Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема ribolov na som  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано13.09.03 10:42



niakoi ot kolegite po-opitni ot men v taia nasoka moje li da mi dade suvet kak da otsiavam po-malkite somcheta... na kvo da hvurliam che da se loviat po-golemi. che ima tuka v ezeroto mnogo manechki i samo muka da gi otkachash posle.

predpochitam cial den da drupne edin put no da znam che e neshto koeto si zaslujava

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
Автор boka_J (непознат )
Публикувано16.09.03 05:07



niamam mnogo opit v hvashtaneto na som, no naposleduk se nameri tuka
edno miasto(TEC-Gulubovo, az sum ot St.Zagora), kudeto ima dobro kolichestvo
som, i kanalen(americanski) i obiknoven.Tam az hodia glavno da si hvashtam s shtekata karakudi i chat-pat sharan, no ima i dosta somajii.Povecheto hvurliat na grozd zemni i naistina hvashtat chesto, no somcheta ot 0.200-1 kg.
Tia koito hvurliat na karakudka na duno vadiat po edrite....puk i karakudkata im hich ne e karakudka mi e okolo 100-150 gramova taranka.....



Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
Авторpolfish (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 09:09



Наистина ти трябва по едра стръв за по-голям сом и естествено по голяма кука. Аз улових 11 кг. сом на кука незнам колко нули и влакно 050. За предпочитане е куката да е свободна т.е. за нея ако е с ухо или над нея на влакното връзваш на по тънко влакно и кука около № 1 и на нея закачаш стръвта. Можеш и две или три куки да вържеш за да приличат на рояк рибета, не се притеснявай, че ще се оплитат. И последно - влакно 050 или по дебело и яко дърпане. Охлаби аванса да се изнизва почти свободно и не хвърляй много навътре. УСПЕХ.



Тема Re: ribolov na somнови [re: polfish]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 10:31



Къде го хвана?
Дребните се хващат лесно наистина, но 11кг е доста добре...



Тема Re: ribolov na somнови [re: Teдo]  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано19.09.03 10:43



dnes hodihme s edin priatel i toi zakachi edin dosta goliam som. no pust kusmet. skusa mu do brega.

inache az furliah na malko kosturche barem neshto po-goliamo se izluje, ma nishto.

a niakoi ustroistvoto na klionk moje li da mi obiasni. moje puk s takiva takumi da izlujem neshto po-goliamo

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: Кльонкнови [re: AC]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 15:47



Вече ги продават под път и над път, ама дали са добре направени... Освен това трябва някой да те научи как се "кльонка"
Най-ефективна е комбинацията лодка, ехолот (сонар) и кльонк - като намериш сома, почваш да го мамиш с кльонка докато се дигне и захапе стръвта...



Тема кльонкнови [re: AC]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано25.09.03 16:43





това има в нета, аз лично не съм ходил за сом и не знам как се лови

Ако има нещо, няма нищо

Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
АвторCлaвe (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 21:54



Значи слушай са от брега хич и не се надявай на голем сом,и да ти удари случайно,ако е по голем,само ше го отгледаш,винаги си намира къде да уплете
и да ти скъса.......единственният начин е само с лодка и клйонк,ако те интересува как става питай.....



Тема Re: ribolov na somнови [re: Cлaвe]  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано02.11.03 14:59



interesuva me. pitam. tochno v tazi tema :)))

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
АвторSlave (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 13:22



Значи,кво ти требва
1- гумена лодка с твърдо дъно от 2 и 40 до 3 и 40
2 две или три здрави пръчки,по възможност,плътни9мани ги карбововите,чупат се,не по дълги от 190 см
3-макари големи сжелезна шпула,или най добре,мултипликатор
4-Влакно здраво 1 мм-дебелината да не те претеснява,тя не му влиае
5-куки----една здрава единица,лазарно наточено 6-8 нули и на 2см. под нея здрава тройка)провена)4ри нули
6-клъонк
7- канджа
8-парашут
9-това е всичко-ехолот не ти е нужен
като станеш готов с тия работи ще ти кажа по нататъка



Тема Re: ribolov na somнови [re: Slave]  
Автор_naughty_ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 13:20



s klyonk se loviat somove po 50-100 kg, ama tva e super trudno. triabva ti speciala podgotovka. i kato go hvane6 ti triabvat o6te 4-5 4asa za da go izvadi6.



Тема Re: ribolov na somнови [re: _naughty_]  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано07.11.03 13:32



v toia giol v koito az gi lovia nema tolkova golemi
niama li nekaf po-prostichak metod

Иска ми се да се напием, да си разкинем ризата и да се манем от тоя живот!


Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
АвторCлaвe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 21:15



По простичкият начин е на тапи ма това е мижи да те лажем много се чака
най готино е на кльонк,с лодкаа за големината не се притеснявай сомът не дърпа,той просто се отпуска и натежава с килограмите си,съпротивлението му не е чак толкова голямо,с влакно един милиметър няма никакъв проблем,като го понапънеш малко,за 10-15 минути идва сам до лодката,не слушай кви глупости пише Пламен Кукенски в неговите сайтове,аз съм вадил сом 40 кг за две минути от гумена лодка,на дълбочина 11метра идва като коте,удря 5-6 пъти с опашката и се изморява,просто е нестандартен риболов,малко хора го владеят,та затова и се носят легенди
мощна риба но за момент от там нататъка е твоя.



Тема Re: ribolov na somнови [re: _naughty_]  
АвторCлaвe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 21:19



виж са приятел,кое е това влакно дето ще издържи 5 часа да го напъваш и няма да се скъса
5 часа се чака ако го изпуснеш и се набие в някой подмол,мща на сома е не повече от 15- 20 минутии той просто застава до лодката като умрял
не вервай на легенди



Тема Re: ribolov na somнови [re: Cлaвe]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 23:50



кажи как да се сдобия с кльонк? другото го имам( "по наследство")



Тема Re: ribolov na somнови [re: kpacи]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 21:13



БГ-София вече ги има почти на всякъде,по рибарските магазинчета



Тема Re: ribolov na somнови [re: Cлaвe]  
Автор_naughty_ (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 00:18



abe az se zalugah 6oto nali na saita na Plamen Kulenski pi6e 4e go vadel golemia som 4 4asa i az za tova si misleh 4e e taka.



Тема Re: ribolov na somнови [re: _naughty_]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 21:38



Не знам какво е чакал и какво е правил Кукенски през тия 4 ри часа.......пълни циркове,като го понапънеш малко с по здраво влакно, се предава бързо преко сили за 20 минути,говориме за сом над 40 кг,аз съм ловил 40кг за две минути пред свидетели,с влакно 080 дамил е верно малко се поразтегна но това не беше от силното дърпане а просто от самата тежест



Тема Re: ribolov na somнови [re: AC]  
Автор Lyubaka (Бай Трифката)
Публикувано04.12.03 19:38



Аз не съм от най-големите специалисти в риболова на сом - най-големите ми сомове са под 4кг и съм улавял много повече канален сом от европейски, но все пак виж репортажите ми във Fishing-Mania.
[image]http://icefishing.outdoorsfirst.com/board/get-attachment.asp?attachmentid=76[/image]
[image]http://icefishing.outdoorsfirst.com/board/get-attachment.asp?attachmentid=77[/image]
[image]http://icefishing.outdoorsfirst.com/board/get-attachment.asp?attachmentid=87[/image]

Канален сом ловя най-често на парче рибка или живо рибе - но съм имал доста добри резултати и на хляб и царевица - това може да е по-подходящо - като ще избегнеш дребосъка и можеш да се надяваш на шаран и каракуди...

Виж







Constipated people don't give a shit!

Тема Re: ribolov na somнови [re: Lyubaka]  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано04.12.03 22:52



az shte vidia mi ti kade se izgubi
ot mnogo vreme ne si draskal v kluba
pohvali se s novite uspehi (znam che imash takiva ne e nujno da skromnichish)

A Man WITH A Gun Is A Citizen
A Man WITHOUT A Gun Is A Subject


Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 09:09



Здрасти колега.От доста време тьрся човек които наистина разбира
от този риболов.Спецялисти колкото искаш да ама само на теория,
практиката е друго нешто.Бих желал да направя съвместен риболов
с колега и да видя с очите си как се работи с кльонг.За мен мога да
кажа че съм хващал доста едри риби като най голямия сом ми е 27 кг
на теглене от лодка на Батак.Разполагам с лодка двигател автомобил
и доста свободно време.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 20:46



виж какво колега,за показването ще ти покажа как става,проблеми няма,въпросът е ти дали ще издържиш и дали ще имаш търпението да чакаш
защото има периоди в които съм стоял по три дни във водата без помръдване на каракудите,по принцип е голяма страст,това е единственият риболов при който,по време на удар имам чувството че ще ми спре сърцето и след като уловя рибата,независимо от килата,трепериш от кеф
в момента не става вече за клйонк,много е студено,сома става активен от пролетта,като цъфне шипката има един период дето гони яко и после започва активно през септември и октомври



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 09:06



Благодаря че ми отговори.Виж напълно ми е ясно всичко което ми
обясняваш.Знам кога е активен сома,знам каде да го търся , въпросът
е че не съм се опитвал да го ловя на кльонг.Имам хванати сомове но по
други начини.Наи голямия от тях е на теглене на Батак 27кг
Да сме живи и здрави да мине зимата пък ще се видим и ще се разберем.
Колкото до търпението не се претисняваи,мога да стоя във водата с дни.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 19:32



щом имаш дян,да стоиш с часове в водата и си мераклия,ще ти покажа как става,как се прави линята и всичко каквото ти трябва но от сега да си знаеш
аз хванах сом на първият и вторият риболов и от там като ми дойде едно самочуствие цяло лято не хванах нищо,просто не клйонках правилно,леко полеко се научих и сега вече не се оплаквам,тази година не можах да удара голям(по точно удари но не бях подготвенбеше 22ч. вечерта бях забравил да отпусна аванса и ми скъса беше доста голямо животно,представи си 080костенурка,чисто нова я скъса само с един напън)направих 11 пълни риболова като имаше и по 4-6 бройки,просто ме гонеше и голям късмет
аз съм от СФ и мога да хода само събота и неделя,така че ще трябва да се съобразиш с мене и да направиме един риболов началото на сезона.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 19:37



малко уточнение за това къде гони сома,не проявявам дървена философия просто практика
ловил съм на един метър отн брега 20кг. сом по средата на язовира от долу е 50м 1кг сом
сомът когато гони е на всякъде,той е господара на язовира той решава къде да яде,а застанели в подмолите както всеобщо е прието не можеш да го дигнеш и с бомба



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 22:01



Тук няма място за философия.Само практиката може да си каже
думата.Абсолютен противник съм на мнението ( колкото по навътре
толкова по едра риба\ Винаги съм хващал едрите риби близо до
брега или в плитки води.В кой квартал живееш?



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 13:44



Като ходиш към искъра ако имаш път,спри на ЛАГО(магазина за рибарски принадлежности на Пасарел) и му кажи да ти покаже албума със сомове там ме има кажи му за Славе с бепото паджеро,снимките са от миналата година,тази не съм спирал да ме снима,щото съм му обещал сом а не му давам
А май месец живат и здраве ще започнеме сезона,и сега става ма ако се намерат връзки на топлиците до ни пусне Нончо с гумена лодка да поклйонкаме,ма доста трудно се уреждало доколкото знам.



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 17:41



Като мина през Лагота ще спра непременно.За топлиците нямам
връзки и не обичам да се свалям на никой.Предлагам да зазимим
а на пролет АТАКА.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 20:29



ок



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 23:55



Ако имаш време и желание някой ден можем да пием по
ракия,само ми драсни кога.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
АвторCoмaджия (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 09:07



Каквато и риба да хванеме накрая се фащаме за шишетата - евала колеги. Само така. Наслука и наздраве.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Coмaджия]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 10:37



В тия зимни месеци какво друго да правим, освен да си говорим
да пием по ракия и да им кроим капани на голямите риби.Абе луд
умора няма, и сега мръзнем по гьолове и реки.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Coмaджия]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 13:47



През новата 2004г.пожелавам на всички колеги много яки сомове,
много кинти и най вече здраве.Славе наздраве!!!!!!



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 21:10



наздраве и големи сомове,Дебелия след 4месеца ги почваме



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 22:38



Полудел съм немам търпение.След тия празници едвам оживех от
ядене и пиене се едно е за последно.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 20:54



намали малко ,че требва як дян по 10 12 часа се седи,мислех да хода за скобар на Струма тия дена ма ми мина през акъла къде ше го гледам тоя скобар до май месец,докато почнат наште риби,скобара е много готина стръв



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 10:15



Нема трашно има време ще отмарям до пролета.Кви скобари бе Славе
пролета ще си хванем яки каракуди за яки сомища
Аз имам достатъчно време за да ходя за стръв, нема страшно
В кой квартал живееш?



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 20:18



началото на сезона няма проблеми,ма баш като почне да дава изчезват всякакви каракуди,бе ше го измислиме то да дава само(княжево)



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 14:03



Не се коркай каракудляк ще осигурявам аз.По важното е каде ще го
търсим мустакатко.Не знам дали знаеш ама на Жребчево има доста от
него.Там на место знам едно язовирче дето няма проблем, освен ако не са много едри,около педя са.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 13:22



най добри са речните каракуди,много са жизнени и кйорчото ги намира по бързо когато е раздразнен,миналият сезон на Антон Ивановци ходих за събота и неделя,търсих каракуди но не намерих,случайно намерих в един рибарски магазин едри каракуди около 400гр.продавача каза ,че били речни,немах избор и взех 40бр да има.На язовира имаше три лодки и аз,клъонкаджии
значи на 400гр. каракуда хванах 700гр. сомче пуснах над 10 бройки хванах един 8и200 и един 3-4 кг още сумати удари и на другият ден сутринта нямах стръв,най големият майтап беше,че удряха на 2и50 до тогава не бях ловил толкова на горе а го разбрах и случайно просто бях забравил да пусна дълбочина и то точно там удари
на жребчево има сом,но има и много сомаджии,а и не се знае дали ще дава точно там тая година,миналата година на искъра даваше до декември,тая не искаше да пипа.Ще го търсиме,обикаля се яко,сом има почти на всякъде така че има избор,тая година най яко даваше на Кърджали докато местните не видяха къде ги ловиме и не напускаха яко мрежи,абе на местен никога не се казва къде ги ловиш и кво хващаш,щото той за един месец от каракуди и уклеи изкарва преко сили 200лв а тки отиваш и вадиш риби които струват 8-9лв килото като чукнеш три четри направо откачат,дебнат как да ги гепат,щото ги връзваме до някои скали за да ги докараме живи.



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 17:25



Ясно,нема проблем където кажеш там отиваме.Рано на пролет почвам да
пълня 2 бидона по 150л с каракуда та да има стръв нон стоп.
Имам проблем защото ни гепиха двигателя на Батак мръсните, долни,
гадни,жалки,безмозачни,недоносени,Баташки селяни.но до пролетта
ще измисля нещо.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
АвторCЛABE (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 20:42



Мисли за мотора ма гледай да е нещо качествено,моят е 9.9 ямаха
един приятел си купи от магазина селва и гумена с твърдо дъно,аз го надминавам с разлика.......бе сигорно знаеш ама гледай да не е евинрут селва
голями боклуци са,подобрият вариант е втора употреба ако не ти се дават кинти ма да е качествено



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 22:05



абе е са чак видях любияка ли как му е там ника не разбрах е показал некви бебенца,ако ще вода с мене да знаеш,че тия ги пускаме да не се сърдиш нещо
прибираме над 3 кг и ако се хване по голям дребните се пускат,бе ако не си свикнал е гадно да пуснеш риба която от брегът се смята за трофей ма се свиква



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 00:06



Абе Славе да не мислиш че съм от тия дето единствената им цел е
да хванат сом?Като говорим за сом имам предвид от 10 нагоре.
Имам една снимка в галерията с едино нормално сомче
И аз съм пускал риби дето доста колеги биха смятали за прилични.
Ако чуеш за някой добър мотор пиши веднага.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 15:55



Както вика един приятел,абе Славе много е хубав тоя риболов(сомският)
голема тръпка ама много му на редко ударите,бе за сега най добрият вариант за който бях чувал от преди един месец беше гумена лодка с ямаха мотор на една година за 4ри хиляди лева,ма ти лодка си имаш така че не те устройва,а и от пласмасова на гумена е терсенито,макар че аз освен гумена друга не признавам(за сом де)не че от пласмасова не става но на мене ми е гадно
струва ми се шумна(в смисъл пляскат много вълните по нея)и особенно през горещините когато сомът гони горе имам чувството че я усеща,по големите де
ще ти дам примери няколко ти предцени,на кърджали сме в един залив аз и една пластмасова лодка,клъонкаме почти на 50-100 метра разстояние един от друг,аз хващам един20 един два по 10 и един 4 в събота вечер до неделя на обяд а пласмасовата хвана един 1.5 кг.(така една забележка,същата пласмасова лодка на Искъра и беше дръпната една въдица и изпусна един в разтояние на два часа,голям)
На Монтана влизаме през ноща,аз хващам един 30кг един 12 и един 7 пак от събота през ноща до неделя на обяд,а пласмасовата с мене нищо(имали са един закачен но им къса на възела на куката,те ловеха с един боклук,костенурка 080
Виж питай по магазините има по някай върнат мотор на по един два сезона
моят мотор е вече на четири и е перфектен(пали,върви харчи малко)
Дано Искъра тая година да дава,че ми писна през изминалият сезон да обикалям БГ беше всяка седмица по 5-6стотин километра по 20 часа във водата,после възстановявам по два три дни,утрепия



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 10:00



По повод лодката съм 100%за гумена.Славе кажи каква пръчка да търся
каква макара,влакно.Мисля си дали да не преправя една от старите
Джермина/плътна/като резна малко от върха,и сложа нови водачи.
Каква макара?мултипликатор, обикновена?За пети път те питам,
в кой квартал си?Намерих един Джонсън 6 к.с. 950лв.заслужава ли си?



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 20:31



Пръчката е хубаво да е плътна,ти казаваш че имаш такава,значи по френската ги гледам ловят с некви тънки карбонови НО те ги държат в ръка постоянно и метат у гъол,където ври от сом бе да не ти се хвала ма за мене тия типове са пълни аматъори,първо с тънка пръчка трябва да си го изтощил напълно за да го извадиш,оставят го горе да се върти на повръхноста и му дават възможност да скъса,най добрите сомаджии са в БГ
Та за пръчката мойте са 195см и са ми малко дълги но съм свикнал стях,най добре е мултипликатор,благодарение на него ги вада за 2-3 минути когато го вида на около 2м под лодката вкарвам ръката във водата ,хващам го за муцуната и му качвам главата в лодката,връзвам го с едно въже и готово
за влаккното ловя с 1милиметър(костенурка)не че е най добро,просто не мога да намера шимано,ако сложиш макара,също ще го извадиш но има по голяма вероятност да скъса,защото влакното се плеска на бигела,а ко го ловиш на Искъра нема проблеми,там няма закачки и можеш да го отпускаш ,но на Ивайлов град да речеме има закачки през пет метра
За джонсъна знам че е най доброто,зависи все пак на колко години е и има ли още живот в него.Княжево е там съм.



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 21:57



Днес ходих до новия магазин на Орозов има богат избор на прътове,
макари и мултипликатори.Твоите мултипликатори ква марка са?
Сещаш ли се за кои плътни пръчки ти говоря,мисля че са доста яки.
Тия дни ще обиколя още магазини да видя ква е хавата и по тях.
Кой месец правиш първия риболов, за да си правя сметка кога да съм
готов.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 18:55



мойте мултипликатори са ДАМ купих ги от Орозов преди четири години,бяха по 160лв.не са лоши,досега съм нямал проблеми,а са напъвани доста,усилено търса яко влакно 1мм ама да не е от тука,че костенурката не ми харесва,имам чувството че внасят остаряло влакно,господин Ники шекспира може и да ми се разсърди ако прочете това ама и той беше на Кърджали като ми скъса 080 като конец(верно аз имах вина че не бях пуснал аванса,ама все пак)
Сезона го отвараме в зависимост от времето,ако се затопли водата и дигне над 7градуса почваме да пробваме,всяка година е различно,примерно ака по Кърджалииско затопли по рано и държи няколко дена,отиваме там,началото на сезона са дълги и клъощави,или ще видиме може и на Монтана и там бързо се стопля водата,абе горе долу от май месец,може и края на април,зависи от температурите,всичко това се прави от краста,истинският риболов започва края на август,та докато издържиш



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 19:05



а за пръчката не се сещам,гледай да е здрава,марката не е важна,като я напънаш с ръка и се вижда,виж поне две да стъкмиш,то като дава и с една става ма ловиш по малко дълбочини и ака гони на 8м а ти с една докато го уцилиш е по трудно,макар че по Ивайлов град и Студен кладенец местните ловат с по една пръчка,ама те са там всеки ден а ние ходиме за по два дена
и то когато има време,едва ли не насила го ловиме,по 20 часа у водата,абе не е лесно но тръпката е неповторима,а на тех им дреме влизат за по един два часа и ако дава седат ако не си тръгват утре пак,а ти си бил 300км как да си тръгнеш,дава не дава стоиш у водата.



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 12:14



Ще стъкмя 2 бр.пръчки нема проблем.За месните е ясно нема кво да
коментираме.Не ходиш ли за по дълго време примерно на откриването?
Гот е поне за 6-7дни без значение на кой язовир.



Тема Re: ribolov na somнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 21:27



Работата не ми позволява за по дълго,мога само края на седмицата и то не всяка .Е за това най ми е удобен Искъра ако дава хода през нощта.



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано22.01.04 21:48







Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано22.01.04 21:56



Кофти че не можеш за по дълго време.Няма значение ще ходим когато
кажеш.През ноща ловили се по тоя начин?Чувал съм че при вечер и сутрин
било най добре.



Тема Re: ribolov na somнови [re: дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 20:48



Може би се повтарям,но ти казвам,това е господара в язовира,той решава кога да яде,особенно големите,огладнява издига се лапа един 5кг.шаран и пак си лега,точно поради тая причина и големите удрят по рядко,требва да уцелиш мястото и момента,водил съм какви ли не записки и статистики
сега ще ти кажа някой пък ти кажи кога кълве
ловил съм сомове в секи един час на денонощието,пез да преобладава определен час,между другото най големият форор от удари ми е бил между 1 и 4на обяд(40 каракуди свали за това време,6 хванах много ми се откачиха ,а и от лодката избягаха няколко)но такава слука съм имал за тия години през които ловя само един път,иначе за добра слука се счита да имаш2-3 удара и да извадиш поне един,има и особенни случаи,имал съм три удара три сома,а и обратното три удара,нищо(



Тема Re: ribolov na somнови [re: дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 20:51



Абе гледам пишеш отслабващ,и аз нещо пробвам да свалям,че качих много кила,а килата пречат на нашият риболов,абе добрее да си във форма



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано23.01.04 21:31



Маитап бе Славе, как да отслабна като обичам да си хапвам и пиивам..Колкото до риболова ми ясно че там всичко е относително,както се
казва ден с ден не се повтаря.За този риболов съм сигурен че трябва постоянство и упоритост без да съм го практикувал.Живот и здраве тая
година писля да бъда точно такъв.Даи да се видим някой ден ако искаш
когато ти е удобно, аз съм свободен почти постояно.



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано23.01.04 23:20







Тема Re: ribolov na somнови [re: дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 21:53



Нема проблеми,ма да знаеш много се палят ма ако няма успехи първите пъти претръпват,абе от мене да знаеш,имаш ли дян и търпение,ще хванеш риба за която няма и да ти се искаш да споменаваш защото няма да ти повярват
Аз бачкач сутрин,а следобяд гледам детето требва тогава некъде да го измислим,ти от кой квартал си??



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано24.01.04 23:35



За мене да знаеш че претръпване няма.Тъи като съм окраставел ма много
яко ходих днес по магазините.Влакна няма но купих едни куки 8/0 не знам
ма ми се виждат големшки,кво ще кажеш?Аз съм в Западен парк.
Виж щом си на работа сутрин а после гледаш детето ще го направим
когато и където на теб ти е удобно.



Тема Re: ribolov na somнови [re: дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 21:23



От западния или по точно гевгелииския,съм учил един Казва се Бисо(голем около150кг. с мустаци)направи някой успехи през изминалия сезон,но и като се заби на тоя Искър не мръдна от там,викам му мръдни малко имаш свободно време,той не ма грешката си е негова.
Значи осем нули са му баш тамън,но трябва и да е много остра,като я чукнеш да се забива в ноката,има едни бели не ги знам кви са но не са хубави,ловил съм с тях,много ялови удари
Варианта за куки са два,Долу до банята в магазин сирена(данчо е собственник,и той е сомаджия)продават,гамакатсу,(13лв четри куки)
И тънкия вариант,като минеш красно село,посока булевард България
след първият сфетофар от дясно гледаш пише риболовен свят,отивош там казваш да ти дадат от куките на Славе и си готов
А за влакно ,е проблем,не съм и търсил сериозно все оставям за последният момент,пък после се нервирам като ми скъса.Бе остават още три месеца требва да намерим,цената не е ожт значение,сомът е скъпа риба и всичко дадено за нея се изплаща,не знам казвал ли съм ти но ако бях продавал през изминалият сезон сомовете щях да изкарам горе долу около 5000лв



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано26.01.04 21:59



Куките купих точно от Данчовия магазин.Днес пообиколих ма влакна няма.
В магазина на Шимано ми обещаха 100м много здраво 1мм обаче цената е
доста ниска та не знам.Ще го взема и като се видим ще си кажеш мнението.
Сигурен ли си че сонар не трябва?Ако влакното става ще взема още.
Кога ще се видим?



Тема Re: ribolov na somнови [re: дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 22:38



Аз имам сонар но не го ползвам,просто ми е в тежест,хубаво е като отидеш на непознат язовир да видиш дълбочините,но по принцип не трябва,той Кукенски пго препоръчва гледам ма явно да убива скуката,щото на Стамболииски хващат по един сом на година,снимат се и трупат точки за оскари,големите майстори,абе селяни,ходих там при тях един път пълни идиоти братко,избирам си место пускам въдиците започвам да клъонкам и господин селянина идва и застава на 10метра от мене,пуска си радио и той почва,абе не знам тия как ги ловат та се снимат,от Софииската школана Сашо сома някъде около 15 лодки няма по добри и по запалени,това са хора които живеят за да ловят сомове,няма дъжд няма жега,ще ти дам пример,отват април за 15 дни нищо не хващат и вместо да се откажат с още по голям хъс отиват за нови 15



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано29.01.04 17:21



Славе за селяците и техния манталитет ми ясно всичко.Нали ти писах за
Баташкитеизроди с които пиеш и ядеш цяла вечер и после ти
свиват двигателя.Те полудяват от факта че живеят на язовира и не могат
да хванат риби като нас.Кво ще правим с влакната?Все още търся двигател,
ако чуеш нещо пиши веднага.Намерих няколко но не са това което трябва.



Тема Re: ribolov na somнови [re: дeбeлия]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано29.01.04 19:24



Купих влакно 1мм" Крокодил"пише че е немско.Така като го гледам не е
много двърдо и не е старо.



Тема Nikoia sistema...нови [re: AC]  
Автор p4elata brumze (непознат )
Публикувано16.02.04 18:46



Zdraveite kolegi!
Ot mnogo vreme mi se 6te da otida za som i mi se otvaria takava vuzmognost.
Bixte li mi kazali niakoia prosta sistema za ribolova mu ot brega na vodoem?

Blagodaria vi predvaritelno!



Тема Re: ribolov na RAPALAнови [re: дeбeлия]  
Автор FlSH (TUBERTINI)
Публикувано16.02.04 23:55



Радвам се на вашите сомаджийски успехи,аз лично не мога да се похваля със големи сомове.
Любимо ми е да седя в лодката и да,,влача'' 14см. Рапали.
Аз лично много често ползвам ехолот и плетени влакна тип,,корастронг'' и ,,микродинема" , по - зрави и по-меки са от влакна над 1 мм.
Миналата година на яз.Искър хванахме доста сомчета между 1,5 - 2,5 кг.,бяха много красиви като пъстра мозайка ,повечето върнахме обратно.
На яз. Батак не съм ловил сом,но имам няколко Бели риби доста едри най-голямата беше 9.200 кг.

Редактирано от FlSH на 16.02.04 23:57.



Тема Re: ribolov na RAPALAнови [re: FlSH]  
Автор дeбeлия (отслабващ)
Публикувано17.02.04 09:56



Колега кога за последно си влачил на Батак?Преди 3-4г. даваше доста добре
бялата, но от тогава като чели изчезна.На Батак има доста сом но никой не
го търси целенасочено,на теглене съм хващал 5,8 и един27кг.Тая година
мисля пак да пробвам през август.



Тема Re: Nikoia sistema...нови [re: p4elata brumze]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 21:18



Колега от брега е много чакане,и пак нищо не се знае,сутрин и вечер дебне зад костура,ако имаш късмет може и да удари но ако е по голям как ще го вадиш хубаво е да имаш поне неква надуваема лодка под ръка,защото ляга долу завърта се около камъните и няма как да го извадиш,претърква се влакното и си отива



Тема Re: Nikoia sistema...нови [re: p4elata brumze]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 21:29



Знам за кой период говориш,си ги вадил на влачене,това беше юни и юли тогава малките се бяха качили много горе и биеха яко на влачене,почти всички които влачеха имаха успехи(най голямото което видах да се вади на влачене тогава на искъра беше 3кг)Ние открихме сезона тогава с един бял корморан и с един 25кг. и 3 малки бяхме ги вързали отстрани на носът ако си ни срещнал случайно(на клъонк)и аз влачех на времето но от 3години влача само за стръф покрай брега,явно нямах голям късмет и се пречупих,не съм и бил много настоятелен де,имам приятел който е един от първите които влачат в БГ но в момента почти не влачи само клъонка



Тема Re: ribolov na RAPALAнови [re: дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 21:31



Тая година ще пробваш на Батак и с клъонк



Тема Re: ribolov na RAPALAнови [re: cлaвe]  
АвторДeбeлия (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 22:58



Не не ще ме водиш ти където решиш.На Батак ще пробвам по нататък.



Тема Re: ribolov na RAPALAнови [re: Дeбeлия]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 20:58



ще видиме как ще бъде времето,а и информацията е много важна,къде е тръгнал да гони



Тема Re: ribolov na somнови [re: cлaвe]  
Авторvaskata (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 12:25



abe kolega nikoi pat ne tri dena a dva sezona ne e udrial ne govoria za tezi po 200-300g tiax ne gi broia.a tuk pri nas na r.Maritsa ima dosta edri somove oba4e tezi bombadjii ebaxa mamata na peizaja.



Тема Re: ribolov na somнови [re: vaskata]  
Авторcлaвe (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 20:34



Бе да чукна на дърво за сега не ми се е случвало такъв кошмар да няма удари по цял сезон,за Марица знам че има голями сомове но само съм чувал,речната техника за вадене на сом не ми е ясна и не съм пробвал,най голямият майтап е някой познат рибар като ми каже яйде на Дунава,е хубаво де ма като не знам какво се прави там,само са ми разказвали ма то и космонафтите разказват




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.