Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Най-хубавата ловна пушка  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано30.03.04 20:17



Какво е вашето мнение, предпочитания, опит?
Да е надцевка (в краен случай успоредка), до около 1000-1500лв (пряко сили), красива, издръжлива точна... абе с две думи, да е пушката-мечта!

Благодаря за отговорите!



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ДoнKиkoт]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 22:32



Az zalagam na polu-awtomatite, a gledam, 4e i SET sa6to...



Тема Меркел на старо...нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано31.03.04 09:44



Ама ако намериш някой наследствен, дето е думнал има няма 50 пъти...

И ще си много напред...

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Меркел на старо...нови [re: Set]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано31.03.04 10:47



Това според мен е оръжие за украса на стената, а не за лов. Особено като се има предвид , че някои представители на марката струват колкото апартамент



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: AC]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано01.04.04 12:45



Трудна работа това с Мосинката
Номерцата гледат КОСаджиите, не приклада...

Иначе въпросът ми беше за евтина и хубава гладкоцевна двуцевка... обаче след кратък, но енергичен маркетинг установих, че май такова животно няма... и ще се наложи да се вслушам в практичните съвети за ловен автомат... Колкото и неприятно да ми е, ще свикна!
Към това ме насочи нашият общ познат и виден експерт на Вип трейд





Редактирано от ДoнKиkoт на 01.04.04 12:49.



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: AC]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано01.04.04 15:10



Влекат ме единствено двуцевките, ама се оказа, че не ми стигат стотинките

Помпа за лов не е гот (според мен) - по-добре за ИПСЦ

Стожерът е 800 кинта и като за начало май е оптималното решение, защото вътре бил кажи-речи Бенели - лидер в производството на ловни автомати... въпреки, че се разминава доста с мечтата ми за красива двуцевка...



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ДoнKиkoт]  
АвторYank1911 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 23:36



Krasivata dvuzevka ia ostavih (Beretta 687 Silver Pigeon II $2700). Zamenih ia vremeno s moia star Remington 11-87 s koito sam hodil na vsichki vidove lov (small and big game) (kam neia imam Hestings barell, koito e rifled ie z stava za sabot slugs).

Prichinata za zamianata e che kato streliam 300-500 patrona dnes rukata mi otpada da ia otvariam i zatvariam chupeshtata se zev. Ot druga strana ne triabva da ia chistish s mesezi (provided che si strelial s hubavi shells). Ot druga strana, ako horata s koito streliash sa snoby ili imash namerenie da "do business", togava te poshreshtat spored pushkata i drehite. Vajnoto e da ne si mnogo po-dobur ot tiah (i da im pokazvash kak da sa po-dobri). Govoria za skeed, trap or sporting clays ili bird hunting.

Tai kato az iskam da sam "in between" (tendenziata v posledno vreme v US sa gazovite pushki) vchera si poruchah Beretta Al 391 Teknys Gold Sporting with a blue bird logo 30". Mnogo fancy e i kato ia vidiah (28" model) mi lepna i na rakata i na sarzeto. Kak ia porachah (only in America style - ot kolata po telephona v Kentuky (nai-dobra zena) i oshte edno obajdane na moia dealr v NY i dnes pushkata e izpratena. V ponedelnik, kato se vurna shte ia namera v sanduka za dostavki).

Pushkite, koito pokazvash niama samnenie sa dobri. Zabeleji priklada - malko pada nadolu, koeto predpolaga che vrata to triabva da e po dulag - processa se kazva fitting i e mnogo vajen kak shte streliash s pusktata). Baretta prilaga taka narechenite shims (tova sa metalni plastinki koito se montirat mejdu darvenia stock and the receive-a.) za da mojesh da ia naprvish da se lovka.

Ako mojesh procheti za gun fitting on the web. Mnogo e vajno.

PS Benelli ima model, na koito reloading-a ne ot gazovete. Niama nujda da se chisti mnogo chesto. Vapros na vkus i navizi.

PS1 - Dvuzevkata shte ia paza za bird hunting - po lesno i po bezopasno hodish po zemiata s neia.

PS2 - Dulgata zev ima po goliamo predimstvo v preformance, no e po trudno da se nosi na poleto.

E vijdash zashto ni triabva zial arsenal ot pushki za da imame nai dobroto za vseki otdelen sluchai (tova malko saprugi go razbirat).

Have Fun



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ДoнKиkoт]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 13:46



ДонКикоте - ако искаш моето скромно мнение ще ти кажа следното:
1. Ако искаш пушката за лов и не си снобар моя съвет е - надцевка ИЖ 27 М , на старо , задължително съветска - руските след 90 та г. са кофти - за лов на дребен местен дивеч - става и за прасета също. Цена - около 400 лв. Това е пушка без никакви претенций - яка , малко тежка но няма забележки. Ако си привърженик на едрия лов - задължително автомат - имаш 5-6 изстрела вместо 2. Предимството на надцевката е че при смесен лов - примерно яребица и ти излезе заек - можеш да му стреляш със шока - на автомата какъвто шок сложиш - стреляш само с него. Ако напипаш запазен МЕРКЕЛ - давай смело - или ако не го вземеш - обади се - аз съм му мераклия.


Айде да идва пъдпъдъка ,че вече се не трае!



Тема След мен !!!! :-))))))))))нови [re: Caшo]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано02.04.04 16:39



Казал съм, че ще имам такава пушка (не от снобизъм а по любов) и ще го бъде !!!

Пък ако ти чуеш - свиркай!!!

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: Yank1911]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано03.04.04 09:37



Благодаря ти за отговора, Янк!

Убедеността ми, че съм постъпил правилно се затвърди!

Първата е вече факт, сега остава да се образовам теоретически и практически и най вече да се науча да стрелям с нея бързо и инстинктивно.

Оказа се, че е огромна разликата между прицелната стрелба с пистолет и бързия, светкавичен ловен изстрел... но това му е хубавото на живота, че постоянно изникват предизвикателства и нови неща, които човек да преодолява и да се усъвършенства...

Още веднъж ти благодаря! Обезателно ще потърся инфо за тоя gun fitting.

Наслука!

П.С. А Как ви завиждаме оттук на пазаруването "America style"....



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: Caшo]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано03.04.04 09:42



Охо, това е мнение на печен ловец!
Благодаря ти!

Наистина, врелите и кипели в тая област, с които разговарях ми дадоха този съвет. И аз ще се вслушам, наистина. Напипах автомата, колкото и да не ми се искаше, сега се оглеждам за надцевка втора употреба, а също и за успоредка с петлета - много ми харесват оръжия с петлета



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ДoнKиkoт]  
АвторyANK1911 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.04 04:26



Vzeh ia.





Тема ЧЕСТИТООО!!!нови [re: yANK1911]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано05.04.04 08:53



Красотаааа!!!



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ДoнKиkoт]  
Автор ETE (непознат )
Публикувано05.04.04 17:58



Тези с петлетата са страхотни.Аз си купих една ТУЛА преди години 16К.Стреля като топ.Има голяма далекобойност и пробивна сила.



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ETE]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано05.04.04 19:27



Точно такава са ми намерили в някакво село за 100 лв, заедно с патроните.


Можеш ли да ми разкажеш повече за тая пушка? Аз знаех за ИЖ и ТОЗ и се чудех дали правилно ми я описват, като говорят за Тула...

Благодаря ти!



Тема Re: Най-хубавата ловна пушканови [re: ДoнKиkoт]  
АвторETE (Нерегистриран)
Публикувано11.04.04 17:39



Успоредка,ако не си свикнал трудно се стеля.Има голяма далекобоиност.Красива пушка,малко е калпав приклада,но можеш да си го смениш.Страхотна оксидация,ръжда не я лови.Недостатък не са хромирани цевите и често има язви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.