Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 10.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Музикалнанови [re: MilaO6]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано11.08.19 21:46



Карабас ( gelsomino) ще да е бил. Той е познавач на семитската култура и философиа. Имаше една негова тема за цедака в/ - малко преди ти да се върнеш в него клуб.

За другите въпроси, които си повдигнала = понеже имам известен опит, при това по-скоро горчив с арабите..., ще пиша допълнително. Ще ми отнеме малко време. понеже трябва да преровя стари записки и преносими дискове. Разбира се арабите - не са едно. Както и слвавяните не сме. Освен това не малко от тях претендират, че не са араби. В смисъл ливанците се смятат за финикийци, иранците за перси, егитяните за рАмзеси... И ние така - не сме уж словяни - хора на словото (изящно или не), ами сме с много по-общи корени с германите, т.е. с немците, т.е с онези, с които нашите предци, не случайно са обозначили, като хора неми - не умеещи да си служат с думите, за отлика от нас - словените...

Няма да е е скоро - това, което ще пиша. понеже ми е прекалено затрупано напоследък. А и темата е източна. А в ориента времето е еластично. Ако арабин ти определи среща по обяд - отиди на нея 5 след обед. Няма да сбъркаш...:)

прав или изправян


Тема Re: Музикалнанови [re: L lskrenova]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано11.08.19 21:59





прав или изправян

Тема Re: Музикалнанови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано11.08.19 22:16





прав или изправян

Тема Re: Музикалнанови [re: Nerv]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано13.08.19 08:38



Ескимоска любовна песен

С кого се смееш, жено, с кого се смееш?
С този който ме разсмива се смея, с този който ме разсмива.
Кой е той, жено, кой е той?
Мъж ми е, дъх ми е, сила ми е
Какво ти казва той, жено, какво ти казва?
Нищо не казва, дом прави.
Елен е убил, лисица е убил, морж е убил
Топло да ми е, леко да ми е
Да се смея
Да го разсмивам



Тема Re: Музикалнанови [re: L lskrenova]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано15.08.19 01:40





Спомени, спомени...:)

прав или изправян

Тема Re: Музикалнанови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано16.08.19 23:19





прав или изправян

Тема Re: Музикалнанови [re: Nerv]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.08.19 11:57



"Ако си зает да се правиш на друг, кой ще бъде ти" цитат по спомен.
Друг цитат - слушай, мнооого внимателно, музиката, която ти ляга на сърцето моментално, като я чуеш. Това, приятелю, е твоята душа. За това копнееш дълбоко, забулен от вечното ломотене на ума.




А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Музикалнанови [re: Nerv]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.08.19 12:59



Най-хубаво нещо за наблюдение е да станеш свидетел на духовен подвиг. Това те усилва. Ако не си критичен, ако си автентичен и не се самозаблуждаваш, ще го видиш



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Музикалнанови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано23.08.19 00:42



Това не е музика. Запис от радио предавания са.

Трябва търпение и свободно време. Когато можеш - слушай:)





Авторката беше един многообещаващ млад талант - когато бях ученик. Редовен дописник на едно списание «Родна реч»

Връстница на Петя Дубарова, друг изтъкнат дописник на списанието от същото време... (Мирела има/ имаше и стихове). От не знам кога е съпруга на писателя Владимир Зарев.

прав или изправян

Тема Re: Музикалнанови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано23.08.19 01:00





прав или изправян


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.