia malko opit s tebe - tova koeto kaza gorskia za konservite raboti- osobeno ako sa malko po vmirisani. No spored men si izbarzal - iz4akai snega da padne - togava vij patekite na gadovete - i si izberi miasto za starvilishte. Vij 2-3 mesta - ste se ubedich 4e niakade raboti po dobre ot drugade. tam ako ima darvo nablizo prisposobi 4akalo - viso4ina - nad 3 m. Uspevaemost - 50 % po dobra ot tazi na zemiata. Az obiknoveno izlizam kam 16.30 - 17 h. Predi tova ostaviam drehite s koito ste bada da gi izduha viatara niakolko 4asa. Nikakvi zigari na 4akaloto i umnata s koniaka . Ako udarish jivotno - ostaviash go kadeto si e - sabirash gi kato tragnech da se pribirash. Lisizata i 4akala gi povtariam sled kato padnat - zashtoto min. g. udarih edna , tia padna i az ia ostavih - sled 10 min gledam - niama ia. Streliam s karabina 22 WIN MAG. Izlizam samo na palnolunie. Konservata ia porasvam v snega na obiad predi da izliaza. Ako si na zemiata - prigotvi si stol4e , viatara da ti e v garba i zahojdash kam miastoto taka 4e da ne minesh prez starvilishteto - t.e. idvash ot posoka protivopolojna na tazi kadeto e stravta - ideiata e da niama tvoi sledi okolo stravta. Ako ima bor nablizo - otkasni malko igli4ki i gi dav4i prez 20-30 min. A da - ako si s optika - zabii edna pra4ka s 4atal na podhodiashta viso4ina - tia ste ti sluji kato opora (STOIKA) pri strelbata-tova e mnogo vajno. Ina4e ot studa i nepodvijnostta taka se shvasctash 4e izstrela stava mnogo truden. Tova e super lov i ti pozvoliava da ostanesh nasame sas sebe si - no vremeto te4e adski bavno.
Ot mene tolkova i na dobra sluka.



Тема Re: Да ви питамнови [re: Caшo6]  
Автор Caшo6 (непознат )
Публикувано15.11.05 17:28



Sbarkah otnosno viatara - iskah da kaja DA NE TI E V GARBA . Triabva da duha ot posokata ot koiato 4akah jivotnite .



Тема Супер сте, момчета!!!нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано15.11.05 18:28



Много благодаря!!!

Иначе моето е на полянка в края на гората, близо до нещо като сметище, където обикновено изхвърлят труповете на разни добитъци. Изсипал съм три чувала кокали. Крия се зад дебело, ниско дърво, с удобно разклонение за стойка на пушката на около 25-30 метра от кокаляците. Зад дървото има храсталаци за фон, тъй че би трябвало да е добре и да не се вижда. Вятърът обикновено винаги духа от гората към мен, в редки случаи странично, та гадовете не би трябвало да ме усетят.
Предния път си носех и столче, но снощи реших да съм напълно неподвижен, та даяних правостоящ зад дървото. Тай вечер пак ще взема столче.
Вярно, че човек остава насаме със себе си и открива звуци, които никога не е чувал. Вярно е и, че времето тече адски бавно.
Дано тая вечер нещо се случи!

А иначе най-вероятно съм подранил с мероприятието, както казвате. Все още има трева, мишки и друга естествена храна за хищниците. Ама какво да се прави, като сърце не трае!

Редактирано от ДoнKиkoт на 15.11.05 19:51.



Тема Re: Супер сте, момчета!!!нови [re: ДoнKиkoт]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 20:45



- Всичко до тук е вярно описано и истината е тази:
- В подходящо време , на подходящо място, в подоходящи условия е добра слуката на варда за хищници......

- Успех и наслука!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.