Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Емилио Салгаринови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано13.08.17 01:07



За друга книга, ако я имам - бих могъл да я кача също.

За повече книги - бих помолил да пробваш регистрация в един сравнително малък торент сайт, в който качвам, понеже са ми по-симпатични от другите.

Двата линка по-долу са към две доста обемисти колекции (всевъзможни заглавия, които са описани в информацията към торента и са без особен порядък или лог. връзка едно с друго - тюрлю-гювеч), събирани от мен. Мисля, че ще стигнат на първо време и за най-заклетия слушател





прав или изправян

Тема Re: Емилио Салгаринови [re: ShokoLaDa]  
Автор T a n y a ()
Публикувано13.08.17 15:17



значи сме на горе-долу една възраст...: ))
Да. 160. :))

Хубави времена бяха...
... и сега са хубави. :)



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: T a n y a]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано13.08.17 22:23



миии...знам ли...
може би... : )



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: Nerv]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.08.17 17:39



Искам да ти благодаря за линка, изтеглих ги, днес само пуснах единият файл- чува се прекрасно, довечера ще пробвам да ги приспивам с него. Пък да видим как ще реагират.
Забравих се с отговора поради технически причини.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Приказки за лека нощ...нови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано20.08.17 18:38



Радвам се, че всичко с ... да го наречем трансфера на данни е наред.

Аз също не съм влизал в клубовете миналата седмица.

Четях често на децата, понякога си пускаха и аудиокасети с приказки. Любимата им беше «Храбрият Шивач». А най се радваха като им четях «Какво е чудо станало» от Ран Босилек. Имаше едно култово издание на «Косе Босе» - от наше време и времето на по-големите ни батковци и каки...



Тази приказка (Какво е чудо станало) е за домашните животни, които избягали от хората и теглилата, които теглели при тях. Замкръкнали в гората край една запустяла воденица. Пътьом обаче намерили една одрана меча кожа и я били взели за всеки случай. Метнали я на гърба на магарето. Решили да преспат във воденицата, а кожата - незнайно защо - закачили на вратнята.

Посред нощ във воденицата дошли мечки и вълци и се настанили на трапезата, заедно с домашните животни. Оказало се, че запустялата воденица била свърталището на горските хищници. Решили животните да си попеят едни на други. Първо трябвало да пеят зверовете. Най старата мечка заръмжала:

«Само месо - [у] дома дошло

Магарето от името на донашните животни (след като попреминал шокът им и се окопитили) изпяло в отговор:

«Я излез, излез на вънка,
та си вратнята погледни!
Я излез, излез да видиш -
какво е чудо станало?
»

И двете песни ги изпявах с моя, малко монотонна, но забавна мелодия. Мечешката - басова и заплашителна, Магарешката - игрива и хороводна.

Децата редовно ме изкарваха на бис. Голям смях падаше...

После (след години) ми казха, че си мислели, че текстът на мечата песен била: «Само месо - домат дошло» :)

Изобщо хубави спомени ми докара. :)))

Редактирано от Nerv на 20.08.17 19:41.



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: coffeemate]  
Автор ШокоЛаДа (лято..)
Публикувано14.09.17 17:21



Кафе, ще споделиш ли дали е имало интерес?



Тема Re: Приказки за лека нощ...нови [re: Nerv]  
Автор ШокоЛаДа (лято..)
Публикувано14.09.17 17:23



Много хубави български приказки има..
харесвах много Хитър Петър...Ян Бибиян..



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: ШокоЛаДа]  
Автор coffeemate ()
Публикувано16.09.17 10:10



Не им прикова вниманието. Днешните деца са от друго тесто, за добро или за лошо ..

А хитростта е ума на глупака.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.