Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 24.10.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови  
Автораркадашко_anon (Нерегистриран)
Публикувано09.12.00 12:23



Отново е...
...утрин.
Мъглива но усмихната.
Влажната и усмивка е покрила лицето ми с воал от невидими капчици във всяка от които наднича слънчице... сънено и добро.
Само където е забравило топлинката си под завивките... или може да я е дало на съня за да не зъзне по пътя към съновната страна.
Нищо, важното е, че е добро. Добричко. А пък и нали аз си имам топлинка, скрита някъде там... вътре. С нея мога да стопля всички слънчовци сънливци, така че да засияят с ароматна матова светлина върху лицето ми. Толкова ароматна, че усмихнатата утрин ще си покаже нослето из под мъгливите одежди за да подуши и оближе бузите ми... слънчевите близалки.
Смехът ( не спи ли още този немирник? ), само това и чака и изскача на вън но нещо май обърква пътя в бързината и вместо през устата, се гмурка навън от синевата на очите ми... право в призрачното море от мъгла.
...и смеещият ми се поглед го разнася из притихналата гора, гонейки рунтавите опашки на катеричките.
Някой ( аз ли? ) запява весела песничка, бъркайки думичките но не и настроението. Вятър няма и тя кръжи около мен, оцветявайки мъглата с шарена топлинка. А утрото и то си я затананиква през нос, старателно облизвайки бузите ми.
Мъгливо но усмихнато.
...
- Ей, момче... ти какво си се разпяло в ранни зори бе ? Алкохола от снощи ли пъдиш, а ?
- Ааа, не. Пъдя мъгливите одежди на утрото, дядо.
- Пъдиш ги ти... най-много катеричките да изпъдиш от гората.
Намигам на утрото и го пращам да оближе намръщеното лице на дядото.
- Ей, дядоо, защо ти щръкнаха така мустаците, а ?
Смея се, вече на глас, а дядото стои занемял насред пътечката с мустаци щръкнали от шегата на утрото, което май започна да си разкопчава шубата от сива мъгла.

п.с.
а песничката май е... детска
:-)





Тема Отг: Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови [re: аркадашко_anon]  
Автор Aurora (новак)
Публикувано09.12.00 13:12



ама че сладурско:)))))))
ти си едно голямо дете, аркадашко:)

винаги пази детското в теб!:)



Тема Отг: Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови [re: аркадашко_anon]  
Автор witchie (новак)
Публикувано09.12.00 21:36




podaryavam ti ciganskoto lyato s miris na kanela, med i pechena tikva, sladko i lepkavo kato lyubovta na chervenokosa jena. protegni ruka i shte go usetish kato payache v shepata..poburzai! vij kak se turkalya nadolu po sklona v cherveno i zlato...skoro, mnogo skoro shte copne v ledenoto ezero na zimata..hvani go, ako mojesh.

:-)




Тема Отг: Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови [re: аркадашко_anon]  
Автор FRT (непознат )
Публикувано10.12.00 17:53



Едно утро... един миг...едно щастие - красиво и мимолетно...



Тема Отг: Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови [re: FRT]  
АвторESK*_anon (Нерегистриран)
Публикувано10.12.00 22:54



...i edno zaharno petle za teb milo dete!Prekrasno utro ...............



Тема Отг: Ще опитам...нови [re: witchie]  
Автораркадашко_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 13:27



...но комай само ще да се окъпя в ледените води на зимата, стискайки в ръката си сноп лъчи от дрешките на избягалото лято :-)



Тема Отг: Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови [re: ESK*_anon]  
Автораркадашко_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 13:32



...захарни петлета, въртележки, шарени дрешки...
:-)



Тема Отг: Дядото, утрото и аз ...на май утрото е първо.нови [re: Aurora]  
Автораркадашко_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 13:37



Под ключ в килера ли? :-)



Тема наслади се на зимата. докато я има :-)нови [re: аркадашко_anon]  
Автор witchie (новак)
Публикувано11.12.00 19:00




какво тогава ти остава, освен да се насладиш на зимата. побързай, тя също е крехка и смъртна.

пролетта убива зимата. разкъса я с хищните нокти на зелените кълнове. изгаря я на кладата на априлското слънце. разкъсва снежната и роба на девственица и мътни потоци от сълзи рукват по лицето на земята.
пролетта убива зимата по хиляди различни начини.




Тема Milo dete,нови [re: аркадашко_anon]  
АвторLabGuy_anon_anon_anon__anon (Нерегистриран)
Публикувано12.12.00 12:40



mnogo nejno i krasivo, a?
Tochno kat filcheto za "Vylshebnoto zaharno petle"
- onui prikaznoto be, ne se li seshtash?


Stegni se! Mraka te zove s prashnite si odejdi, iztykani ot paiajini i strah! GMURKAI SE!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.