Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 01.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Кухня на душатанови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано07.12.20 10:44



Нямааааааааааааа...знам теее..


само като те погледнат в очите и ще омекнеш..



Тема Re: Кухня на душатанови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.12.20 12:29



И все пак, добре, че нямам дом.любимец и то най- вече котка. Много са подмолни и отмъстителни. Поне така са ми казвали. Виж, кучето е друго нещо. Може и да го натупаш, ще наведе глава, ще се сниши и пак ще е готово да те послуша и последва. Котката кога ще го направи това. Ще гледа да ти го върне и то, тъпкано.



Тема Re: Кухня на душатанови [re: T a n y a]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано07.12.20 18:06



Днес вали, вали...
и се диша леко.
Душа на въздушна възглавнична.... :)



Тема Re: Кухня на душатанови [re: T a n y a]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.12.20 19:12



Ти сега да не искаш да кажеш, че целият дъждовен ден си го изкарала в леглото :))))))



Тема Re: Кухня на душатанови [re: dama spatia]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано07.12.20 19:20



Не. :)
Ама ми е по силите да... сънчасвам :))))



Тема Re: Кухня на душатанови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано07.12.20 22:35



Ми това е клише. Котката не е човек, тя като всички животни живее за мига, не планира отмъщения. Ако е раздразнена може на момента да те одраска или захапе..ама мен досега котка от злоба или раздразнение не ме е хапала. Като мънички просто са по игриви, ама те не знаят, че имат зъбки като иглички и ноктенца..Животните излизат много по-умни от нас, те убиват само за да се нахранят и се отбраняват само като са нападнати. А могат да наранят по неволя, те си играят с нас, както помежду си, но ясно показват кога и как..
А за кучето..ми на мен покорството не ми харесва, те са животни, не може да се опитваме да ги правим хора. Ако ме следва да е по желание а не от страх за наказание.
Щерката възпитава Фридка чрез наградки..изпълни команда и получава лакомство..резултата е забележителен.





Тема Re: Кухня на душатанови [re: T a n y a]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.12.20 05:54



Добро утро:))))
Днес какъв ден се очертава да е?





Тема Re: Кухня на душатанови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.12.20 06:14



Шоки, разликата м/у котката и кучето е огромна.Абе защо, когато хората имат котка, покриват храната

Ясно е защо.Казвали са ми как за да си отмъстят на стопанина/ката, че й се е скарал/а, котката си отмъщава, като отива и точно обувките на стопанина/ката използва за тоалетна. Да не говорим пък за един друг случай с наши приятели. Преди доста години. Малката им дъщеря е още бебе. Имат котка. Осравят детето на спалнята. В един момент чуват писък. Когато влизат, виждат котката забила нокти до фонтанелката и дере. Котката беше изхвърлена . Каквото и да говорим, котките са хищници.Кучето, мисля, не би го направило.Естествено, че не са хора, но са умни животни. И никой не се опитва да ги прави хора, няма и как да стане. Тази вярност, която изпитват към човека е за цял живот. Ако ти попадне филма" Хачико", непременно го гледай. Друг филм, който бих ти препоръчала, е " Осем герои". И двата филма съм ги гледала няколко пъти.
Успешен ден



Тема Re: Кухня на душатанови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.12.20 07:28



Добро утро.


Различен тип животни са. Това което ти приемаш за отмъщение, за тях си е нещо нормално. Котките нямат планов отдел, те не знаят какво е отмъщение, дори не подозират какво е да се изпишкат в обувка, защото те обувки нямат. Когато едно животно ти причинява нещо, което на теб не ти харесва, то дори и не знае. Котките когато мъркат и се гушкат в теб ти носят такъв уют, такава топлина, които нито едно друго животно не може. Да, непокорни са, но точно в това им е чара.
Обожавам и кучета, винаги сме имали кучета, но и не всяко куче е вярно и всеотдайно. Много случаи има на кучета нападнали хора, дори и деца. Да, кучетата изпълняват команди, дресират се, но обич, няма как да се дресира, тя зависи от отношението и доверието стопанин-куче. Както хлапенце казва, котките са аристократи, а кучето е за игра.
Аз си харесвам всички животинки, с изключение на водните, но всяко едно е различно, природата му е различна, и не бива да им се сърдим, когато проявяват природата си. И домашният любимец трябва да се избира по нашата природа.
А за филмите, ок, ще ги изгледам, но да не забравяме, че всяко животно си има характер, както при хората и не трябва да се обобщава за всички.
Хубав ден желая.



Тема Re: Кухня на душатанови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.12.20 08:21



Шоки, изхождам от това, което стопани на котки са ми казвали. А те няма как да си измислят. И да, котките обувки нямат. Не съм и го твърдяла, не съм го и написала, но стопаните им имат. Вероятно внасят уют до някаква степен, не знам. Чувала съм, че черните котки отнемат отрицателната енергия галейки ги и лекуват по някакъв начин. Ако имаш болка, котката отива на болното място. Е, поне имат и нещо положително в себе си






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.