Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За лодките:Пак мислят да ни .......а?  
Автор бaтe Гoйro (уа-уа-уа)
Публикувано23.02.03 21:33



Колеги ,в бр. 7 на в-к "Рибар" ОТ РЕДАКЦИЯТА ПОСТАВЯТ С ТРЕВОГА ВЪПРОСА за риболова от лодки. Във връзка с "предстоящите изяви на "законотворците"" за промени на ЗРА /закон за рибарството и аквакултурата/ . Значи да не се лови риба от лодки щото имало бракониери , мрежари , геримджий и др. По тази логика да не се храним щото нали ще ходим в тоалетната , а? Идват ми и други логики наум , но нейсе. ТА КОЛЕГИ , дайте да не се даваме , какво ще кажете ? ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ГОЛЕМИ И ВЪЛНУВАЩИ РИБИ!



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: бaтe Гoйro]  
Авторribaria (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 17:43



Bate, ako sa reshili da go pravqt shte stane bez nqkoi da ni pita. Daje zakasnqha i shte ti kaja zashto - izchakaha poveche glupaci kato nas da si nakupim lodki da stane targoviqta i haide! Na nikoi ne mu puka za moqta i tvoqta lodka.



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: ribaria]  
Автор бaтe Гoйro (/Синюто мънисто)
Публикувано05.03.03 08:56



Прав си , но и да мълчим не е много приятно. А те може би и на това разчитат.Само , че като прочетох твоите думи "че си накупихме лодки" ми дойде една идея- да потърсим подкрепа и от търговците на лодки /да лобират за нас/ , защото ти и аз имаме лодки , много други също имат , но и много нямат . Та за тях да помислят , да си купят и те . Пък и нашите лодки не са вечни. Изобщо , не трябва да мълчим.

Правило №1 : Не /си/измисляй правила!


Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: бaтe Гoйro]  
Авторpolfish (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 21:52



Каквото и да приемат пак ще сме си на същият хал, защото докато има гладни хора дотогава ще има и бракониерство. А колкото до лодките моето мнение е(аз така и правя), че трябва да се използват само за захранване без внасяне на въдиците навътре и т.н. Защо ще си купуваме макари и пръчки за да хвърляме надалеч и точно където сме захранили, когато някой с "КАТУШКАТА" намотал на нея 3-400 метра влакно захрани на около 250 метра - ти чакай после да ти клъвне около брега.
И т.н. и т. н .
Не на последно място смятам, че риболова с блесни е логичен от лодка.



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: polfish]  
Автор бaтe Гoйro (/Синюто мънисто)
Публикувано05.03.03 22:22



Значи за бракониерите няма да говоря-прав си .Но има язовири където ако искаш да хванеш някоя риба ,просто без внасяне е немислимо. И именно бракониерите , мрежари и т.н. са вкарали рибата навътре във водоемите.Но пак повтарям това което казах в началото на темата/примера с яденето и тоалетната/-нека да си риболовстваме на воля и както си искаме , а риболовните надзиратели да си вършат работата . Ако искат да вземат пример от катаджийте - те как се залагат денонощно ту тук , ту там , но не спират колите от движение , за да ни би да стане нещо!

Правило №1 : Не /си/измисляй правила!


Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: бaтe Гoйro]  
Авторpибapя (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 14:56



Здрасти бате! Докато ние се опитваме да си спасим кожите някой друг се опитва да ни дава съвети за какво да си използваме собствените лодки. Да не би този който дава съветите да ми я е купил!? Или той /polfish/ не е излизал от пределите на Родината ни и не е видял какво правят поданиците на страни в които има законодателство, ред и спазването им не представлява такова върховно усилие като у нас. След като си имам билет, а го имам вече двадесет и пет години и всяка година внасям лептата си и храня един куп чиновници и нямам никаква информация как се оползотворяват парите ни, след като нямам съставен акт за всичките тези години, слад като с моя риболов години наред осигурявам почти всеки уикенд поминъка на семейства около Батак, Доспад и къде ли още не, значи аз имам пълното право да избирам начина по който да риболовствам. Ако някой си мисли че лодката ми е необходина само за да бракониетствам ще му кажа едно - нека иде на Струма и да види как и без лодки се избива рибата. Смешни работи, та чак жалки! Един човек, една организация, една държава като не може да реши проблемите си с ум започва да налага забрани ... или започват да дават акъли - "Ще си изтегляш само захранката"! По-голяма глупост не бях чувала. Ядосах се вече. Виж какво Бате, нищо няма да стане! Ти ако кажеш "сто" откор тъпаци ще кажат двеста.



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: pибapя]  
Авторpolfish (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 17:03



Ти "бате" си точно от тия дето избиват рибата и не им пука за другите.



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: polfish]  
АвторPибapя (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 18:22



Здравейте! Нашият събеседник Polfish май малко се е разгорещил от моите въпроси дали е риболовствал в други страни и дали разбира от друг вид риболов като риболов на воблер, но той явно е млад и още е на фаза "плувка". Няма нищо лошо моето момче - така се започва. Не трябва да те обижда. Ние обаче не сме се събрали да си говорим някакви алабалистики, а да стигнем до конструктивно решение как да продължим да се занимаваме с риболов, който практикуваме от много години. А, че съм убиец на рибата е така, но на улов с воблер. И на всичкото отгоре съм жена. И това не бива сега пък да те ядоса. Ако можеш да кажеш нещо смислено, моля включи се, ако не грабай пръчката и отивай на Арката за червеноперка или влез в Еlmaz.bg и се кефи. Бате, а ти извинявай, че изпадам в такива словоизлияния. Въпросът с лодките наистина е много важен! Готова съм да съдействам.



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: Pибapя]  
АвторTomyOS (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 19:45



Ne mu obrashtaite vnimanie na tozi " pluvkar" toy nishto ne razbira, a i sigurno niama lodka i zatova mnogo go e yad.



Тема Re: За лодките:Пак мислят да ни .......а?нови [re: бaтe Гoйro]  
Автордokтopът (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 22:10



Стига с тези забрани! Ако компетентните органи си вършат работата, за която ние им плащаме, чрез нашия членски внос, няма да има нужда от тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.