Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема kolko maloumen moje da e edin "prirodozashtitnik"нови  
Автор ACМодератор (Лош)
Публикувано02.07.03 02:43



Preebanata tema ot edin maloumen frenski sportist

Редактирано от AC на 03.07.03 03:35.



Тема Re: Галерия на клубанови [re: AC]  
Авторldem (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 17:29



Щом е за хвалба ... Амиии.. , например ! Все повече хора осъзнават че лова и риболова днес са ненужни и морално неоправдани !! Никой не вярва на тези които изтъкват като довод че ловуват за да се прехранат ?! Имало е времена когато човек е бил принуден да ловува за да оцелее ! Днес в съвременното общество има всички условия да се храним и обличаме без да се налага да отнемаме живота на живо същество ... Еволюцията в човешкото общество се развива с такива темпове че ако до вчера говорихме например за канибализъм , то днес има цели общества където консумацията на месо от който и да е вид е изцяло изключена и считана за несъвместима с човешкия морал !! ... Има обаче индивиди които са изостанали и не особенно еволюирали в морално отношение и които и до днес "практикуват" лов и риболов изключително като "хоби" или просто за запълване на свободното време ?! Какво може да оправдае тези които отнемат живот който не им принадлежи ? ...
За щастие те са все по малко и подлежат на изчезване а в близко бъдеще ще дъдат просто един лош спомен в човешката история

П.П. Предполагам че т.н. модератор ще изтрие това мнение , но това е съвсем нормално имайки в предвид принадлежноста му към гореспоменатата категория индивиди които не обичат да им се казва истината и се мъчат всячески да я затрият(изтрият)



Тема Ще ти отговоря интелектуално и човешки... [re: ldem]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано02.07.03 19:27



Модераторе, моля те не изтривай 2-те теми, а само ги премести...

Човека се намира на върха на хранителната пирамида.

Не можеш да направиш света вегетарянски, защото всъщност прогреса и човешкото развитие е пряко свързано с консумацията на животински мазнини.
Няма вид, който да е вегетарянски и да е доминиращ. Сравни стадо овце и глутница вълци. Не случайно ако ти кажа - ей овен ще се обидиш, а ако ти рекна: Вълк ко прайш? ще се почувстваш добре...

Лова може да се разглежда в три аспекта

1 - Стопанска дейност: Отстраняват се много вредни и опасни животни (за нашия регион това са стръвници, вълци и определени видове хищници). Болни лисици, плъхове, язовци и други могат да заразят с бяс (нелечим ако се развие, ваксината е превенционално средство), гана, чума (в древна европа чумата покосява 60% от населението само преди 8 века), антракс (видя какво става с неговите спори, а в България има антраксни региони известни още от римско време, заразяващи и в наши дни) и др...

2 - Спорт: Малко са достатъчно смелите мъже да се изправят срещу ранен глиган или мечка...
Тая тръпка ни идва още от каменната епоха, в която самеца се е изправял срещу саблезъбия тигър за да защити женската и дребосъците.

Вервай ми - оцелели сме защото е имало хора като нас...

3 - набавяне на храна: Е точно тоя вид ми е най-неприятен. Аз лично съм жалостив и не бих гръмнал сърна или заек... Не оправдавам "Ловците Месари", които гонят купища месо, но те не са истинските представители на кастата.

Та това е...

Не искам да се заяждаме, а просто да вникнеш в желанията и възможностите на другите

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Галерия на клубанови [re: ldem]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 19:27



imalo edno pleme novoizlupeni hipari i drugi trevopusheshti tapanari koito reshili che sa mnogo umni i zapochnali da se samoiztakvat kato mnogo "vazvisheni" za tova che ne iali meso,
te dishali i ubivali milioni organizmi
stapvali po trevata ubivaiki kvo li ne
i se meseli v rabotata na lovci koito kato pradedite im praktikuvali tradicia koiato v momenta e edin ot shampionite za zapazvane na okolnata sreda.
Lova, koito e izhranil vsichki, vkluchitelno i pradedite na novite anti-lovci e prichinil premahvaneto na hishnicite, do goliama stepen poradi fakta che hilavite i nedagavite hora sa ostanali jivi sigurno pak zaradi takiva revliovci kato "Idem". Ta hishnicite sa izbiti za da ne napadat nedagavite i tehnite stada.
I sega gorkite eleni i drug divech sa se prerazplodili, zaedno s choveshkoto naselenie.
Az predlagam da otvorim i sezon za hora i da poochistim redovete na nasheto naselenie, nachelo s tipove kato "Idem"



Тема Отде идете?нови [re: ldem]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано02.07.03 21:38



И накъде отивате?
Не питай за лудото - то само се обажда! Дето види галерия и бърза да се изтипоса първо!
Тука трябваше да се слагат картинки, свързани с лов и риболов, ама ти като видя галерия и отвътре те напъна да се изкажеш неподготвен...
Относно високопарното ти изказване за еволюции, морал, общество и пр. ще ти кажа, че само примитивно мислещият човек се опитва всячески да се изолира от природата и да се изкара извисен и независещ от нея, но това естествено е смешно и напълно погрешно. Просто е префърцунено чесане на езици, нямащо никакво място в този форум. Измислили са го отегчени богати съпруги на милионери, самотни кинозвезди и пр. нещастни създания, които не успяват да привлекат по друг начин общественото внимание върху себе си. А на останалите, като теб им звучи модерно и тутакси се съгласяват.

Открай време има хранителни вериги - тревопасни и хищници - ловци и жертви... Открай време хищниците (ловците) са по-интелигентни и по-добре приспособени от тревопасните (жертвите). Та паси си там марулките и се ослушвай и оглеждай уплашено...
А постингът ти наистина е за триене - ходи си пиши прозренията в други клубове, ако имаш излишна енергия...

Извини ме за тона, но ти започна пръв. Не е гот да влезеш в едно затворено общество от хора, обединени от общите си интереси и публично да почнеш да проповядваш твоите, коренно противоположни разбирания. Кауза пердута е, само нерви се хабят.



Тема Re: Ще ти отговоря интелектуално и човешки...нови [re: Set]  
Авторldem (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 00:09



"Ще ти отговоря интелектуално и човешки... защото всъщност прогреса и човешкото развитие е пряко свързано с консумацията на животински мазнини. "
Цитирам някои твои "блестящи" мисли и ще съм доволен да разбера в коя от гореспоменатите категории биха се вместили ? За мен е парадоксално че днес
може някой още да вярва и мисли по подобен начин .

По т.н. "Стопанска дейност". Ако разбирам добре това че България не е пламнала цяла с антракс , гана и чума го дължиме на ловците за които първа грижа е отстраняването на болни лисици, плъхове, язовци и т.н. вредни и опасни животни ?!... Мен не питай. Ти самия вярваш ли го ?

"Спорт: Малко са достатъчно смелите мъже да се изправят срещу ранен глиган или мечка... "
В по голяма част от моя живот съм се занимавал със спорт и мога определено да кажа че лова няма нищо общо със спорта ! Все едно да твърдим че избиването на немощни и беззащитни хора в лагерите по време на 2-та св. война и то е било спорт ?! .. Е , да ! За някои си е било !!... И после ! Да се изправиш срещу ранено същество ... и това ако е смелост .... Гнусно и подло !!

Та това е...

Аз също не искам да се заяждаме . Искам просто да се съобразите с обстоятелството че никой не ви е дал правото да отнемате нечий живот който не ви принадлежи и че не сте оторизирани по никакъв начин да правите "благо" на останалата част от вида "ЧОВЕК" !!
Човека принадлежи на природата и не обратно !!!



Тема Re: Галерия на клубанови [re: TO]  
Авторldem (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 00:22



По степен на интелигентност това мнение с положителност ще вземе отрицателна величина !... "ТО" по начин на изразяване би изненадал даже и много далечни прадеди .
Нямам какво да отговоря повече! Просто ме е срам че е също представител на вида "човек" ?!



Тема Re: Отде идете?нови [re: ДoнKиkoт]  
Авторldem (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 00:54



"примитивно мислещият човек се опитва всячески да се изолира от природата и да се изкара извисен и независещ от нея"
Дон Кихоте ! Добре го каза , ама да беше го осмислил ?! Предимно примитивно мислещи хора се месят и опитват да променят закона на природата ! Затова тя се обръща срещу човека !! ....
"хищниците (ловците) са по-интелигентни и по-добре приспособени от тревопасните (жертвите)" .. И колко века още ви трябват да еволюирате от хищници до човеци ?!
Можете между другото да си останите в "затвореното си общество" и да си се ловите и изпозастреляте взаимно ! Но до като посягате на най святото дадено от природата а именно "ЖИВОТА" който не ви пренадлежи , ще бъдеме навсякаде да ви попречим в мръсните дела които са както каза "кауза пердута"!!



Тема Re: Ще ти отговоря интелектуално и човешки...нови [re: ldem]  
Автор Дpeмeщ (заспал)
Публикувано03.07.03 02:18



мда, трябва да те изведеме с с пушка пред едно стадо глигани през ноември та да те видиме, макар то няма какво да гледаме, само ще трябва да определиме върху тялото пред и гърба а това става с определянето на това което е останало в гащите по време на среща, от една страна е кафяво а от другата е жълто.

ако си представяш лова като нещо при което гърмиш животното в ограда или поставено на коленете пред теб - грешиш, трябва да го намериш, издебнеш и убиеш с максимум 2 изстрела. Ако ловуваш неща като вълк или мечка, бъди спокоен, при липсата на акъл те ще ловуват а ти ще им бъдеш потенциалната храна, независимо от това че си с пушка. Хайде, от вълк ще можеш да се скриеш на някое дърво, но от мечка стръвница - забрави, ще трябва да убиваш защото нямаш избор.

Ти дали ще можеш да се изправиш с пушка пред мечката която е гладна и е на 50 метра пред теб и има желание да те изяде като знаеш че няма да избягаш, колкото и да бягаш, ще умреш уморен. По същия начин докато вървиш из гората да усетиш как от двете страни те захапват нечии зъби и обръщайки се да видиш какво е ще видиш един вълк който ти захапва гърлото, супер нали. Знам че никога през живота си няма да стъпиш в гората знаейки че там има нещо което може да те убие, ще предпочетеш да останеш на стадиона, във фитнес или гледайки по анимъл планет как спасяват нещастни животни забравяйки за това, че в ако животното може да те убие ако е добре.

Между другото, за трофеите се плаща, при това доста, а това ка държавата разходва тези приходи е страничен въпрос. И трябва да благодариш бога за това че държавата регулира лова.

-----------------------
гърбавия ковчег ще го изправи


Тема Re: Галерия на клубанови [re: TO]  
Автор Дpeмeщ (заспал)
Публикувано03.07.03 02:27



аз вече дадох идея да направиме една гонка на цигани (то по време на гонка може и да се утрепат някви природозащитници), че вече не само нарушават природния баланс но и психическото ми равновесие, много мразя как цокат копитата на някакъв хилав кон в 5 сутринта под прозореца ми и след това мангалите обсъждат съдържимото на боклужийската кофа. от средата на април едвам се удържам да извадя тигъра ми и направя селекционен отстрел от прозореца без да ставам от леглото. хехе ... high seat :))

-----------------------
гърбавия ковчег ще го изправи

Редактирано от Дpeмeщ на 03.07.03 02:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.