Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема среща с мечканови  
Авторzkk (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 19:06



В района ни редовно си има 1 - 2 мечки, но вече стана нашествие ! Доста наши ловци се срещат с тях и то по целия ни район. Онзи ден я видяха двама. Вчера за първи път видях и аз, но отдалече и не ме усети ! Беше с две малки меченца, които подтичваха след нея.
Въпросът вече не е дали ще се срещнем очи в очи, а кога ! Знам доста от колегите си как да реагирам и мисля, че съм психически подготвен.
Нося си и тоалетна хартия !
Ако някой е имал подобно преживяване, моля да го сподели !



Тема Re: среща с мечканови [re: zkk]  
Автор ico_hmh (непознат )
Публикувано10.10.05 21:34



То май тоалетната хартия е най вайното и полезно не6то
Успех и дано сре6тата с ме4ката да баде сполу4на
Наслука



Тема Re: среща с мечканови [re: ico_hmh]  
Автор gligan81 (непознат )
Публикувано10.10.05 21:58



Братко ще се молиш да те подмине щот атакува ли те тогава стрелба.А иначе не е етично да я стреляш докато е с малки щото те няма да искарат много. Внимавай много при срещата усети ли те и ако е смалките ще се изправи задължително тогава трябва да си проявиш психиката.

Успех
п.с.внимавай при срещата но ако е мажкар без прошка че нада ли ще имаш друга възможност за среща с мечок



Тема Re: нема да се плашиш...нови [re: zkk]  
АвторKoлимeчkoв (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 18:16



За да избегнеш близка среща с мечка (мечок), трябва да не ходиш в гората!!!
Ако се скиташ из мечите територии, вдигай възможно повече шум, за да те чуе отдалече.
Мецаните нападат основно в 3 случая:
1.ако се срещнете на някоя тесна пътека и няма друг изход, освен да те прегази;
2.ако навлезеш в "жизненото й пространство" незабелязано, напр. береш си къпинки и опаааааа, без да искаш я настъпиш по опашката;
3.ако недайси боже се окажеш м/у майката и мечето (кажи си молитвата!) или някъде наблизо - викай олеее майкоо и бегай, колкото сили имаш

В останалите случаи мечката се плаши от човека, когато го усети, и се изнизва бързо по търлъци...



Тема Re: среща с мечканови [re: zkk]  
Автортpaпep (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 20:34



кажи каде е раиона де?



Тема Re: среща с мечка [re: тpaпep]  
Авторzkk (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 00:28



А защо ти е района ?
Ако си срещал кажи, ако не си, не ти и трябва !



Тема Re: среща с мечканови [re: zkk]  
Автор Ezekiel (25-17)
Публикувано16.10.05 18:01



Явно не му трябва!

А пък да я срешнеш е страшен късмет!

При нас 3 ти сезон намираме дири и следи и то от различни, съдейки по размера на следите и височините където беше сгъвала ябълките да ги бере

но никой още не е срещал, пък и за съседите не сме разбрали да са прибирали....

Така че май е доста сложна тази среща, все пак казват че е най-умния "хищник" в БГ.

And Mr. .45 here, he's the shepherd protecting my righteous ass in the valley of darkness.


Тема Re: среща с мечканови [re: Ezekiel]  
Автор GLOCK 17 (новак)
Публикувано20.10.05 11:44



Стига,бе.Досега някой да го е нападала мечка без причина?Поради естеството ми на работа годишно срещам по 7-8 мечки,четери пет случая с малки,но нито една от тях досега не е дала признак на някаква агресия.Има някой прости правила при среща с мечки които трябва да се спазват,най важното от които е никога да не бягаш/то не ,че ще ти помогне ,мечката развива до 40 км./,тя е доста умно животно и винаги предопреждава ако си нежелан, това съм го остановил от опит.Последната среща беше през септември,малко хора могат да се похвалят ,че са виждали мечка с три мечета,толкова се бяха захласнали по къпините ,че не ме осетиха кога съм се приближил.Разтоянието беше около 30 метра,майчето като ме осети ,че съм доста на близо за нула време си подкара чаветата и офейка.Дори и след толко срещи винаги ти се наежват космите,все пак си е доста големо животно.Но дори и да те нападне,което е почти невъжможно,ако си въоражен мечката се убива много лесно,пада по лесно и от дива свиня.Преди четири години обстреляхме стръвница,напъно законно с позволително за обстрел,колегата я повали с един изтрел от 40-50 метра .



Тема Re: среща с мечканови [re: GLOCK 17]  
Авторzkk (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 14:36



Здравей Глок !
В неделя от последния лов, бях гонач и вървях по дивечова пътека напречно на склона. Пътеката беше утъпкана и без листа, така, че ясно се виждаха дирите на животните. На мечката и меченцата бяха съвсем пресни и май вървях след нея, а тя към позициите ! След гонката, където отърваха прасетата, най горния ловец, при това опитен, се връща побелял и разправя за срещата ! Било е на косъм да се нахвърли, защото от едната страна са скали, а от другата отвес. Мечката се е изправила, изпръхтяла, тупнала с лапи обратно, колегата се засилил, пробягал 3 метра встрани и бил готов да стреля. Тя го гледала няколко секунди и минала с малките през мястото, където е стоял !
На втората гонка в друг район, отново мина мечка, по- дребна пак с две малки, видяна от гоначите ! Явно докато не изядат ябълките и крушите в района няма да се махнат, но така или иначе всеки път от началото на сезона имаме срещи ! Гъсталака и папратта са големи и срещите стават почти внезапно. Абе дай боже да не направим белята и в двата случая !



Тема Re: среща с мечканови [re: zkk]  
АвторZak (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 18:54



Внимавайте момчета,срещата с мечка е с неизвестен край как ще сварши. Аз лично ако е майка и кара мечета ще стрелям само ако ме нападне.Колегата казва че се исплашил опитния ловец да така е ,но това му прави ЧЕСТ той ако е искал да я грамне нямало да се стигне до там да му се изправя но той е видял че е майка и той може да се нарече съвестен ловец. Та така
При нас се варти един голям мъжки екземпляр ама не излиза ,умен,а иначе доидили ми няма прошка стрелям .

Наслука и стреляйте само по мажкарите ей




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.