Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема математик ли сте или физик?  
Автор zh ()
Публикувано02.05.00 00:25



ето една задачка, която има 2 /или поне 2:)))/ решения: два влака на разстояние 200 км един от друг се движат един срещу друг. и двата със средна скорост 50 км/ч. една муха лети от началото на единия до другия и обратно със средна скорост 75 км/ч. мухата лети напред-назад, докато влаковете се блъснат и я премажат. какво разстояние е прелетяла мухата? и докато решите дали да напишете вашето решение или не, ето един тест на Смълян за "математик или физик": намирате се в селска стая, където има незапалена печка, кутия кибрит, кран, от който тече студена вода, и празен чайник. как ще получите топла вода? без съмнение отговорът ще е: "ще напълня чайника със студена вода, ще запаля печката и ще стопля водата на нея". дотук физици и математици са абсолютно единодушни. да видим при следната ситуация: пак сте в селска стая с незапалена печка, кибрит, кран с течаща студена вода и чайник, пълен със студена вода. как ще получите чайник с топла вода? повечето хора ще отговорят: "ще запаля печката и ще сложа чайника със студена вода да се стопли". в такъв случай вие сте физик. защото всеки математик ще излее водата, свеждайки случая до предишната задача, която вече е решена. :)))) е, няма да напиша случая с пожара, че току виж някой се обидил;))))) а сега - лесно, трудно, пишете!!!!! поздрав на всички!!! или никой:)))))

Тема nito ednoto ot dveteнови [re: zh]  
Автор nighty ()
Публикувано03.05.00 07:17



uff, daite neshto s po-malko matematika:))

Тема ама ...нови [re: nighty]  
Автор zh ()
Публикувано03.05.00 19:33



то едното не е с много математика. затова е и в тоя клуб:))) а и изобщо не са важни точните изчисления, а идеите.

Тема Плах опитнови [re: zh]  
Автор Потайна ()
Публикувано04.05.00 02:40



Здравей, Zh! Малко съм скарана с логиката, но ще опитам за влаковете и мухата, че инак има да ми бръмчи и да ме тормози цяла нощ...Та: Тъй като влаковете се движат с еднаква средна скорост редно е да се очаква, че ще се сблъскат по средата на пътя, тоест - след 100 изминати километра. Според условието това би трябвало да стане два часа след тръгването на влаковете. А мухата, която си летяла, летяла (и никъде не се кзвала, че си е почивала, за два часа трябва да е изминала (пак според условието) 150 километра. Познах ли? Сега започвам да си погубвам сивите клетки с второто решение... До скоро! Бъди здрава!

Тема reshenieнови [re: zh]  
Автор soft` ()
Публикувано05.05.00 14:55



ami vlakovete sa se dvijili 2 chasa predi da se blusnat muhata i tia tolkova:))) 2 chasa*75km=150km:))) da ne poviarvash

Тема много..нови [re: zh]  
Автор zh ()
Публикувано24.05.00 00:06



... ама много сори за моето закъсняло включване тук! уж изчаквах, ама май няма кого друг:) установено е вече неприсъствие на други, освен нас. както и да е... та на участвалите тук се извинявам! разбира се, че е толкова! супер сте! та, според Смълян се проявявате физически мислещи:)) щото математиците /пак според него обаче/ щяха да си сумират редичката от "а насам- а натам" пътища на горката мушица!:))))))))) хей, поздрав от мен и ви чакам отново! щото аз само влизам тук и.... ами нищо..

Тема ...нови [re: zh]  
Автор nighty ()
Публикувано24.05.00 07:19



A ti kakvo ochakvash ot niakolko choveka, Zh?:))) Na vsichko otgore i vryzkata e skapana:(

Тема ...нови [re: nighty]  
Автор zh ()
Публикувано24.05.00 23:41



хей, nighty, радвам се, че не съм само аз наминаваща тук! от няколкото човека очаквам... ами да не са няколко, а много:))) всъщност не е толкова важно. по-добре е няколкото да са тук по-често. а на теб защо ти е скапана връзката? мойта си е добра:)) а има и няква джаджа с мейла - да ти праща отговорите по темата. ще взема да я пробвам. поздрав!

Тема :)))нови [re: zh]  
Автор nighty ()
Публикувано25.05.00 07:15



Zh, az naminavam vseki boji den:) Otnosno ochakvaniata ti, ne vijdam nishto drugo osven da se klonirame, za da stanem poveche. A taia caka s maila ne ia probvai. Prosto poluchavash vsichko, svyrzano s temata v maila si, a sled kato go prochetesh tam, vlizash v dir.bg i pak go gledash:))))

Тема :)))))нови [re: nighty]  
Автор zh ()
Публикувано28.05.00 02:28



хехехе! представих си няколко овце Доли, нападнали клавиатурите! добре де, и овни ;))) ама се чудя в тоя претъпкан нет как тъй тук никой друг не се отбива?! дали е съвсем безинтересно? поне един учен-логик /нали е в наука клуба/ да вземе да обясни какво е това ЛОГИКА. иначе ще си го обърнем на общи приказки и тука. може пък по-интересно да им стане на минаващите. знам ли... поздрав!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.