Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 03.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nacionalna haikaнови  
АвторBaikal (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 16:51



Poneje ne lovuvah na 19.02.2005, kogato be6e nacionalnata haika, no razbrah, 4e nashata drujinka ne e ubila dori nito edin 4akal (da ne govorim za vylk), ako moje nqkoi da obobshti kakvi sa rzultatite ot nacionalnata haika za vylci!
Interesno mi da 4uq statisikata.



Тема Re: Nacionalna haika ИЗТРИТО МНЕНИЕнови [re: Baikal]  
АвторЛoвeц нa лoвци (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 18:39



Изтрито поради неизмеримата глупост на автора

Редактирано от AC на 20.02.05 22:40.



Тема Re: Nacionalna haikaнови [re: Лoвeц нa лoвци]  
АвторBaiakal (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 18:58



Шегаджия



Тема Re: Nacionalna haikaнови [re: Baiakal]  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано20.02.05 20:13



Ех,Ех колеги пак милитаристично настроени "смелчаци"си пъхат носа там кадето не им е мястото,/не ми се коментира,напират ми нецензурни определения/.
При нас ,традиционно тази хаика минава без успех,така беше и сега.Снощи по новините не се отчете нещо по-различно,така и в цялата страна.
Статистиката сочи,че по-же4е хищник се отстрелва при гонка за диво прасе и на варда.
Интересно ми бе друго;Днес като се пребирах към града видях как ловци беха заградили едно дере и без притеснение си чакаха гоначите които бяха вътре,а джиповете стояха на пътя.М/Б имат бележка за фазани или бекаси,но там няма нито едното пернато??????



Тема Re: Nacionalna haikaнови [re: stier]  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано20.02.05 20:24



Пропуснах да спомена за инфо на "незнаиния ложец",че хаики за ловци има постояннннно.Нужен му е само ценза и да гледа тъпо,НУГ набират такива,Но не му пожелавам да попадне на хаика за браконери от "ония",4е тогава не знам колко ще си отстреля 2 или 3.
Успех в мечтите....



Тема Re: Nacionalna haikaнови [re: Baikal]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано21.02.05 09:45



При нас два неуспешни изстрела по лисици и един видян (но поради бавните рефлекси на ловеца така и не стрелян) чакал.

Какво да се прави - нашата дружинка е по хвъркатия дивеч. По наземни цели няма тренинг.

На мен нищо не ми излезе, но пък за сметка на това толкова студ набрах... (незнайно защо бях решил, че времето ще бъде топло...)

Апропо, обикновено на хайка за хищници при нас никога не са се виждали толкова животни, но този път се чуваха изстрели, защото бяхме в нарушение - бяхме извикали едни спецове с гонче, учено на чакали и ягтериери.
Да се ловуват групово хищници без кучета винаги е било много забавно... за хищниците



Тема Re: Nacionalna haikaнови [re: Baikal]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 10:28



Националната хайка,според мен много закъсня!
Отново се доказа ,,гъвкавостта'' на системата.Групата ни не беше разочарована(три чакала,една лисица и една дива котка)но имаше и разкъсан
от хищници сръндак с великолепни рога.
Под контрола на представител от НУГ,същевременно бе проведена и таксация,
плачевна според мен.Празни хранилки и солища,непрезимували животни
(много останки от яребици,фазани,заек).По брега на р.Дунав и Огоста
лисиците се бяха гощавали с патици и гъски.Видяхме перушина навсякъде
по брега.
Накрая в селската кръчма разбора приключи с фразата:
,,То ние хората бетстваме,та дивеча ли няма...."




Тема Re: Nacionalna haikaнови [re: Baikal]  
Авторgorski (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 16:45



За пореден път националната хайка се превърна в узаконяване на последния бракониерски лов за годината.Организатора към местното ловно сдружение,което е към НЛРС се опитаха да извършат бракониерство в държавния ловностопански район.След предупреждение си тръгнаха и общо взето това бяха резултатите от хайката паднаха 4 чакала и 3 лисици.



Тема Re: Nacionalna haika [re: Baikal]  
Автор Bobiander ()
Публикувано23.02.05 09:51



Здравейте на всички ,
дружинката в която сме аз и баща ми за този ловен сезон е отстреляла около 15 чакала и може би между 5 и 10 лисици. Баща ми ми се обади че е излязъл с двете ни гончета в неделя и каза че според него кучетата са гонили около 4 часа в гората ВЪЛК. Аз все пак съм от равнинен район и това ми е много странно, но все пак баща ми е ловджия със над 20 годишен стаж и съм склонен да му вярвам. За съжаление в неделя е бил излязал сам и не е имал късмета вълка да му излезе близо. Само е видял многото дири в гората.
А за хайката може би наистина е закъсняла или по-скоро трябва да се провеждат редовно, защото само с един излет нищо не може да се направи, чакалите са дотатъчно хитри животни и доста трудно се издебват... т.е. трябва редовно да се дебнат :-)



Тема Re: ще ми простите невежеството [re: AC]  
Автор Bobiander ()
Публикувано23.02.05 13:41



Аз споменах че за нашия район не е характерно да има вълци защото е равнинен, а те както всички знаем са по-скоро по планините. А не бих казал че при наличието на множество чакали и едрият дивеч успява да отгледа успешно много малки ... Аз лично съм свидетел как в една гора в която ходим редовно на лов когато има много чакали ( говоря на гонка по пусиите да видим 10 и повече ) друг довеч почти не се вижда , и как при тяхното прогонване ( по един или друг начин ) дивеча който се вижда в гората значилне се увеличава ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.