Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема МОЛБА ЗА ПОМОЩ!  
АвторЮ. Чakъpckи (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 14:11



Колеги знам, че този форум не е най-подходящия за подобна обява, но се надявам, тези които имат ловни кучета да ме разберат! Просто опитвам НАВСЯКЪДЕ - за каквотото се сетя.
На 01.12 вечерта в района на Южния парк, между ЖК Иван Вазов и ЖК Стрелбище, се изгуби мъжки черно-бял Пойнтер.
Кучето е на 7 месеца, в окраската му преобладава черният цвят. Само краката и корема му са бели.
Ако някой го е забелязал, има сведение за него или го е намерил, МОЛЯ ВИ! ОБАДЕТЕ СЕ!
тел. 952 06 91, JSM 0899 801876
Юлиян Чакърски
ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!



Тема Re: МОЛБА ЗА ПОМОЩ!нови [re: AC]  
АвторЮ. Чakъpckи (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 16:43



Благодаря ти за топлите думи и съчувствието. За разлика от теб един "доброжелател" се чудел, как можел човек да си загуби кучето?
Едва и ли има ловец, който да се похвали че неговото куче или кучета никога не са се губили, на мен също ми се е случвало и друг път. Но едно е кучето да се загуби за няколко часа в полето или балкана и съвсем друго да потъне в големия град.
Стара и гнусна истина е , че ловни кучета се крадат с цел препродажба. Както и че враждуващи дружинки взаимно си батисват кучетата защото им влезли в района. Това за мен са изключително отвратителни неща, искренно се радвам обаче когато от време на време някои крадец си намери майстора.
Мисълта ми обаче беще за нещо съвсем различно. Че в общи линии съществува ловджииска солидарност е факт неоспорим. Но по отношение на ловните кучета нещата се поставят на не съвсем сериозна основа, особено пък от тези , които нямат токива.
Сутринта в ранни зори бях в прословутия "Лозенски приют", за радост и същевременно за съжаление моето Пойнтерче го нямаше. Сле това звънейки по приятели и познати разбрах че в Мировяне се разхождало черно бяло ловно куче. Току що се връщам от там. Наистина там се разхожда един Английски сетер. А предполагам, че някой човек някъде си скубе косите, като мен в момента. Но се чудя как да му помогна. Ще оставя съобщение и в "Домашни любимци", но няма гаранция че собственика на кучето разполага с компютър и се рови в нета. Затова се надявам, ако някой чете това и се сети че познава или е чул за някой да си търси Английския сетер да му съобщи. Ето и малко подробности, за които разпитах:
Кучето се е появило в Мировяне в края на лятото. Черно бял Английски сетер, на видима възраст 8 - 9 години. Предполагам, че по тази причина все още не е изчезнал. Но се съмнявам собственика да го е изхвърлил заради възраста. Храни се от боклукчийската кофа в центъра и ако някой му подхвърли нещо, но не дава да бъде хванат. Аз лично опитах.
Дано да бъда полезен на някого.
И дано да си намеря моето момче.
Оце веднъж ти благодаря
АС, за доброто отношение и разбирането.



Тема Re: МОЛБА ЗА ПОМОЩ!нови [re: Ю. Чakъpckи]  
Автор ACМодератор (Sixpounder)
Публикувано03.12.04 20:36



по повод това за което си написал и малко встрани от темата, тук, в САЩ преди една седмица някакви се скарали за ловна позиция или нещо такова и един зел та опердашил други 6-ма. твърдял после че е самозащита, но пък телата били пръснати в радиус от 100 метра и някои били простреляни в гърба. та така, като събереш прости хора с пушки и сакатлъка е готов

Редактирано от AC на 03.12.04 20:37.



Тема Re: МОЛБА ЗА ПОМОЩ!нови [re: Ю. Чakъpckи]  
АвторЮ. Чakъpckи (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 14:09



Колеги!
След 3 нощи, 2 дена и сума перипетии, Пойнтерчето отново си е при мен!!!

Благодаря на всички, които ме разбраха и помогнаха!
Юлиян.




Тема СУПЕР!!!нови [re: Ю. Чakъpckи]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано04.12.04 16:21





Дано никога повече да не се губи!



Тема Ето го!нови [re: Ю. Чakъpckи]  
АвторЮ. Чakъpckи (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 13:48



Нали се казва, че: "Всичко е добре, когато свърши добре"

Това е "Грозничето", заради което се побърках.



С информация и помощ от една добра жена и тройна комбинация го открих през два квартала в трети.
Бил е "намерен" и "услужливо" прибран след 30 минути на 100 м. от мястото където ми изчезна от погледа.
Много въпроси ми се искаше да задам, но не го направих.
Радвам се, че въпроса не излезе от рамките на добрия тон.
Извинете ме приятели ако пиша малко грубо, но все още като си припомня - започва треска да ме тресе.



Тема Re: Ето го!нови [re: Ю. Чakъpckи]  
АвторYank1911 (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 05:49



Хайде честито и на кучето и на теб.
Въпрос: не връзвате на шията медалион с телефонен номер или адрес? Аз поне сън се обаждал на половин дузина собственици. Имаше един лабрадор на име Маги (вечно гладна), която всеки втори ден изминаваше по една миля да си "общува" и похапне с моите кучета.

Едно друго куче ни "гостува" от поне 10 мили разстояние.

Има транспондери, които се използват от биолозите да следят миграцията на птици и животни. Може би могат да се използват.

В последно време започнаха да инплантват чипове в телата с оглед "разпознаване".

И все пак добрата трениривка или дългия лиш вършат най-добрата работа.



Тема Re: Ето го!нови [re: Yank1911]  
Автор[b][i][blue]Ю. Чakъpckи[/blue] (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 12:58



Напълно си прав да ме питаш. Вината, че Бенито не е обозначен до сега по никакъв начин си е единствено моя. Не че се оправдавам, но още чакам да му направят радословието за да му татуирам регистрационния номер.
Не знам дали ще ми повярваш, но в кошмара докато го търсех, си мислех как ако го намеря ще го нарисувам целия с телефони, номера, адреси, имена и какво ли още не.
Но винаги така става - като влезе каруцата в реката, тогава пътища много.
Че регистрационния номер, ще му бъде татуиран спор няма. Но от тук нататък се чудя какво още което в нашите - Български условия има смисъл да направя. Грешно се изразих - в крайна сметка във всяко нещо има смисъл, но дано не се случва в такива моменти най голяма роля играе субективния фактор - т.е. този който го намери. При добро желание и без никаква информация може да се прави опит да се търсят стопаните и обратно.
А по отношение на нашийниците - сърце не ми дава да ги пускам да ловуват с нашийници. Наремето видях куче, което се беше заплело с нашийника в един гъсталак, въкреки че гледах как в Гъция ловуват на бекаси и кучетата бяха с нашийници със звукови сигнализатори.
Аз май се увлякох с писанието. В крайна сметка по никакъв начин не може да се предвиди какво евентуално може да се случи и в съответствие с това да се вземат превантивни мерки. Ами дано да не се случва.
И понеже започнах, да ти разкажа един случай с баща му преди две години.
Ловувам с три кучета в едно септемврийско поле. Може бе знаеш, че Пойнтерите по принцип работят на доста широк фронт и практически е невъзможно непрекъснато да имаш визуален контакт с тях.
Та вървя си аз и като че ли нещо подсъзнателно ме накара да мина през една туфа около 150 кв. м., обрасла гъсто с 60 -70 см. паламида.
По средата на туфата (тя затова е останала необработена)за малко да падна в изостанала от някога отводнителна шахта. Тръбата беше с диаметър към 2 метра и толкова дълбока, а ръба и на нивото на земята. Поглеждам надолу и виждам моета куче стои на дъното и гледа тъпо към небето. Та после си мислех, какво щеше да стане ако бях минал само 5 -6 метра по в страни.
Та такива работи.

Да сме живи и здрави, и всяко зло да ни забрави!



Тема Re: Ето го!нови [re: [b][i][blue]Ю. Чakъp]  
Автор3мeй (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 22:07



Мда, радвам се, че си си намерил кучето.
За съжаление обаче моето така и не се намери, въпреки обявеното възнаграждение. А най-лошото, е че съм убеден, че го откраднаха ловци от съседна дружинка, но вече кой знае в кой край на България е.
Преди две седмици си взех две гончета и сега се чудя как да ги обознача, та приемам съвети. ЗА нашийниците не става, защото наистина се заплитат в тръните, а и са по-лесни за улавяне от други хора...



Тема Re: Ето го!нови [re: 3мeй]  
АвторЮ. Чakъpckи (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 11:38



Жалко за хубавото куче. Виждал съм го в галерията, ако става думу за него. Наистина съжалявам!

Ще прозвучи сигурно по бабешки, но на тая свиня дето го е откраднал, а и на всички които крадат кучета да им изсъхнат ръцете мръсни!!!

Не знам, какъв съвет да дам. Аз самия не съм съвсем наясно как по добре да обознача кучетата си.
Със ситурност на моя, освен регистрационния номер на БРФК ще му натуирам и телефонен номер. Като освен на ухото, ще му ги татуирам и от вътрешната страна на заден крак.
Знаеш, че кучето като си играе почти винаги си търка гърба, та ако някои не види татуировката на ухото, нямя как да не я забележи на слабините.
Та после (то да не се случва да изчезне) като се намери, тези у които е, да не се правят на пиленца, че не са знаели какво да правят. Както беше случая с доктора при когото беше моето куче.
Сега много тръбят за някакви индитификационни чипове.
Това е много хубаво нещо, но за нашите условия ми се струва че е малко изгъзично. Но пък ако човек може да си го позволи финансово, то в това няма нищо лошо.
Сигурен съм, че с това си мнение ще предизвикам вълна от упреци и нравоучения. Но нека за момент възпроизведем някаква сцена от действителноста.
Да си представим, че бай Пешо действително е намерил кучето. И от тук няколко въпроса:
Чувал ли е бай Пешо, че кучета се маркират с чипове?
Знае ли как изглеждат и къде се инплантират?
Има ли представа, къде има скенер за да разчете чипа?
Ще му се занимава ли, ако живее в Зимевица например да дайде с кучето в София и да търси скенер?
Колкото и да е тъжно, към настоящия момент ми се струва че по примитивни и първосигнални обозначения биха били по ефективни.
Ако някой се сеща за друго, при добро желание нека пише.
Та това е Змей моето виждане към момента.

Пази новите "момчета" и ако искаш покажи снимка да ги видим.

Видях и сетера, добър е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.