Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 27.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за една енциклопедия...нови  
Автор ganima (творец)
Публикувано31.01.03 01:48



Вижте на какво попаднах:
http://www.trud.bg/books/bookDetail.asp?id=6107
Да сте чували нещо за тази енциклопедия?
Датата на издаването и е 27.1.2003 г., а автор Кирил Корольов.
Ако някой вече я има моля да каже мнението си за нея...

*********
Колко е мъничък човекът!!!
Съвсем не се вижда
сред зелените листа.


Тема Re: Въпрос за една енциклопедия...нови [re: ganima]  
Автор Roheryn ()
Публикувано31.01.03 02:50



Хм, как ти звучи книга, която е свързана с една от големите мании (филма си каза своето) и при това е 576 страници, да е на щадящата цена от 10 лв.?
То вярно, че и Властелина е около 15...
Интересно, да. И аз ще гледам за отзиви



Тема Re: Въпрос за една енциклопедия...нови [re: Roheryn]  
Автор Strider (Elessar)
Публикувано31.01.03 03:52



Виждам книгата за пръв път. Все пак, ако някой е решил да си я поръча online, бих му предложила да го направи от www.mobilis.bg Цената там е 8 лева. Аз лично смятам първо да хвърля един поглед на книжката.

P.S. Зависи, Roheryn... На мен новото издание на "Властелинът..." ми струваше близо 50 лева.

Not all those who wander are lost...


Тема Re: Въпрос за една енциклопедия... [re: ganima]  
Автор Gandalf (прасе в мрака)
Публикувано31.01.03 06:45



Nai-veroqtno nqma da si q vzema. Tova koeto go ima v internet e po-dobro. Za enciklopedi4en tip danni, t.e. neshto koeto ne go4etesh v prav tekst misql 4e internet e po-dobroto mqsto za namirane na informaciq.

ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново


Тема Ценатанови [re: Strider]  
Автор Roheryn ()
Публикувано31.01.03 12:32



Цената навсякъде се получава горе-долу еднаква.

В mobilis доставка е 1,50 (ако не се лъжа), т.е. излиза 9.50

bgbook.dir.bg доставката е 0.50 и като има знам отстъпките, сигурно я продават за 9, пак около 9,50

books.bg работят на коричната цена, като дават отстъпки за количества (за 1 книга отстъпката е 5 %), доставката е 0.50 (за първия кг), което прави около 10.40, май.
Но пък ти я носят опакована, с разделител, а и самото поръчване е удоволствие при тях :)

П.П. И аз искам това дебелокожо издание :) ама и моето бойно и оръфано си ми върши работа



Тема Re: Въпрос за една енциклопедия...нови [re: Gandalf]  
Автор Roheryn ()
Публикувано31.01.03 12:34



аха, ако го бяха направили на цд, може би по-малко щеше да се купува и повече да се използва :)



Тема Отговорнови [re: ganima]  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано31.01.03 16:02



Книгата е прилична. Съдържа систематизирани данни подредени в азбучен ред за героите, събитията и названията в творбите на Толкин. Не е съвсем изчерпателна, но това все пак е разбираемо. Странно впечатление ми направи превода на някои от названията - някои се придържат към превода на Л. Николов, други - не. Като цяло си заслужава по-запалените почитатели на творчеството на Толкин да имат нещо подобно.




Тема Re: Въпрос за една енциклопедия...нови [re: ganima]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано31.01.03 21:39



Днес я видях и щях да питам същото като теб.



Тема Re: Въпрос за една енциклопедия...нови [re: Gandalf]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано31.01.03 21:43



Може би си прав, в интернет някои екциклопедични данни поне на пръв поглед надхвърлят 576 стр. Пък и на английски език етимологията на много думи и имена е доста по-лесно проследима и обяснима... Но много хора биха си купили тази книга не толкова заради инфото, а защото събират всичко, свързано с Толкин .



Тема Допълнениенови [re: Adanedhel]  
Автор AdanedhelМодератор (колдун)
Публикувано01.02.03 10:38



Забелязах още, че някои от имената (дори на елфически) са сбъркани. Също така, има и някои по-сериозни грешки, които биха объркали по-незапознатите с темата. Например, пише че Назгулите са завзели Минас Итил с помощта на... палантирите! Такива ми ти дивотии... Абе, не е чак толкова лоша, но по-неопитните ще се объркат лесно с някои неща...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.