Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ягдтериер или гонче?нови  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано31.08.05 11:40



Това е въпросът.

Джак-Ръселът май ще си остане един мил домашен любимец. Никаква злоба, никакъв хъс - само игри по цял ден. Тича след котките, облайва ги, но като ги стигне, само ги души и маха дружелюбно опашка. Умирам си от яд. Затова да си стои домашен любимец, а аз да се захвана да си намеря едно сериозно куче, пък белким прихване по-нататък и той от занаята... Трябва ми да гони хищници и се чудя коя порода е по-подходяща. И двете си имат предимства и не мога да реша. Нямам опит с нито една от двете породи. После да ви питам и кое точно гонче е по-добро за хищници - на мен засега ми допадат най-много трицветните.

Затова моля за вашия съвет.

Гончето е по-издръжливо и силно, но пък ягдтериерът ще се държи на по-близка дистанция, май се контролира по-лесно, ще става и за дупки. Апропо, той и ръселът влиза, но не съм сигурен какво ще се случи, ако вътре има лисица. От друга страна, ще го гледам в един двор (няма място за повече псета в къщи) и битовите условия няма да бъдат категория пет звезди, а доколкото знам гончетата са по-устойчиви на такова отглеждане.

Ще ми се кучето да е готово научено на хищници, за да не объркам нещо при дресировката. Ако знаете някое добро - казвайте. (пък и да не струва теглото си в злато, де )

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ И МНЕНИЯТА!



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: ДoнKиkoт]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 13:06



- Аз лично,ако реша да избирам бих заложил на Яктериера. Големи тапагьози са ,голями злобари, но обучиш ли го както трябва стават "часовници! Отличник е при лова на лисици - куче за подземен лов. Използват се и за лов на прасета.
-Успех и наслука!!!



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: ДoнKиkoт]  
Авторxънтъp (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 13:11



Дон Кихот,ако става въпрос само за хищници,според мен по -добре е ягдтериер,защото освен над земята ще ловуваш и на дупки. Няма разлика в издържливоста на условията на живот на двора между двете породи.Ако решиш да вземеш гонче,трябва да търсиш куче от линии със злоба към хищници.Бараците също се славят със злоба към чакали и лисици.Ако решиш за ягдтериер,пиши и ще ти дам телефон на човек от Пловдив,че ти е по-близо.
Джак-ръсела на каква възраст стана?



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: ДoнKиkoт]  
Авторslavena (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 13:52



обади ми се:0888 772980



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: ДoнKиkoт]  
АвторCowboy (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 14:30



Ягдериера е страшен тъпанар, по упорит е от магаре на мост. И страшно трудно се обучава на послушание. А инак е страшна злоба и не само към хишници а ми към всичко като почнеш от колеги ловци минеш през техните кучета, пък и към собственика си.

Наблюденията ми са от дружинката къде ходя на лов. Имаме един който на първия лов се сби с моя курцхар, и от тогава 2 години го гони в гората с лай. При което всички ловци се шашкат че гони по диря на дивеч.

Да не ми влиза в двора/къщата



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: Cowboy]  
Автор simeon1962 (охотник)
Публикувано31.08.05 15:39



Ягдтериера си е куче за всестранен лов. Както го обучиш.
А ако искаш можеш да си вземеш и ''Мерцедесът" на подземниците - уелски териер.



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: simeon1962]  
Авторpatelan (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 16:45



разбира се ягдтериер.гончетата са добри ако ти се чака да се приберат.преди 12 год.имах трицветно сръбско,което беше много добро за зайци ,но не ставаше за прасета.за ягдтериера нямаш проблеми.не се пъха в дупка освен от любопитство,ако не си го обучил за това.за свине е много добър и умее да се пази.става и за апорт на патици,ама трябва да го обучиш.....вярно е че е вироглав/повече мъжките/и побойник но се свиква.при обучението като хване диря на хищник или сърна,не давай на другите с тебе да им гърмят.като стане на 3 години вече няма да имаш проблеми,но преди това се научава на лесното........................



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: xънтъp]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано31.08.05 21:04



Джак-Ръсела вече навърши година, но акъла му детски. Изобщо не иска да ги хапе тъпите котки, само ги лае. Умен ли е, страхлив ли е не знам. Иначе ги гони сърцато, но не хапе и това си е.

Значи за ягдтериер да почвам да се настройвам...



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: slavena]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано31.08.05 21:07



Благодаря, записах си номера.

Засега още малко ще се поколебая, после трябва да подготвя колибата и тогава. Но няма да е много далечно бъдеще, де.



Тема Re: Ягдтериер или гонче?нови [re: simeon1962]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано31.08.05 21:16



Имам един приятел с мелез между уелски и ягдтериер. Има и други териери и веднъж ги пускахме заедно по полето и в едни дупки. Абе тоя уелския се изтрепа да дави джак-ръсела! Чак му остави четири дупки на врата за спомен. Като захапа и не пуска! Много голямо диване това куче! Но пък смело... майката си таковало! Напоследък почнало да хапе и хората в джипа вече. А са на една възраст с моето!

Но моето не е от ловуващи родители - домашен любимец ен-то поколение. Дай му да се търкаля на дивана по гръб целодневно. Докато събудя "дивото зове" у него голям зор ще е. Но сега като му взема някой научен батко, надявам се нещата да потръгнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.