Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Много съм доволеннови [re: Плyвka]  
Автор gorskiq (ловец и рибар)
Публикувано18.12.04 13:55



вчера след обяд реших да се поразходя до Дунава(аз съм от Русе) и да видя как стоят нещата.имаше доста колеги с що годе добър улов-по няколко скобара,бели риби и щуки.днес сутринтарано рано нарамих една пръчка грабнах кутията с изкуствените примамки и газ на помпената станция на 9-ти километър (за русенци мястото е ясно но за другите:на около 9 км срещу течението на Дунава от русе).бях приятно изненадан като излязох на терасата сутринта да видя как е времето бях приятно изненадан от тплото време.само вятъра дето не ми вдъхваше много доверие.
към 7 часа бях на "обекта".закачих въртяща се блесна №4 и почнах да деиствам.първия удар и сефтето беше около 7:30-щукичка.целувка поръчах и да извика маика си,баща си,баба,дядо.....до 9-то коляно и обратно във водата .към 8 удари пак но този път не се оттърва от кошчето-беше в нормата хубава щука около килограм.до към 10 нямаше никакъв удар.реших да се спусна до едно от "моите места" надолу по течението.междувременно сменях непрекъснато блесните-като номерация,въртящи се и клатушки.като пристигнах на "моето място" там вече имаше един колега които ловеше на жива рибка и на плувка до едни драки,а също и на дъно(това място се явява яма изкопана от драгата и за запознатите с риболова по дунава знаят че рибата зимува именно по тези ями)та колегата беше измъкнал доста хубава бяла риба и само това.каза че предимно дребосък излиза и затова е само с един брой риба в живарника,но тя тъй както ми се видя почти запълваше дневната норма.
аз слязох в долния краи на ямата и започнах да мятам срещъ течението по близо до брега.удар не закусня.бяла риба,но пак маломерна.за половин час имах 5-6 удара от които 3 успешни но пак бяха маломерни(щука и бяла риба).
смених мястото в горния краи на ямата също и блесната с по голяма клатушка
№5 с заметнах.на 10-тото замятане беше 1 удар.бая се гъна пръчката, но след около 20 минути рибата беше в манчока(кеп по русенски).прекрасна бяла риба 3.200 кг.на ямата хванах и още една щука около 1.5 кг.
дневната норма за мен вече е изпълнена.но не ми се тръгва от дунава.времето хубаво имаше доста колеги по брега...та реших да пробвам и на туистер.до към 12:30 имах 15-тина удара но рибите които извадих бяха все маломерни.
изключително съм доволен от последния си излет за годината(наближава сесията и трябва да се учи).та реших да споделя с вас защото рибата е необичаино активна спрямо предходните 1-2 години.това ми мнение споделиха и доста колеги с които поприказвах вчера и днеска.
весели празници на всички.успешна 2005 година и много много СЛУКА на всички

the show must go on


Тема Re: Много съм доволеннови [re: gorskiq]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано19.12.04 08:33



Браво Горски за добрия излетНаправо ти завиждам за това че си толко близо до Дунава и имаш възможност да риболовстваш на голямата река когато си поискаш.Желая на всички колеги много слука през новата година



Тема Re: колегинови [re: Плyвka]  
Авторkaмeн (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 15:34



колеги дайте малко информация къде може човек да начеше малко крастата ??? благодаря !



Тема Re: колегинови [re: kaмeн]  
Автор gorskiq (ловец и рибар)
Публикувано06.01.05 19:52



e kaji pone ot kade si? 6toto taka i v amerika moga da te pratq

the show must go on


Тема Re: колегинови [re: gorskiq]  
Авторkaмeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:23



от пловдив съм . мислихме да ходим на овчарица но отзивите от там са отчайващи. нещо теца неработи и водата била студена . пълен валат! та за това питам?



Тема Re: колегинови [re: kaмeн]  
Автор gorskiq (ловец и рибар)
Публикувано08.01.05 14:01



аз за съжаление съм от русе.и не мога да те посъветвам.влез в http://www.ribolovec.com/forum там повечето колеги са от пловдив
НАСЛУКА

the show must go on


Тема Re: колегинови [re: gorskiq]  
АвторKAMEH (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 16:47



БЛАГОДАРЯ, ВЕЧЕ СЕ РЕГИСТРИРАХ!



Тема Re: Къде кълве рибата в момента?нови [re: Плyвka]  
Авторtaralej (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 20:42



A be interesni hora sme nie ribarite



Тема Ивайловграднови [re: Плyвka]  
Авторbastio (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 22:17



Ние решихме да мръднем до Ивайловград.Ама студ, някои да знае за база на язовира,и да сте чували нещо наскоро
Мерси



Тема Re: Къде кълве рибата в момента?нови [re: Плyвka]  
Автор MLADEN (непознат )
Публикувано20.03.05 11:30



В МОМЕНТА КЪЛВЕ ШАРАН ПО СРЕДНОТО ТЕЧЕНИЕ НА ЯНТРА КЪМ ГРАД ПОЛСКИ
ТРЬМБЕШ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.