Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 29.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Логика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Vreme li e za moderatorнови  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано29.11.01 16:37



Пак повдигам тази тема, защото явно, особено напоследък, според мен се вижда все по-голяма нужда от такъв. Клуба се напълни с офтопик неща и това дразни повечето хора. Предлагам направо да започнем с изборите на модератори, докато не е станало късно.

Обърнете внимание, че казвам "модератори". Клуба може да е малък, но според мен наличието на поне два модератора е задължително - така хем ще се намалят задълженията им, хем никой няма да решава еднолично въпросите по администрирането на клуба.

Предишния път, когато се обсъждаше това ви казах, че аз съм един от най-подходящите хора, но нямам желание за това. Сега вече, откакто се знаем с повечето от вас, разбрах, че ще е най-добре за клуба ако все пак се заема с това. Не искам да обидя никого, но просто аз имам по-голям опит от повечето от вас, модерирал съм ирц канал (и нямам предвид, че просто съм имал оп в канала, а че съм го МОДЕРИРАЛ), мейлинг лист, напоследък един форум в делфи.ком. Знам, че звучи малко високомерно, ама т'ва са те изборите - човек трябва да се 'фали

Очаквам мнения и кандидатури.

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: Mopдpeд]  
АвторGrimalkin (Нерегистриран)
Публикувано29.11.01 17:11



Аз лично, както не веднъж вече писах, съм принципно против модератор. На мене пъстротата и безпорядъка ми харсват пък били те и създадени от офф топикс. Другото което е, наскоро установих че имам силна алергия към предизборните кампании. В клубовете имам предвид, да не си помислите нещо друго
Трето, досега не бях забелязала някоя подходяща кандидатура наоколо, но пък и аз съм откоро тук. Е, ти с този си постинг ми обезсили поне третия аргумент
С други думи, не мислех да участвам в подобни избори ма като гледам вече го правя... ех...



Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: Mopдpeд]  
Автор Диaблo (otka4alka)
Публикувано29.11.01 17:22



6to napravo ne napi6e6 edna tema za glasuvane,4e ve4e po4na da mi pisva.
vse za tova se govori,a ni6to konkretno

:PPPPPPPPPPP
:PPPPPPPP
:PPPPPPPPPPP


Тема Допълнениенови [re: Grimalkin]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано29.11.01 17:47



Изборът "не искам да има модератор" също е възможен избор.

Аз мисля, че най-добрия модератор е този, който не се държи като фашист през цялото време, и да заключва теми, или още по-зле - да ги трие. Погледнете какво става във Фантастика и ще разберете какво имам предвид. Просто когато се наложи да се направи нещо, по-добре е да има човек, който да го направи, отколкото случая да ни завари неподготвени - ако си спомняте, в началото имаше едни хора, дето само говореха за майки, за органите им и прочее - наистина тия бързо се умориха, но може да дойдат по-упорити :)

Освен това модераторът не е само човекът_който_забранява. Той е и човекът_който_може_много_неща :) Например да се закотви тема най-отгоре на форума, за да е видима винаги - ако да кажем в момента върви някоя игра и не искаме условието да изпадне, нищо че никой не го коментира повече. Или нещо подобно :)

Иначе въпросът за това какво се прави с офтопик постовете е въпрос на вътрешен правилник. Аз например също не съм против тях, но с условието да се маркират с ОТ например, за да го имат предвид хората, които нямат време да четат всички теми.

Пък по въпроса за изборите - мисля, че ако съм достатъчно настоятелен, мога да оврънкам някой от админите на дира и да стана модератор и без избори , но не мисля, че би предпочела този вариант нали?



There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: Mopдpeд]  
Автор Диaблo (otka4alka)
Публикувано29.11.01 17:55



napravo za moderatori li 6te glasuvame,ili pyrva dali da sa dvama ili edin???

:PPPPPPPPPPP
:PPPPPPPP
:PPPPPPPPPPP


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: Диaблo]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано29.11.01 17:58



Nishto ne mojem da glasuvame, dokato ne se poqvqt kandidaturi :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: Mopдpeд]  
Автор liquidZ (течен)
Публикувано29.11.01 18:07



Привет!
Може би аз са г..ария да се кандидатираям?!
да бе що не?
Гласувайте за независимия кандидат ЛикуидЗ
-За всички гласували free кифтета!

Don't be afraid...be paranoid!


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: liquidZ]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано29.11.01 18:09



onlajn li sha sa kiftetata, ili v natura :)

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: liquidZ]  
Автор Диaблo (otka4alka)
Публикувано29.11.01 18:14



ako ima kibap4eta,u4astvam
ako sa kiufteta sym za mordred

:PPPPPPPPPPP
:PPPPPPPP
:PPPPPPPPPPP


Тема Re: Vreme li e za moderatorнови [re: Mopдpeд]  
Автор nighty (pooker)
Публикувано29.11.01 18:53



Ako ima moderator, po-dobre e da sa dvama, za da ne vzima reshenia ednolichno. No pomislete i za vyzmojnostta da se otneme moderatorskia "imunitet" v opredelen moment, zashtoto nikoi ne e zastrahovan ot greshki, umishleni ili neumishleni. Kakvo shte stane, ako proslovutia moderatot pochne da pravi kakvoto si poiska (imalo takyv fashist vyv "Fantastika" :-))))? Otivam v temata na diablo da glasuvam (za pyrvi pyt v jivota si:-))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.