Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема ribolov na somнови  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано13.09.03 10:42



niakoi ot kolegite po-opitni ot men v taia nasoka moje li da mi dade suvet kak da otsiavam po-malkite somcheta... na kvo da hvurliam che da se loviat po-golemi. che ima tuka v ezeroto mnogo manechki i samo muka da gi otkachash posle.

predpochitam cial den da drupne edin put no da znam che e neshto koeto si zaslujava

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
Автор boka_J (непознат )
Публикувано16.09.03 05:07



niamam mnogo opit v hvashtaneto na som, no naposleduk se nameri tuka
edno miasto(TEC-Gulubovo, az sum ot St.Zagora), kudeto ima dobro kolichestvo
som, i kanalen(americanski) i obiknoven.Tam az hodia glavno da si hvashtam s shtekata karakudi i chat-pat sharan, no ima i dosta somajii.Povecheto hvurliat na grozd zemni i naistina hvashtat chesto, no somcheta ot 0.200-1 kg.
Tia koito hvurliat na karakudka na duno vadiat po edrite....puk i karakudkata im hich ne e karakudka mi e okolo 100-150 gramova taranka.....



Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
Авторpolfish (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 09:09



Наистина ти трябва по едра стръв за по-голям сом и естествено по голяма кука. Аз улових 11 кг. сом на кука незнам колко нули и влакно 050. За предпочитане е куката да е свободна т.е. за нея ако е с ухо или над нея на влакното връзваш на по тънко влакно и кука около № 1 и на нея закачаш стръвта. Можеш и две или три куки да вържеш за да приличат на рояк рибета, не се притеснявай, че ще се оплитат. И последно - влакно 050 или по дебело и яко дърпане. Охлаби аванса да се изнизва почти свободно и не хвърляй много навътре. УСПЕХ.



Тема Re: ribolov na somнови [re: polfish]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 10:31



Къде го хвана?
Дребните се хващат лесно наистина, но 11кг е доста добре...



Тема Re: ribolov na somнови [re: Teдo]  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано19.09.03 10:43



dnes hodihme s edin priatel i toi zakachi edin dosta goliam som. no pust kusmet. skusa mu do brega.

inache az furliah na malko kosturche barem neshto po-goliamo se izluje, ma nishto.

a niakoi ustroistvoto na klionk moje li da mi obiasni. moje puk s takiva takumi da izlujem neshto po-goliamo

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: Кльонкнови [re: AC]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 15:47



Вече ги продават под път и над път, ама дали са добре направени... Освен това трябва някой да те научи как се "кльонка"
Най-ефективна е комбинацията лодка, ехолот (сонар) и кльонк - като намериш сома, почваш да го мамиш с кльонка докато се дигне и захапе стръвта...



Тема кльонкнови [re: AC]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано25.09.03 16:43





това има в нета, аз лично не съм ходил за сом и не знам как се лови

Ако има нещо, няма нищо

Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
АвторCлaвe (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 21:54



Значи слушай са от брега хич и не се надявай на голем сом,и да ти удари случайно,ако е по голем,само ше го отгледаш,винаги си намира къде да уплете
и да ти скъса.......единственният начин е само с лодка и клйонк,ако те интересува как става питай.....



Тема Re: ribolov na somнови [re: Cлaвe]  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано02.11.03 14:59



interesuva me. pitam. tochno v tazi tema :)))

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
АвторSlave (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 13:22



Значи,кво ти требва
1- гумена лодка с твърдо дъно от 2 и 40 до 3 и 40
2 две или три здрави пръчки,по възможност,плътни9мани ги карбововите,чупат се,не по дълги от 190 см
3-макари големи сжелезна шпула,или най добре,мултипликатор
4-Влакно здраво 1 мм-дебелината да не те претеснява,тя не му влиае
5-куки----една здрава единица,лазарно наточено 6-8 нули и на 2см. под нея здрава тройка)провена)4ри нули
6-клъонк
7- канджа
8-парашут
9-това е всичко-ехолот не ти е нужен
като станеш готов с тия работи ще ти кажа по нататъка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.