Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Нашият живот,нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.12.20 19:30



Да, видях ги. Наистина са по-дебели и са само пет. направих баницата, пече се в момента, пък да видим..
а другите кори утре сутринта..за закуска.
Купих една кофа сирене..ми трябва да се използва...


сега съм наумила огретен да правя..ама нямам сметана и кашкавал..утре ще взема...и в неделя ако съм почивка...ще готвя
видях и кадаиф..готов, само да се залее..ама май имам спомени, че това не го обичам..



Тема Re: Нашият живот,нови [re: ShokoLada]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.12.20 20:00



Идвай докато е топла..имам и айран..



не мога много да снимам...та ето още една снимка..ама на живо е по-хубава..
за вкус още не мога да кажа





Тема Re: Нашият живот,нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано04.12.20 20:52



След като се изпече, пръскаш ли я с вода и след това я покриваш с кърпа? Става по - мека. Иначе става хрупкава.
В нашата къща много се яде сирене. Всяко ядене сина ми яде сирене и то свършва за нула време. Започнах да купувам по 2 кг.
Огретен скоро правих. Слагам лук, чесън, пилешки бульон, течна сметана, горчица и кашкавал. Става много вкусно

Бърза и лесна рецепта.



Тема Re: Нашият живот,нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано04.12.20 21:00



Шоки, браво


Не се съмнявам, че вкусът е не по- малко добър от вида й
Сега виждам, че не си я задушила и предпочиташ да е хрупкава.
Скоро не съм правила баница. Гледайки твоята се замислям сериозно



Тема Re: Нашият живот,нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.12.20 21:36



Да. Задушавам я..ама първо я снимах..
стана разкошна..ама сега ми е тежкооооооооо...

...
да и аз по подобен начин го правя..ама слагам и шунка и кисели краставички..абе да има....за огретена говоря..
а като смачкам картофите им сипвам и мляко..за да станат по-мекички..
ама сега по обясними причини, хич не ми се говори за ядене...



Тема Re: Нашият живот,нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.12.20 21:42



Е то така с готовите кори е супер лесно и бързо..ама да ти кажа тези кори наистина ми харесаха. Другите са прекалено тънки..а това си има вкус на домашна баница..т.е. с точени кори..
три неща в готвенето ми куцат


месенето
рибата
сладките и тортите..
трябва малко да пусна фантазия и да се заема с тях..

пп сега имам и една тиква..ще е ред на тиквеник с орехи и канела..



Тема Re: Нашият живот,нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.12.20 07:15



Съгладна съм, че с готовите кори е лесно и бързо.Не знам дали одринските кори са подходящи за баклава.
Що се отнася до трите неща в кулинарията, да ти кажа с месенето бих могла да се справя, месила съм.
Рибата. Тя е мнооооого далеч от мен. Не ям риба и никога не съм я готвила.
За сладките и тортите. Е, т'ва ми се отдава. Преди много, много години, да речем в миналия век

много често правих сладки неща. Като казвам често, значи през ден- два. Толкова много правех, че сега не ми се занимава. Честно. И тъй като сега има богат избор в магазините, предпочитам да купя.
Много обичам тиквеник. Но не правя, защото дина ми изобщо не обича тиквеник. Няма да тръгна само за себе си да правя. Преди време, може би преди пандемята бях купила от кауфланд, от топлата витрина голяма вита баница, като си мислих, че е със сирене. Заради сина ми. Вкъщи се приготвям да закуся с нея. Когато отчупих, видях, че е тиквена баница. Изядих си я сама на три закуски



Тема Re: Нашият живот,нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано05.12.20 07:19



Шоки, като смачкаш картофите, не се ли получава картофено пюре? Аз ги режа на пръчици и ги полусварявам.
Предполагам тежкото вече да ти е минало

Има една приказка : Наядох се като попско дете на задушница



Тема Re: Нашият живот,нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано05.12.20 10:04



Добро утро.


За баклава едва ли ще станат, прекалено дебели са, но може и да се получи, как става с бутер тесто.
Със сладки неща не съм се занимавала именно защото има много предлагане на пазара. Кръстникът на детето ми и жена му имат фирма за производство на торти и сладни неща, мога да говоря с тях, за няколко дни обучение.
А риба обичам, но в къщи майка ми не обича, не се е готвило и някак ми бяга като вариант. Вчера разгледах рибни рецепти, има интересни.
А тиквеника си е тиквеник, чудо на кулинарията. Вчера обаче се замислих друго, гледайки моркови, дали няма да се получи и хубав морковник? Баница с моркови. Трябва да пробвам.



Тема Re: Нашият живот,нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано05.12.20 10:15



Да, пюре. Правя някакво подобие на огретен. Сварявам картофите, намачквам ги, слагам едно или две яйца вътре и малко прясно мляко. Намазвам тепсийка с олио/подмазвам/ и слагам един ред от картофеното пюре. Върху него редя каквото обичам, сирене, шунка, малко горчица, може и твърдо сварени яйца нарязани, лук и т.н. Завивам го с другият остатък от пюрето, поливам с разтопено масло, няколко лъжици, и във фурната. Малко преди да е готово, слагам и настърганият кашкавал, може и сметана, каквото обичам.



пп мина тежкото, ама ми костваше една безсънна нощ. Не можах да заспя до 4, но пък изгледах два коледни филма. Как се променя човек, преди не исках да гледам филми, а сега са ми новото "хоби". И ми харесва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.