Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 29.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Време е и на Еовиннови  
Автор Keleborn (Lotlorienski)
Публикувано05.05.03 13:53



Еовин и Галадриел са страхотни,така но да си дойдем на думата,нека се чуе и нещо за Еовин та тя също е много много готина.Уби най-могъщия от назгулите,определено във Завръщането беше направено по-добре от колкото в книгата.Но какво наистина мислите за Еовин,за мен тя е много красива,както и много умна,но не мога да отрека че ако гледаме книгата имаше повече храброст отколкото акъл,но искам да чуя и вашето мнение

Той умря и се възроди от пепелта,и сега заряза глупостта


Тема Стига с тия анкети!нови [re: Keleborn]  
Автор ГъбapkoМодератор (мухоморка)
Публикувано05.05.03 15:21



Това не е лексикон. Или имаш мнение и го изразяваш и подемаш дискусия или спестяваш на клуба плодене на теми от тип: "Мен ме кефи Х, а вас кефи ли ви?"



Тема Re: Моля те, обясни минови [re: Гъбapko]  
Автор Roheryn ()
Публикувано05.05.03 17:35



Не защитавам Келеборн, но се обърках :)

Кажи как преценявате коя тема е боклук и коя - не?

Ще се опитам да направя разбор на казаното от Келеборн:

- казва, че за него е Еовин е "готина"
- казва, че май не е обсъждана
- дава малко информация за нея
- дава мнение, че във филма убиването на назгула му е харесало повече
- дава мнение, че според книгата е по-скоро храбра, отколкото умна
- пита останалите какво мислят за това

От друга страна, ти казваш: "Или имаш мнение и го изразяваш и подемаш дискусия"
А това по-горе е точно това: изразява мнението си, а после пита и чака дали ще се получи дискусия.

А ако на някой му хареса темата - нека му отговори.

Виж, наистина не се заяждам, просто не разбирам. Може би не съм така добър нет-психолог и не мога да различа клубен спам от клубна полезност, но не виждам с какво темата му за Еовин (не говоря за предишните, а за тази му тема) е по-лоша от "кой-герой най- ви кефи", например.

Заради предишните му писания ли? Заради това, че непрекъснато повтаря кое го кефи и кой е много готин? Заради това, че иска да обсъди героите 1 по 1 :), както вероятно би направил в истински разговор? Или защото смяташ, че е наистина безсмислено?

Ако е безсмислено, хората няма да му обръщат внимание и рано или късно ще престане да дава такива теми.

Има 2 варианта - или наистина просто да задръства клуба, или да е ентусиаст, при това полагащ усилия :)

Всъщност, отплеснах се. Исках само да помоля да ми обясните без да коментирам, явно имате съображения, които аз не разбирам.



Тема Всъщност, за да го защитиш, ти...нови [re: Roheryn]  
Автор ГъбapkoМодератор (мухоморка)
Публикувано05.05.03 18:00



...разви и аргументира мнението му. Тоест го направи от поредното лексиконско въпросче /мен ме кефи това, а вас/ нещо което е нормално за дискусионен форум.

Някои хора трябва да свикнат с идеята, че това не е седянка за фенове. Това е място, където спокойно могат да обсъждат неща по темата на клуба, които ги интересуват. Това обаче не е чат и е най-малко белег на уважение към другите аргументацията на мнението ти да не се състои от две думи. Никого не сме съдили по предишни постъпки.

Много от вече "старите" членове на клуба си спомнят влизането на някои от нас тук по подобен "агресивен" начин, но нещата се изгладиха бързо.



Тема Re: Време е и на Еовиннови [re: Keleborn]  
Автор Ginni (Sweety)
Публикувано05.05.03 18:55



Хайде стига разбрахме се за теми от тоя тип в тоя клуб!Аз спрях, спри се и ти!!!



Тема Re: Време е и на Еовиннови [re: Keleborn]  
АвторpOd (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 22:01



keleborn molia te kaji otde si gledal ROTK ????
kachen li e niakude ?



Тема Еееееее :-(нови [re: Гъбapko]  
Автор fairy ()
Публикувано05.05.03 23:40



"Някои хора трябва да свикнат с идеята, че това не е седянка за фенове"- прости ми за невежеството, но можеш ли да кажеш за какво ТОЧНО е този клуб?! Ако не е място, на което всеки може да сподели това, което го вълнува относно Властелина, то какво е? Що не вземете да направите един списък на позволените и забранените теми?!И толкова ли е трудно да проявявате малко повече снизхождение към подобни писания?! Ако не ви харесват, просто ги подминавайте, в крайна сметка компютърът има това предимство, че можеш да не четеш това, което не искаш.
Съжалявам ако звуча малко остро, но имам усещането, че скоро този клуб ще се превърне в място, където може да се отиде само след задълбочено изследване на биографията на "кандидата" за него, тестове за интелигентност и официална молба. В крайна сметка имайте предвид, че тук идват хора на различна възраст и не винаги може да се поддържа "високоинтелектуален" тон. А и не винаги е нужно.



Тема Re: ОК, "най-после се разбираме"нови [re: Гъбapko]  
Автор Roheryn ()
Публикувано06.05.03 01:38



Разбрах какво е. Благодаря!

Мисля, че той може да се коригира, ако иска, а вие му дайте малко време да се научи как да се впише.

Не исках да го защитавам, но така се получи. Представих си едно да кажем младо същество, което се втурва да споделя и обменя, а го попарват няколко пъти. Но явно на мен ми прави повече впечатление, отколкото на него :)

Благодаря ти пак за отговора!



Тема Re:Чакайте малко...нови [re: Ginni]  
Автор Maulien ()
Публикувано06.05.03 18:43



Какво лошо има в това да обсъдим кой какво мисли за Еовин,не разбирам?
В какво се превърна тази тема?Това значи ли че ако нещо ме е впечатлило и искам да попитам за мнението на другите,трябва да съм нащрек как ще го напиша,за да не ми се карат после за някакви лексикони и седянки?



Тема Re:нови [re: Roheryn]  
Автор Firefox (bored superhero)
Публикувано06.05.03 19:57



Не бъди буквалист - разбира се, всяка една от тези теми е относително невинна и дори по темата - детето е фен, или поне доста ентусиазирано. Не в това е въпроса обаче - ако и всяка от темите да не нарушава грубо правилата на клуба, помисли искаш ли да плъпнат хиляди такива?

От известно време не намирам нищо, което да си заслужава постването в този клуб (да ме прощава Грахчето и благородните й напъни), за сметка на това, теми от рода на "Мен ме кефи, а вас?" се множат постоянно, покрай което вече нямам желание не семо да пиша, а и да чета. Чисто и просто форума линее.

Идеята на горния абзац, не е някой да се хване за сърцето и с пресипнал глас и сълзи на очи, да си каже "Боже! Какво ще правя сега без фокса!?" Приеми го по-скоро като обратна връзка от страна на "потребителя" - според мен, качеството пада и не мисля, че е само според мен. Разбирам желанието ти за човешко отношение, но не бъркай двете пространства - докато толерантността в човешките взаимоотношения е добродетел, по отношение на информацията, тя е това, което превръща информационния поток в блато.
Ето защо, ако наистина искаш (и очакваш) това дете да се научи (както пишеш по-долу), то няма да стане чрез толериране, а напротив - чрез коригиране на грешките му.

Що се отнася до модераторите - те следят за запазване духа на форума, а не буквата на закачената "уставна" тема. Ядът им е обясним.

Ще разстеля мечтите си пред твоите крака
Пристъпвай нежно,
защото стъпваш в моя блян



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.