Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема помогнетенови  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.01 16:13



Дано не Ви е много неприятно, че и тук моля за помощ и мнение.
Имам 8-годишно буйно, интелегентно момче - 2 клас. Как да го накарам да се интересува от литература. Какво да му предложа да чете. Притеснена съм, защото единствените му интереси са в ритането на топката и играта - може и бой, а детето си има интелект и е престъпление като майка да не го подтиквам да го развива. Ако имате мнение, моля Ви, споделете го, Препоръчайте ми заглавия, подходящи за него. Предварително Ви благодаря!



Тема Re: помогнетенови [re: мaмa]  
Автор lnsight (Shurrarist)
Публикувано24.03.01 16:21



решили ли сте вече в коя професия ще се реализира момчето, може би ще го правите писател...или пък инжинер.
Шегувам се разбира се.



The death is not the END

Тема Re: помогнете [re: мaмa]  
Автор Cлънцeтo (интересуваща се)
Публикувано24.03.01 16:43



Ами,дете е.Нормално е да играе.По -добре да изживее детството си в игри.За книгите има време





Тема Добра жено,нови [re: мaмa]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано24.03.01 17:23



остай детето засега да се налудува, па по натам и за книги време ше доде. Недей го насилвай сега оти може отрано да намрези словата върху хартиа що са излети и после оди го карай да чете, камо ли да пише.

Туй аз мисля и с моите деца така съм зафанал...



Тема Re: помогнетенови [re: мaмa]  
Автор Babyface (ентусиаст)
Публикувано24.03.01 22:02



Достатъчно е, че Вие се интересувате от литература.
Я си представете, че детето ви пусне питане
"Моля, помогнете! Имам интелигентна майка, всичко й е наред, само дето не се интересува от футбол и бой."



Тема Edna ideqнови [re: мaмa]  
Автор klimeto ()
Публикувано28.03.01 00:22



Zashto ne probvate s fentuzi?Ama ne s nau4na fanatastika,ami s fentuzi."Kolelto ne vremeto"-Roburt Djordan;"Vlastelinut na prustenite"-Tolkin;neshto ot Deivid Edings.A zashto ne i Astrid Lindgren-"Bratqta s luvski surca","Emil ot Lioneberq".Ili ima edin angli4anin,pisal e za jivotni i opisva kak e prekaral detstvoto si v Gurciq, Djerald Darul-"Moeto semeistvo i drugi jivotni","Gradinata na bogovete"



Тема не знам дали ще помогне,нови [re: мaмa]  
Авторлилитyk (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 03:26



не знам дали въобще трябва помощ,
но бих могла да споделя, защото имам същото такова буйно и игриво вкъщи
и не само това, но и по стечение на обстоятелствата и донякъде с наша помощ, хлапето в училище съвсем не го учат как да чете и пише на български, а на някакъв си съвсем друг език
първо си мислех, че той никога няма да успее да се научи сам
обаче се научи
сега чете
до скоро пишеше с такива смешни, криви, печатни букви.... но сега ехей! :)... ела да го видиш какви бисери равни реди и е доволен
доволен е от себе си
аз също

макар че... много биха казали... Е, голяма работа! Че кой ли пък не се е научил!?
Ама не е така... Защото той съвсем наистина можеше и да не се научи, живеейки в свят, в който ни български са чували, ни буквите ни са виждали, ни знаят в кой край на земята се намира България.

Та съвет не мога да дам.
Но мога да кажа, че важното е да мотивираш детето, а не да го насочваш.
Създай интереса в него и го остави - то само ще намери книгите, които му харесват.
Аз моите навремето си ги харесвах по картинките :)
И още един критерий имах, си спомням сега - прочетох всички истории, които баба ми беше разказвала.... е, поне онези, които ги имаше някъде написани, щото те бабите и много си измислят ако си забелязала :)

И понеже децата са си съвсем различни... е глупаво от моя страна да препоръчвам. Не го прави и ти.



Тема моя племенник е същия :))нови [re: мaмa]  
Автор Cy (непознат )
Публикувано28.03.01 10:34



Обаче му взехме Хари Потър :)) Велика книжка!!!



Тема Re: Edna ideqнови [re: klimeto]  
АвторLG (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 12:15



нееее, за Толкин и Джордан му е ужасно рано, детето е на 8 години все пак!
но "Емил от Льонеберя" на Астрид Линдгрен е добра идея. И Пипи естествено...
Джерълд Даръл е супер, но пак е малко рано. За Хари Потър - препоръчват го за 9-12 годишни, макар че аз го чета с огромен кеф :) може да се пробва с Хари Потър, да...



Тема Re: помогнетенови [re: мaмa]  
АвторP-k (Нерегистриран)
Публикувано29.03.01 14:44



neznam za drugite, no az sis spomniam che biah sushtia na negovite godini. Obache edin den sluchaino namerih Mecho Puh, a posle doidoha "Anton i Tochitza", "Letiashtata klasna staia", "Dvoinata Lothen" "emil i dedektivite" "emil i trimata bliznatzi" - Vsichko na Erich Kestner.
Opitaite s tiah




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.