Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема BG Калашников за лов...  
Автор CBETУЛKATA ()
Публикувано14.02.05 09:38



Здравейте,
Имам намерение да купувам за лов от българските пушки на Арсенал /модификация на Калашников SLR-95, SLR-96 или SLR-97 Lux, калибър 7,62/. Много ще съм Ви благодарен ако дадете някакво мнение и впечатления за тях. Добър избор ли е като цена, качество и възможности?



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: CBETУЛKATA]  
Автор Jull ® ()
Публикувано15.02.05 02:29



А каква друга пушка имаш?



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: Jull ®]  
Автор CBETУЛKATA ()
Публикувано15.02.05 10:42



Ами може би това ще ми бъде първата....



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: CBETУЛKATA]  
АвторGaro_dai (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 13:34



Единственият плюс на тия пушки според мен е евтиният патрон,но това е относително защото разнообразието на куршуми е малко.Куршумът е твърде лек за диво прасе,за сърни,чакали,вълци да-но за нещо по едроОт въпроса ти останах с впечатление че не те вълнува естетиката на оръжието?При днешното изобилие на пазара,аз бих избрал нещо друго-това за мен не е ловно оръжие.Неудобен приклад-като цяло лош опит за тунинг на калашник в ловен вариант.Финландците до някъде се справиха с тяхният ВАЛМЕТ ХЪНТЪР и калибъра е по добър 30-06- 308Win.Все пак не знам на какъв лов ходиш предимно.Поразгледай обявите за оръжие-прави ми впечатление че се предлагат много такива 2ра ръка-ако са толкова добри за лов защо ще ги продават ?Ти си знаеш все пак,ако искаш да си ба`т РАМБО в гората-ТОВА Е ПУШКАТА



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: Garo_dai]  
Автор CBETУЛKATA ()
Публикувано15.02.05 14:40



Ами честно казано колкото и глупаво да звучи точно визията на Калашников ме привлича най-много. Е разбира се не се забравят и другите плюсове на автомата та за това се насочвам към пушките на Арсенал. Мислил съм си и за Драгунов но пак нещо не ставала точно за ловуване в BG.
В лова съм абсолютно начинаещ и тепърва ще ходя, но не бих отказъл нито на прасе нито на чакал или вълк...



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: CBETУЛKATA]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано15.02.05 15:31



Калашников и за сърна не става. Ще ти се смеят ловците. Едно време партийните босове ловуваха с Калашников ама го използваха като пълен автомат (един вид картечница).

Лова не е стрелба по животни. Иска се знание и етика. Вземи си го но го използвай на стрелбището. За лов - пушка, револолвер, лък, капан или въдица.

На слука



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: CBETУЛKATA]  
Автор Jull ® ()
Публикувано15.02.05 21:46



Автор: CBETУЛKATA
Тема: Re: BG Калашников за лов...

Ами честно казано колкото и глупаво да звучи точно визията на Калашников ме привлича най-много. Е разбира се не се забравят и другите плюсове на автомата та за това се насочвам към пушките на Арсенал.



Недей да се сърдиш! Не искам да те засегна по никакъв начин, ама още първият ти пост ми прозвуча някак не сериозно.
Не случайно те попитах каква друга пушка имаш.
Нормално когато някой стане ловец първо си купува гладкоцевна пушка - универсална за всякакъв вид лов, и евентуално след това се ориентира към нарезно оръжие, което е с по ограничено поле на използване.
Да беше попитал за всичко друго, ама ти направо ми изкара акъла - Калашников или Драгунов!!!!
Лелееее.....
Че какво ще правиш с тях???
Пък и нито са нещо кой знае какво, (еле пък бутафорията на Калашника) нито имат според мен някакви плюсове.
А пък и производството на Арсенал отдавна не е това което беше (а особено за гражданска употреба то никого не е и било качествено).
Колегите вече ти обясниха, та няма да ги повтарям, за какво става въпрос.
Все пак парите са си твои, но приятелски съвет и от мен - не си ги хвърляй на вятъръ за глупости.
Ако случайно си се впечатлил от визуалния им ефект в някой екшън филм, то да знаеш, че това не е вярно, а деиствителността е коренно различна.
Така че решението ще си го вземеш ти самият, но пак те съветтвам обмисли и прецени нещата отново.

Успех, и ако пак имаш нужда от помощ - питай!



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: Jull ®]  
Автор CBETУЛKATA ()
Публикувано16.02.05 08:35



Ами благодаря на всички за мненията.
Явно ще трябва да премисля нещата по-добре. Все пак казах, че съм абсолютно начинаещ и като се прибави и големия мерак може би се получават подобни недоразумения....
Незнам, но от ваши колеги съм чувал, че едва ли не Драгунов е върха на сладоледа, но хора разни - мнения различни....



Тема Re: BG Калашников за лов...нови [re: CBETУЛKATA]  
Автор killin (me)
Публикувано16.02.05 12:33



да и аз съм съгласен че Драгунов е върха на сладоледа, но за бойна карабина, за каквато е бил създаден, а щом ти трябва ловна пушка - послушай хората какво ти говорят, те имат повече опит със сигурност

а и защо търсиш карабина, а не гладкоцевна пушка....

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: г-н Светулковнови [re: CBETУЛKATA]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано16.02.05 21:34



Няма нищо лошо да използваш Калашник за лов, но трябва да се спазват ДВЕ много важни условия:
1. Никакъв лов с военни патрони. Лов само с патрони, които имат куршум с отвор на върха или са с мек връх (оловото да се вижда).
2. Трябва да си добър стрелец и да знаеш къде точно да улучиш животното.

Цялата работа е куршума да се разтвори (разшири) след като е влязъл достатъчно дълбоко в месото (около 15 см) за да разкъса мускулите и да причини бързо изтичане на кръвта.
За сърна 7,62х39 има достатъчно тежък куршум и скорост. Това, дето му викат .222 или .223 дори и да е магнум, е много по-лош калибър за сърни. В САЩ този калибър е забранен за лов на по-голям дивеч от заяк или диво куче.
За Калашников има куршуми от 122 до 154 гр. с отвор на върха и с мек връх, които са достатъчни за сърна, докато куршумите за .222 и .223 са от 45 до 64 гр., което е недостатъчно за по-голямо животно от чакал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.